Umutsuzluk Öncesinde “Bilmeyi” Sağlayan 7 Önemli Faktör Mağduriyete Yol Açıyor

Çaresiz örnekler sırasında, umutsuz insanlar umutsuz şeyler yaparlar! Ekonomimizin durgunluk ve şimdiki durumu, bir çok önceki programların yeniden canlanmasını ve yeni, savurgan dolandırıcılığın yaratılmasını gözlemledi. Ne yazık ki, günümüzde birçok insanın, özellikle de bu finansal baskıya maruz kalanların, kurtarmaya geldikleri ve çaresiz ikilemlerini çözdüğü, dolandırıcılar ve dolandırıcılar tarafından asıl hedef haline geldiği de ortaya çıkıyor. Aynı zamanda, yalnızlıktan, zevk ve arkadaşlık arayışına, gerçekten düşük öz saygıya sahip olan ya da yaşamlarından yoksun olan bir şeye ihtiyaç duyanlara acı çektiren faillerle karşılaşıyoruz. Mağdurlar, riskli olsalar dahi, ulaşılabilir umuduyla ilgili herhangi bir gösterge elde etme eğilimindedirler.
Çok tipik olarak, “bilmeyen” insanlar hakkında bilgi edinen insanlar hakkında raporları okuyor ya da duyuyoruz ve şüphelendikleri şüphelenmeden önce araştırma yapmaktan çekinmeyecekler. Bilinmeyen, savunmasızlığa, köleliğe, esarete ve kalelere yol açar. Zayıf, eğitimsiz, zayıf ve aç olanları avlayan avcılar, “anlayış” ın çok iyi bir savunması yoksa, sizi canlı olarak tüketecektir. Eğer bir kişi sizi bağırsak hissinin beklemenizi söylediğine dair aceleci bir seçim yapmak için baskı yapmaya çalışırsa, daha sonra bir duruma atılmadan hemen önce “hayır” deyince sonradan pişman olabilirsiniz. Ruhundan bir uyarı. Birçok kişi, düşüncenizi karıştırmak ve sislemek için endişe tekniklerini kullanır. Doğru olması için çok iyi geliyorsa, her ihtimalde.
Con-artistler ayrıca doğal afetler boyunca halktan yararlanır. Görevlerini kesinlikle saygın görüyorlar ve zaten kurban olan dürüst, zor işleyen bireyleri yırtıyorlar. Bu sahtekarlar, yasal olarak ve yasal olarak faaliyet gösteren gerçek iyi niyete dayanan şirketleri güvenip korumak için bizi zorlaştırıyor.
Mağduriyet genellikle kanun yapıcılardan kaynaklanmaz. Müşteri borcu çok yüksek ve ana suçlular kredi kartıdır. Birçok meşru işletmenin (örn. Kredi kartı şirketleri) sözleşmelerinde listelenen iyi baskılar, genellikle incelemek için asla uğraşmadığımız karmaşık jargonları içerebilir, çünkü veriler anlaşılmaz ve bir büyüteç kullanımını gerektiren bir yazı tipi boyutundadır! Şimdi, bazı alıcılar fahiş ücretler ve aşırı faiz oranlarındaki artışlar nedeniyle tam anlamıyla bir borç denizinde boğuluyorlar. Adil görünüyor mu? Hayır. Yasal mı? Evet öyle. Bu, insanların fiziksel genel sağlık, zihinsel kaygı ve istikrar, evlilik, sevdikler, işler ve sahip olabileceğiniz her türlü anlamlı bağlantı üzerinde etkilidir.
Burada siber uzayda dolanan dolandırıcılıklardan birkaçı ve içeriye sızabilecek iletişim kaynakları var.
& boğa ID Hırsızlığı: Kimliğinizi tehlikeye atabilecek önemli kişisel bilgilerden vazgeçmenizi gerektiren uygun zorlukları öneren çözümlere dikkat edin.
& boğa Kıdemli vatandaşları hedefleme
& boğa Piyango Dolandırıcılar
& boğa Zincir harfleri ve piramit dolandırıcılığı: Zengin hızlı şemalara dikkat edin. Birkaç millet bu dolandırıcılığı bir mil ötede görebileceklerini düşünüyor olsa da, sayısızlar çok karmaşıklaşıyor ve doğal olarak algılanmıyor.
& bull İş bulma dolandırıcılığı (Uzmanlık olmadan binlerce dolar harcayacağınız bu işletme içi fırsatlardan bazılarını araştırın).
& boğa Net dolandırıcılığı
& boğa Bankacılık dolandırıcılığı (çevrimiçi ve çevrimdışı)
& boğa Gelir aklama cover-up
& boğa Cep telefonu dolandırıcılığı
& boğa Yatırım dolandırıcılığı
& boğa Sağlık / İlaç dolandırıcılığı
& boğa Charity Dolandırıcılar
& bull Arkadaşlık Dolandırıcılar
Burada, umutsuz durumlar sırasında tüketicinin korunmasıyla ilgili “bilmeniz gereken” 7 önemli öğe var:
1. Araştırmaya zaman ayırın. Gerekirse veya diğer tüketici savunma grupları varsa Büyük İşletme Girişim Bürosu ile kontrol edin. Şüpheli suç uygulamalarının birçoğu, daha önceki kurbanların şikâyette bulunmaması nedeniyle çalışmaya devam etmektedir. Bunu yapmak için genellikle bir avukat istemezsiniz.
iki. Eyaletinizin Avukat Genel Müdürlüğüne şikayette bulunmak için haklarınızı kullanmak. Başsavcılığınızın web sayfasına giderseniz, kendinizi müşteri sahtekarlığı, müşteri koruma ve mağdurun çözümlerinden korumak için bazı fantastik gerçekleri bulacaksınız.
3. Sizi, “Gerçekten ya şimdi ya da hiçbir koşulda yok” hissi uyandıran aceleci bir ekonomik seçim yapmak için stres atmaya çalışan tekniklerden uzak durun.
dört. Karşılıklı saygın bir alacaklı ile ödeme düzenlemeleri ayarlamadığınız sürece, özel ayrıntıları, sosyal güvenlik numaralarını, kredi kartını veya hesap bilgilerini kontrol etmeyin.
beş. Hiçbir koşul altında, şifreleriniz ya da kişisel kimlik numaralarınızı, doğrulamak için size e-posta gönderen ya da e-posta gönderen herkese vermeyin. Sizden almaları gereken ayrıntıları aldıkça kayıtlarınızı tehlikeye atmaya hazırlananlar bunlar.
6. Kredi raporunuzun tamamen ücretsiz bir yıllık kopyasını edinin.
7. Banka ve kredi kartı ekstrelerini düzenli olarak doğrulayın.
Kişiler büyük para kazanmaya çalışıyorlar, öte yandan ellerinden geleni yapıyorlar. Şimdi her zamankinden daha fazla, dolandırıcılar ve dolandırıcıların taşkınlarının çok açık olduğunun farkında olmalıyız. Her ihtimalde bu hücrelerin hepsini silemeyiz, ancak uluslararası operasyonlarında kesinlikle bir göç yapabiliriz. Mağduriyetten uzak durmaya çalışırken, yanmazlık bir çözüm değildir. Normalde bir formun kurbanı olmayı başaramazsınız, ama bağırsaklarınızda bir endişe hissi uyandıran bu noktalar ve koşullar için, bazı iyi niyetleri kullanın ve ondan uzaklaşın. Yaptığından memnun olacaksın.