*** Röportaj: Binbaşı On Soru ve Cevap

Bir mesleğe göre giderken, yolun her adımında neleri sayabileceğinizi bilmek önemlidir. Bu görüşme sürecinden oluşur. En yaygın görüşme endişelerini ve bunları en iyi şekilde nasıl yanıtlayacağımızı ana hatlarıyla özetledik.
1. “Bana kendinden bahset …”
Teknik olarak bir soru olmasa da, bu genellikle iş görüşmelerinin nasıl başlayacağıdır. Bir meslek geçişinde birisi olarak, eğitim, uzman konumlandırma ve beceriler açısından en önemli geçmiş olayları bir kaç dakika içinde özetlemeniz gerekir. Cesur ol, kısa ol ve samimi ol.
2. “En önemli başarınızı ne düşünüyorsunuz?”
Don ve rsquot hakkında her şey hakkında bir ramble ve bir bilim fuarında birincilik ödülü kazanarak çocuk sahibi olmak için yaptığınız bir şey. Aksine, gerçekten zor fonksiyonunuzu ve sağlam başarılarınızı gözden geçirin. İşgücündeki en önemli başarıların röportajından hemen önce bir liste yapın, daraltın ve sonra bu ayrıntıyı iki üç dakika içinde konuşun.
3. “Şu anki konumunuzu neden bırakıyorsunuz?”
Bu, herkesin, özellikle bir kariyer ayarlaması geçiren birinin öldüğü sorgudur. Muhtemelen her ne kadar bu sorguyu kendiniz düşünürsünüz, özellikle de harcama kontrolleri durduğunda. Ne yaparsanız yapın, önceki işvereninizle ya da eski iş arkadaşlarınızla uğraşmayın. Alternatif olarak, son yolculuğunuzda gerçekleşen kişisel yolculuğa ve sendeleyerek çıkmaya odaklanın.
4. “En önemli gücünüzü dikkate alır mısınız?”
Elinizdeki işe uygun güçlü yanları seçtiğinizden emin olun. Ciddi bir şekilde dışarı çıkmak, kişisel olarak davrandığında size yardım etmeyecektir. Geçmişten gelen belirli örneklerle beş önemli gücü tartışmaya hazır olun.
5. & ldquoHow Önceki yazıda stresli / sinir bozucu / zorlayıcı koşullar ele aldınız mı? & Rdquo
Görüşmeci, küçük sorunları her gün bazında ele alıp alamayacağınızı araştırıyor. Olumlu olun, bu durumlarda sık duyu, azim ve sabır durumunuzu ele alırsınız.
altı. & ldquoOur şirket & hellip ile uğraşmak zorunda. Bunu nasıl halledeceksin? & rdquo
Ayaklarınıza inanmak için zaman ayırır ve inandığınız prosedürde size özel olduğundan emin olun.
7. & ldquoNeden bu pozisyon için sertifikalı olduğunuzu hissediyor musunuz? & Rdquo
Ihh! Bu, özellikle toplam kariyer geçişi sırasında böyle can sıkıcı ama hayati bir soru olabilir. İşle ilgili ve kendiniz hakkında iki veya üç temel fikir seçmeniz ve bunları bağlamanız gerekir. Bu, pozisyonla doğrudan ilgili olan uzmanlığı hedeflemek için iyi bir düşünceyle karşılaşır ve geçmişte başarınızı kanıtlamak için kısa bir anekdot temin eder.
sekiz. & ldquoİyi 5 ya da on yıl içinde kendini görüyor musun? & rdquo.
Meksika’daki bir plajda … sadece şaka yapıyorum. Hedeflerinizi gerçekçi hale getirin. Röportajda çok fazla hırs çok iyi görünmüyor. Promosyonlar normalde 1-3 yıl içinde gelir, bu yüzden bununla çalışın.
9. & ldquoNeden gerçekten bu pozisyon için sizi istihdam etmeliyiz? & Rdquo
Yeteneklerinizi özetlemeniz ve görüşmeden gelen konum hakkında öğrendikleriniz doğrultusunda görünmeniz gerekir. Düşünceli olun, organize olun ve gerçek olun.
on. Ve iş hakkında bilmek istediğiniz bir şey var mı? & rdquo
Bu genellikle sorulan son soru. Konum ve büyüme potansiyeli açısından bir avuç soruşturmaya hazır olmak için çok iyi bir fikirdir. Yolculuk hakkında soru sormak ve mülkte artış harcamak.