World wide web: Program ileri ile A kurumsal güvenlik sistemi ve kriz yönetimi kursu

World wide web: Program ileri ile A kurumsal güvenlik sistemi ve kriz yönetimi kursu

Gezegenin her örnek Uluslararası Kültür kökten dönüştürdü bilgili dönemini vardır. Tunç Çağı, Sanayi Devrimi, nükleer yaş ve şimdi Cyber devrim örnektir. Her dönem içinde teknolojik gelişmeler karşılık gelen faydalar ve sorunlar ile standart kültürler için derin etkileri vardı. Internet ve dijital çağın olduğunu sonsuza kadar dünyanın temel yaklaşımlar değiştirmek için en güncel teknolojik evrim: toplumsal dönüşüm gerçekler paylaşım ve iletişim yöntemleri, eğitim yöntemleri, yeni silah sistemleri, ilerleyen iyileştirilmesi, sürüş ve Finansal kalkınma yardım. Ayrıca ulusal ve uluslararası suç ve karmaşık yeni güvenlik tehditleri genişlemesi ile yan etkileri vardır. Bu zararlı etkileri bu tehditlere counter için her hükümet ve aşırı zararlı sonuçları ile tüzel kişiler etkileyebilir, Net use tüm varlıkların bir güçlü şirket güvenliği programı istihdam ve siber güvenlik krizi tedarik gerekir yönetimi ders personeli eğitmek ve onları en güncel dolandırıcılığı World wide web tabanlı ve tehditlerin farkında olun.

İstihbarat ve özel mülkiyet faaliyetleri ulusal güvenlik ve şirket sırlarını korumak için gizlilik içinde kefen. World-wide-web bilgi erişilebilir bir kaynağı olarak istihbarat ve Kurumsal Amerika için güçlü bir varlık olduğu ispatlanmıştır. İstihbarat topluluğu açık kaynak istihbaratı (OSINT) adı verilen yeni bir koleksiyon/değerlendirme disiplin yarattı. Kurumsal Amerika Gelişmiş iletişim, yeni ürünler ve kar artırmak için bilgi kaldıraç sahiptir. Yine de, casusluk ve savaş yeni bir tür ortaya çıkmıştır: Siber savaş. Bir milletin her seviyesi hükümetten karşı savunmasız bireysel Ayrıntılar için özel sektör olarak bu yeni tehdit geniş kapsamlıdır. Suçlular ve düşman hükümetler sırlarını çalmak için fırsatlar istismar silah sistemleri verilerinden özel identities.4 bunlar hızlı kullanılabilirliği için Internet bilgi iki downsides vardır. Başlangıçta,’te devam eden gizli ve gizli operasyonlarda ABD çıkarlarına zarar verebilecek bilgi olabilir. İkinci olarak, son derece orijinal penetrasyon ABD dijital ağları ve iletişim sürekli bir tehdit tehlikeli. Hükümet, kurumsal güvenlik programları ve koruma için kriz yönetimi kursları görünen için gereksinimleri ile birlikte tehdit, Kurumsal Amerika.

ABD Enerji hatları, askeri komuta ve kolu haberleşme, fikri mülkiyet, ticaret ve iş sırları ve askeri ve ticari uydular, güvenlik açığı bulunan bazı hedefler CITE gibi çok önemli mali ve askeri kaynakları vardır. Çin hükümeti “hassas ABD devlet kurumları ve özel sektör varlıklar geniş bir nüfuz kesmek olaylar” bir seçki suçlanıyor. ABD enerji şebekesi bir saldırı askeri haberleşme bütünlüğü ile müdahale yıkıcı sonuçları olabilir ve kolu savaş bir eylem olarak yorumlanabilir. Siber Güvenlik ulusal bir öncelik haline çevirmek vardır.

Ulusal düzeyde, ülke Internet yoluyla kullanılabilir kaynakları manivela için bir sorumluluğu vardır. İstihbarat bağlamda bu kaynakları açık kaynağı ayrıntıları en üst düzeye çıkarmak için dünya çapında Web ikamet göstermektedir. OSINT taktik rafine ve Web medya ile gelişmeye ihtiyacım var. ABD güvenliği için acil yardım gizli ve gizli operasyonlar için net uygun kullanılmasıdır. Aynı zamanda savunma ve saldırı ilkeleri eksiksiz bir dizi yerine Kurumsal Amerika nüfuz ve ABD cyber köprüler ve yetenekleri saldırı Internet ile çalışma düşmanlardan korumak için yer olmalı. Tek bir hızlı ABD tepki siber dünyada doğru işlemesi için modern teknik yeteneklere sahip istihbarat analistleri yeni nesil yetiştirmektir. On-line okullar eğitim nasıl bir kurumsal emniyet sistemi için hükümetler ve özel şirketlere hem, world wide web teknolojileri kesme kenarında kalan mevcut. Ayrıca WWW’de-kriz yönetimi ders teklifleri firmaları ve hükümetler veritabanı altyapılarını, siber saldırı ulaşan yanıtlar konusunda eğitmek için vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın