Vogel ve göl Bohinj: Slovenya Kayak

Gölün tam burada oldukça uzun bir süre için oldu ve buzultaş-toprak ve kaya Buzullar kadar kırık dammed. Göl buzul ikinci tur izole değildir ve Savica su içine sürekli olarak beslenir.

Gel Kış Turizm playhouse tam Vadisi olur (ve yaz sezonunda da sefer). Tüm 4 bölgeler-the Nomenj Havzası, Ukanc Havzası, üst ve indirimli vadiler-fayda organik güzellik ve dış rekreasyon olanakları Bohinj Vadisi. Bled, güneyinde tüm alana Örneğin, 20 km uzun ve 5 km genişliğinde bir alanı kaplamaktadır.

Bled buzul Gölü, Bled Castle, çevreleyen dağlar, göller, şelaleler, kanyonları ve başka tamamen doğal ve mimari güzellikleri sunulan, aslında hiçbir mucize Doğa severler tüm yıl boyunca organik harikalar elde etmek için gel buraya. Bu konum Slovenya kadar geriye Tunç Çağı yaşadığı çünkü tarihin bir çok bulup keşfetmek için burada.

Bohinj sınırları Kuzey Triglav dağ, Doğu Jelovica ve Pokljuka (kanyonlar ile yaylalar) ve Güney Bohinj dağ çeşitli streç. Böyle önemli sınırları ile bölge klasik yöntemleri için uzun bir süre için yürüttüğü hiç şaşırtıcı değil. Ayrıca, bu bölge Slovenya, hatta üzerine yürüttüğü bölgeleri bile yakınlarda biraz farklı kişisel konuşma lehçesi olduğunu.

Bohinj her tarafında iki dağ, Kobla (1480 metre) ve Vogel (1800 metre) vardır. (Unskiable) buzul Bohinj olsa bile bu ikinci dağ, Vogel, ayrıca Triglav Milli Parkı sınırları içinde bulunmaktadır. Her dağ üsleri başlar uygun 550 metre yukarıda çok arazi için her ve her yaklaşık % 50 için ara uygundur ve % 20-30 sofistike. Uzun Kobla 6 km koşmak olsa Vogel, ancak, belgili tanımlık uzun koşmak 8 km var. Vogel, derin snowfields için çok daha iyi bilinen olmasına rağmen her ikisi de çok bakımlı yamaçları ve yollar var.

Bütün Bohinj ve Vogel bölgeleri bile geç Nisan olarak doğal kar bir sürü almak. Julian Alps ve burada bulunan sur benzeri duvarları nedeniyle ağırlıklı olarak, bulut buharlar Adriyatik üzerinden çok nem (kar) konuma bırakın. Bazı kablo otomobiller yaklaşık 1500 metre ve durur sadece 1800 metre hızlı başlar Kayak konuma taşımak için vardır. Bunu söyledikten sonra tüm yolu geri aşağı göle Kayak ve üzerinde 1200 metre rakım kaybetmek.

Bohinj Ski area 82 ayrı pistes ve kar parkı kar yatılı için vardır. Asansör pass erişmek için bazı gerçekten muhteşem Kayak yerlere sunar: Vogel, Soriska Planina, Kranjska Gora, Kobla, Bled Krvavec ve Stari Vrh. Pistes saat içinde olması ve hemen uçmak istiyorsanız, Ljubljana Havalimanı’na arabayla ve yaklaşık bir saat içinde Bohinj rastlamak mümkün. Eğer kış, yollar açabilirsiniz Ayrıca hızlı sürüş dikkatli olun içine tehlikeli kaygan ya da ıslak.

Vogel yamaçlar, öte yandan, yamaçları % 30 resmi newbie ishal ile 35 km ver. Sen burada Aralık ortasından Mayıs-belki ile 28 newbie çalışır, 13 ara Kayak yapabilirsiniz ve sekiz sofistike. Burada, hiçbir kar topları bulmak için gidiyoruz söyledikten sonra. Var sadece 1 kablo otomobil, kategorisinde 4 kaldırış ve 4 draglifts altı saatte 090-7,240 kayakçı çekme yeteneğine sahip. Burada Triglav ve Bohinj Gölü en büyük Gösterim olacak.

Hala Alpler’de olmak ama Fransa veya Avusturya yakın bulduğu gürültüsünden kaçmak ister misiniz, Vogel ve Bohinj bir tek sen ve senin ev halkı için nokta. Ayrıca, Kayak ek olarak, sen buz tırmanışı, dağcılık ve turlar nal kar elde edecektir. Buz pateni Bohinj Gölü üzerinde bile ve tüm dişli Resort kira. Vogel, lokanta ve oteller, ek bir ailesel atmosfer vardır. Saymıyorum, Ljubljana, 74 km 11 km Bistica ve 28 km Bled için olacak. Yapacak çok şey ile chalet’ın kapılarına at, hiçbir mucize Slovenya bir Avrupa kayak etkin hale geliyor gerçekten.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın