*** Röportaj: En Çok Oylanan 10 Soru ve Cevap

Bir kariyer ayarı ile giderken, yolun hemen her adımında neler bekleyebileceğinizi bilmek çok önemlidir. Bu görüşme prosedürünü içerir. En tipik görüşme endişelerini ve bunları en iyi şekilde nasıl yanıtlayacağımızı ana hatlarıyla özetledik.
1. “Beni kendin hakkında bilgilendir …”
Teknik olarak bir soru olmamasına rağmen, bu genellikle iş görüşmelerinin nasıl başlayacağıdır. Bir meslek geçişinde biri olarak, eğitim, uzman konumlandırma ve uzmanlık ile ilgili en önemli geçmiş olayları birkaç dakika içinde özetlemeniz gerekecektir. Cesur ol, kısa ol ve samimi ol.
2. “En önemli başarınıza neler bakıyorsunuz?”
Gençler elde etmek için bir bilim fuarında birincilik ödülü kazandığınız her şey hakkında bir şey söyleyin. Alternatif olarak, zorlu çalışmalarınızı ve firma başarılarınızı gözden geçirin. Performanstaki en önemli başarıların röportajından önce bir liste hazırlayın, daraltın ve sonra bu detayı iki ila 3 dakika içinde tartışın.
üç. “Şimdiki pozisyonunu neden bırakıyorsun?”
Bu herkesin bildiği, özellikle de bir kariyer tarafından gidilen bir kişinin değiştirdiği sorudur. Bu sorguyu her akşam, özellikle de harcamaların kontrolünün sona ermesiyle sona erdiğini düşünürsünüz. Ne yaparsanız yapın, daha önce işvereniniz veya eski iş arkadaşlarınızla uğraşmayın. Alternatif olarak, son yolculuğunuzda gerçekleşen bireysel yolculuk ve sendeleyerek çıkışa odaklanın.
4. “En önemli gücünüzü dikkate alır mısınız?”
Elinizdeki işe uygun güçlü yanları seçtiğinizden emin olun. Kendi başınıza çalışırsanız gerçekten giden olmak size destek vermeyecektir. Bir öncekinden farklı örneklerle 5 temel gücün üzerine çıkmaya hazır olun.
beş. & ldquoHow geçmişte stresli / sinir bozucu / zorlu koşulları ele aldınız mı? & rdquo
Görüşmeci, küçük sorunları gündelik olarak ele alıp alamayacağınızı araştırıyor. Olumlu olun, bu şartlarda sık duyularınızı, aziminizi ve sabrınızı ele alın.
6. & ldquoOur firma & hellip ile uğraşmak zorunda. Bunu nasıl yönetirsiniz? & rdquo
Ayaklarınızı hissetmeye zaman ayırır ve olumlu düşünürseniz, sizin düşüncenize göre farklı ve organize olursunuz.
7. & ldquoNeden bu konum için sertifikalandırıldığınızı düşünüyorsunuz? & Rdquo
Ihh! Bu, özellikle kapsamlı bir kariyer geçişiyle, can sıkıcı ancak hayati bir soru olabilir. İşle ilgili ve kendiniz hakkında iki veya üç büyük öneri seçmek ve bunları bağlamak istiyorsunuz. Bu pozisyonla doğrudan ilgili olan uzmanlığı hedeflemek ve geçmişte başarınızı kanıtlamak için kısa bir anekdot vermek çok iyi bir fikirdir.
sekiz. & ldquoNenin 5 ya da on yıl içinde kendini ne zaman görüyorsun? & rdquo
Meksika’daki bir plajda … sadece şaka yapıyorum. Hedeflerinizi gerçekçi hale getirin. Ayrıca röportajda çok fazla hırs görünmez. Promosyonlar genellikle 1-3 yıl içinde gelir, bu yüzden bununla oynayın.
9. & ldquoNeden gerçekten bu pozisyon için sizi işe almalıyız? & Rdquo
Becerilerinizi özetlemeli ve görüşmeden gelen konum hakkında öğrendikleriniz doğrultusunda görünmelisiniz. Düşünceli olun, organize olun ve gerçek olun.
10. & Kuruluş hakkında bilmek istediğiniz bir şey var mı? & Rdquo
Bu genellikle sorulan son soru. Bu pozisyon ve gelişme potansiyeli ile ilgili bir avuç soruya sahip olmak için üstün bir kavram getirmektedir. Tatil zamanı ile ilgili sorular bırakın ve konutta artış yaşayın.