*** Röportaj: İlk On Sorular ve Cevaplar

Bir meslek yoluyla giderken, yolun her adımında neler bekleyebileceğinizi bilmek zorunludur. Bu görüşme yöntemini içermektedir. En popüler görüşme endişelerinin ve bunların nasıl en iyi şekilde yanıtlanacağının altını çizdik.
1. “Bana kendinden bahset …”
Teknik olarak bir soru olmamasına rağmen, bu genellikle iş görüşmelerinin nasıl başlayacağıdır. Bir kariyer geçişinde bir birey olarak, eğitim, uzman konumlandırma ve yeteneklerle ilgili en önemli geçmiş olayları bir avuç dolusu dakika içinde özetlemek istersiniz. Cesur ol, kısa ol ve doğru ol.
2. “En önemli başarınız hakkında ne düşünüyorsunuz?”
Küçük çocuklar elde etmek için bir bilim fuarında birincilik ödülü kazandığınız her şey hakkında bir şey söyleyin. Bunun yerine, sıkı çalışmanızı ve firma başarılarınızı gözden geçirin. İş gücündeki en önemli başarıların röportajından önce bir liste hazırlayın, daraltın ve sonra bu ayrıntıyı iki ila 3 dakika içinde gözden geçirin.
üç. “Neden mevcut pozisyonunu bırakıyorsun?”
Bu, herkesin korktuğu, özellikle de bir mesleğin yolunu değiştiren birinin meselesidir. Bu sorguyu neredeyse her gece ve her gece, özellikle de ödeme çekleri sona erdiğinde durmayı düşünürsünüz. Ne yaparsanız yapın, eski işvereninizle ya da eski iş arkadaşlarınızla kötü davranın. Alternatif olarak, son konumunuzda gerçekleşen kişisel yolculuk ve sendeleyerek durağa odaklanın.
dört. “En önemli gücünüzü ne düşünüyorsunuz?”
Elinizdeki işe uygun güçlü yanları seçerken pozitif olun. Kendi başınıza çalışırsanız, ciddi olarak çıkış yapmak size yardımcı olmaz. Geçmişten gelen özel örneklerle 5 önemli güçten söz etmeye hazır olun.
beş. & ldquoHow önceki stresli / sinir bozucu / zor durumları ele aldınız mı? & rdquo
Görüşmeci, her gün biraz karmaşık komplikasyonlarla baş edip edemeyeceğinizi araştırıyor. Bu durumlarda yaygın duygu, azim ve sabır durumunuzu ele aldığınızdan emin olun.
altı. & ldquoOur iş & hellip ile uğraşmak zorunda. Bunu nasıl halledeceksin? & rdquo
Ayaklarınızı düşünmek için zaman ayırır ve inandığınız hareket tarzınızda size özel olduğundan emin olun.
7. & ldquoNeden bu konum için sertifikalı olduğunuzu düşünüyor musunuz? & Rdquo
Ihh! Bu, özellikle tam bir meslek geçişiyle, can sıkıcı ama hayati bir soru olabilir. İşle ilgili ve kendiniz hakkında iki veya üç önemli ipucu seçmeniz ve bunları bağlamanız gerekir. Doğrudan pozisyonla ilişkili uzmanlığı hedeflemek için çok iyi bir düşünceye ihtiyaç duyar ve sonuçlarınızı geçmişte kanıtlamak için kısa bir anekdot sunar.
8. & ldquoWe 5 ya da on yıl içinde kendini görüyor musun? & Rsquos time? & Rdquo
Meksika’daki bir plajda … sadece şaka yapıyorum. Hırslarını gerçekçi yap. Bir röportajda çok fazla hırs da mükemmel görünmüyor. Promosyonlar normalde 1 ila üç yıl içinde gelir, bu yüzden bununla çalışın.
9. & ldquoNeden gerçekten bu pozisyon için sizi işe almalıyız? & Rdquo
Yeteneklerinizi özetlemek ve görüşme pozisyonu hakkında keşfettiğiniz şeylere doğru bakmak istiyorsunuz. Düşünceli olun, organize olun ve gerçek olun.
on. & Şirket hakkında bilmek istediğiniz bir şey var mı? & rdquo
Bu normalde sorulan son sorgudur. Bu pozisyona ve gelişim için mümkün olana dair birkaç soruyu hazırlayacak çok iyi bir kavramdır. Kaçış zamanı ve evde ödeme artışı ile ilgili endişelerinizi bırakın.