Umutsuzluk Öncesinde “Bilmeniz Gereken” 7 Temel Öğe Mağduriyete Yol Açıyor

Çaresiz zamanlar boyunca, çaresiz insanlar çaresiz şeyler yaparlar! Ekonomimizin durgunluk ve şimdiki durumu, geçmiş birçok şemaların yeniden canlandırılması ve yeni, kurtarıcı dolandırıcılıkların yaratıldığını gördü. Ne yazık ki, özellikle parasal baskıya maruz kalan birçok insanın, kurtarmaya geldikleri ve çaresiz ikilemlerini çözdükleri dolandırıcılar ve dolandırıcılar tarafından nasıl asıl hedef haline geldiklerini ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda yalnızlıktan muzdarip olanlara, gerçekten hoşnut olanlara ve arkadaşlıklara göz gezdirenlere, özellikle de kendilerinden daha az öz saygı duyan ya da yaşamlarından yoksun olan bir şeye ihtiyaç duyanlara karşı avcıları elde ederiz. Mağdurlar, riskli olsalar bile olası ümitlere dair herhangi bir göstergeyi elde etme eğilimindedirler.
Genelde, “bilmedikleri” ve şüphelendikleri kişiler hakkında, kadınları ve kadınları avlamaya başlamadan önce araştırmak için zahmet etmeyeceklerini okuyor veya duyuyoruz. Bilinmeyen, savunmasızlığa, köleliğe, esarete ve kalelere yol açar. Zayıf, eğitimsiz, zayıf ve aç olanları avlayan yırtıcı hayvanlar, “know-how” ın mükemmel bir savunmasına sahip değilseniz, sizi hayatta tutacaktır. Birisi sizi bağırsak hissinin beklemenizi söylediği aceleci bir seçim yapmak için bastırmaya çalışırsa, o zaman daha sonra pişman olacağınız bir duruma gelmeden önce “hayır” deyin. Ruhundan bir uyarı. Birçoğunuz düşünmek için karıştırmak ve sislemek için korku teknikleri kullanın. Doğru olması için çok iyi geliyorsa, neredeyse kesinlikle öyle.
Con-artistler, organik felaketler sırasında bugün de insanlardan yararlanıyor. Görevlerini tamamen gerçek gösteriyorlar ve zaten kurban olan dürüst, gerçekten çalışkan kişileri deviriyorlar. Bu sahtekarlar, yasal ve yasal olarak faaliyet gösteren gerçek iyi niyetlere dayanan bu organizasyonlara güvenmemizi ve himaye etmemizi zorlaştırır.
Mağduriyet genellikle kanun koyucular tarafından yapılmaz. Tüketici borcu son derece yüksek ve büyük suçlular kredi kartıdır. Pek çok meşru şirketin (örneğin, Kredi kartı şirketleri) sözleşmelerinde listelenen ince baskı, genellikle alışılmadık bir karmaşık jargon içerebilir. Bunun başlıca nedeni, bilginin anlaşılmaz olduğu ve bir büyüteç! Şimdi, oldukça fazla sayıda alıcı, aşırı harcamalar ve aşırı fiyat artışları nedeniyle bir borç denizinde boğuluyor. Adil görünüyor mu? Hayır. Yasal mı? Evet öyle. Bu, sonunda insanların fiziksel genel sağlık, zihinsel baskı ve istikrar, evlilik, sevdikler, işler ve sahip olabileceğiniz her türlü anlamlı bağlantı üzerinde bir etki elde etmektir.
Burada siber uzayda dolanan birkaç dolandırıcılık ve içeri sızabilecek herhangi bir başka iletişim kaynağı var:
& boğa ID Hırsızlığı: Size kimliğinizi tehlikeye atabilecek çok sayıda kişisel ayrıntısından vazgeçmenizi gerektiren uygun sorunlara hizmet eden hizmetlere karşı dikkatli olun.
& boğa Kıdemli vatandaşları hedefleme
& boğa Piyango Dolandırıcılar
& boğa Zincir harfleri ve piramit dolandırıcılığı: Zengin hızlı şemalara dikkat edin. Oldukça az sayıda kişi bu aldatmacaları bir mil uzakta görebileceklerini hissediyor olsa da, birçoğu oldukça karmaşık hale geliyor ve bu yüzden kesinlikle tespit edilmiyor.
& bull İş bulma dolandırıcılığı (Herhangi bir karşılaşmadan yoksun binlerce dolar harcayacağınız bu türden gerçekleştirme fırsatlarından bazılarını araştırın).
& boğa Net dolandırıcılığı
& boğa Bankacılık dolandırıcılığı (çevrimiçi ve çevrimdışı)
& boğa Gelir aklama cover-up
& boğa Cep telefonu dolandırıcılığı
& boğa Yatırım dolandırıcılığı
& boğa Sağlık / İlaç dolandırıcılığı
& boğa Charity Dolandırıcılar
& bull Arkadaşlık Dolandırıcılar
Tüketici koruması konusunda umutsuz örneklerle “bilmeniz gereken” 7 temel şey şunlardır:
1. Araştırmaya zaman ayırın. Gerekirse veya diğer tüketici savunucu grupları varsa, daha iyi Organizasyon Bürosu ile doğrulayın. Şüpheli suç uygulamalarının birçoğu, önceki mağdurlar tarafından bir şikayette bulunulmadığı için çalışmaya devam etmektedir. Bunu yapmak için sürekli olarak bir avukata ihtiyacınız yoktur.
2. Fiziksel egzersiz, eyaletinizin Avukat Genel Müdürlüğüne şikayette bulunma hakkınızı saklı tutar. Avukatınızın web sitesine giderseniz, müşteri dolandırıcılığı, tüketicinin korunması ve mağdurun çözümlerinden korunma konusunda bazı harika gerçekleri bulacaksınız.
üç. Kendinizi hissetmeniz için ikna edici bir ekonomik karar oluşturmaya sizi zorlamaya çalışan taktiklerden uzak durun, “Gerçekten ya şimdi ya da hiçbir şekilde!”
dört. Karşılıklı saygın bir alacaklı ile ödeme düzenlemeleri ayarlamadığınız sürece, özel ayrıntıları, sosyal güvenlik numaralarını, kredi kartını veya hesap verilerini kontrol etmeyin.
beş. Asla, şifrelerinizin ele geçirilmiş olması nedeniyle şifrelerinizi veya bireysel kimlik numaralarınızı doğrulamak için sizi arayan veya e-posta gönderen herkese vermeyin. Kayıtlarınızı, ihtiyaç duydukları verileri sizden aldıkları kadar çabuk tehlikeye atmaya hazır olanlardır.
altı. Kredi raporunuzun yıllık hiçbir kopyasını almayın.
7. Banka ve kredi kartı ekstrelerini sık sık kontrol edin.
İnsanlar büyük miktarlarda para kazanmaya çalışıyorlar, ancak ellerinden geleni yapıyorlar. Şimdi her zamankinden daha çok, dolandırıcılar ve dolandırıcıların taşkınlarının çok açık olduğunun farkında olmalıyız. Bu hücrelerin hepsini silmeyebiliriz, ancak global operasyonlarında kesinlikle bir diş geliştirebiliriz. Mağduriyetten kurtulmaya çalışırken, yanmazlık bir alternatif değildir. Bir çeşitliliğin kurbanı olmaktan sürekli kaçamazsınız, ama bağırsaklarınızda endişe duygusu uyandıran bu sorunlar ve durumlar için, bazı mükemmel duyuları kullanın ve ondan uzaklaşın. Bunu yaptığın için mutlu olacaksın.