“Sosyal Ağdan”, Filmden On Sosyal ve İşletme Girişimi

Mark Zuckerberg ve Facebook’un kurucu yılları olan Sosyal Ağ adlı bir film 28 Ekim 2010’da yayınlandı.
Sony Images tarafından, ldquoSocial Network & rdquo’ün önizlemesi için yaklaşık iki hafta önce başlatılmıştı. Sadece onu izledikten sonra, son derece 1. film değerlendirmeyi bazı & ldquosocial gerçekleri hakkında paylaşmaya yönlendirildim & rdquo
1. Görüşüm seninki kadar harika. Film & ndash & ldquoSocial Network & rdquo, sosyal paylaşım firması & ndash Facebook’un Mark Zuckerburg, Eduardo Saverin ve Sean Parker ile ilgili hikayelerle nasıl başladığına dair çok iyi bir bakış. Hiç kimse film arşivi% 100 kesin olarak söylese de, film sadece Eduardo Saverin hesabına dayanarak öznel olarak araştırılmış ve yönetilmiştir. Olayların yorumlanması esas olarak, son bir beş yıldır Singapur’da yaşamakta olduğu söylenen ortak kurucu Eduardo’nun gözü ve zihnidir. Muhtemelen Mark & ​​ldquoReal Facebook & rdquo film yapmak için başka bir yönetmen ile bağlantı kurmalı, ben kendi sürümü ve bilgilendirmek için hikaye var olumluyum.
iki. Çoğunlukla üçüncü bir kutlama yapmak mükemmel bir şeydir. Facebook, şu ana kadar kurucuların, ilk danışmanı olarak Napster ve Plaxo’nun kurucu ortağı Sean Parker ile tanışmadığı kadar etkili olamazdı. Sean Mark’ın zihnini uzattı ama Eduardo tamamen etkilenmedi. Sonunda Mark, Sean’la gider ve gerisi tarih. Şahsen, zamanında yerleştirme Sean Facebook için tüm farklılıkları yaptı. İstenmeyen 3. kutlama olabilir ama o sırada Facebook’un geleceği hakkında en iyi 2. görüşünü verdi.
3. Etkili bir şekilde başlamak daha üstündür, ancak etkili bir şekilde sona ermesi çok daha iyidir. Sean son derece duyarlı ve karizmatik bir adam olmasına rağmen, kişisel kibiriyle geri alındı. Bazı uyuşturucu durumlarından dolayı Facebook dışında kalmak zorunda kaldı. Sean Parker kalmayı başarmış olsaydı, Facebook şu anda çok daha karlı olabilirdi.
dört. Erkekler, benlik saygısını gerçekleştirebileceği şeye yerleştirir. Mark, kibirli, bencil ve kendini emen adam olarak tasvir edilir. Başarıdan sonra haklı ama dolar tarafından enerji verilmiyor. Tüm genç teknoprenatörler, çapkın ve ciddi romantik ortaklıkların üstesinden gelemedikleri için tasvir edilmiştir. Filmin sonunda, eski kız arkadaşıyla birlikte icat ettiği en son şeyden FACEBOOK ile yeniden bir araya gelme şansını deniyordu!
5. Dostluk sürekli yoksulluk değil, refah içinde test edilir. Zamanlar olumsuz olduğunda, Mark ve Eduardo birlikte odaklanmıştı. Birbirlerine ilgi duyuyorlardı, konuları tartışıyorlar ve sahaya uçuyorlardı. Fonlar gelmeye başladıklarında ve yönler arasındaki fark değiştiğinde, arkadaşlık çekti. Hiçbir koşulda, bu arkadaşınızı istemeden düşürmeye hazır değilseniz, ideal arkadaşınızla hiçbir şirket bağlantısına giremezsiniz.
İşletme kuruluşu Truth:
1. Ortaklık, herhangi bir öneriden çok daha önemlidir. Film ayrıca şirketin küçük işletme teklifinin yüksek kalitesiyle değil, yüksek iş ortaklığı ortaklığıyla ilgili olduğunu gösteriyor. İdeal ortakları seçin. Facebook yolu sosyal ağ kavramı o zamanlar en havalı düşünce idi. Markayı, Eduardo ve Sean’ın ortaklığı kabul etmeliyse, katılıyorum & ndash kabul ederek, Facebook en iyi ittifakı, açık kaynak ve reklamcılığın tadını çıkarırdı. Kavramlar temeldir, yürütme çok önemlidir ve uygun ortakları elde etmek yücedir.
iki. Başarı normalde bir krizden doğar. Facebook, sadece ezmeyi unutmak için Mark tarafından hayal kırıklığı yarattı. Hikayenin ek bir versiyonu Mark Zuckerberg, Facebook’u, Harvard’daki seçkin Final Kulübü’nün herhangi birisine girememesinden hemen sonra onun boyunu yükseltmek için yarattı. Büyük ölçüde bir konfor bölgesinde olduğunuzda, başarı bir mil uzaktadır. Savaş bölgesinde olduğunuzda, bir kol & rsquos uzunluğu içinde iyi sonuçlara ulaşılacaktır.
üç. İlgili olmak için, tüm mükemmel markalar İlerleme Yapıyor olmalıdır. Filmde, belirtildiği zaman Mark & ​​ldquothis faktörü hiçbir zaman bitmeyecek, bu moda & rdquo gibi rsquos. Tüm küçük işletmeler moda küçük bir işletmedir, döngüsü vardır ve sürekli gelişmektedir. Hiçbir girişim gelmeyecek ve kesinleşmeyecek. Hedefinize hizmet etmek için, akışa devam etmek ve çoğu zaman değişiklikleri başlatmak istiyorsunuz. Sık sık marka denetimi yapın, stratejinizi yeniden ayarlayın ve iletişim kanallarınızı düzenli olarak hizalayın. FACEBOOK, 3. parti geliştiricilere tedarik kodlarını sunarak paylaşmaya inanmalarından dolayı başarılı oluyor. Hiç niş içermiyorlar, kesinlikle herkese hizmet ediyorlar!
dört. Anlaşılmayan Anlaşma genellikle mahkeme dışı çözüm için durumdur. Cameron Winklevoss, Tyler Winklevoss ve Divya Narendra’ın hepsi mahkemeden gizli bir anlaşma ile anlaşmayı kabul ediyor. Asla bilgiyi açıklamamalılar ve hiçbir şekilde popüler paylaşımların sahiplenilmesi dışında Facebook’a herhangi bir bağlantı olduğunu iddia etmemeliler. Geçmişte, Facebook’un% 7’si 25b ABD Doları’nda (2010’da şu anda) 1,75 milyar dolar. Eğer iki kardeş şimdi ne kadar kayda değer bir şey olacağını bilselerdi, onlar hiçbir şekilde 65 milyon dolarlık bir bedel ödemediler!
beş. İş Önerilerinde 8 Kanun:
    * Çalınmaya hazır olmadıkça kavramlarınızı kimseyle paylaşmayın
    * Onları almayı reddeden birine satmayın.
    * Gerçekleştirmek veya uygulamak zor fikirleri keşfetmek uzak durun.
    * Eğer fantastik nosyonunuz çalınırsa, onu geliştirerek nasıl kazanacağınızı bilmelisiniz.
    * Tamamlamadığınız sürece çok iyi bir öneriniz yok.
    * Tüm üstün öneriler gerçekten ikinci tahmin, tartışma ve tefekkür karşısında test edilmelidir.
    * Mükemmel ve mükemmel bir düşünce arasındaki ayrım, başlangıçta bunu düşünen kişidir.
    * Harika öneriler, çok iyi nihai sonuçları garanti etmez