*** Röportaj: Başbakan On Sorular ve Cevaplar

Bir kariyer ayarlama yolunda giderken, yolun her adımını ne tahmin edebileceğinizi bilmek zorunludur. Bu görüşme yöntemini içerir. Aşağıda, en tipik röportaj sorularının ve bunların nasıl en iyi şekilde yanıtlanabileceğinin en iyi örneklerini özetledik.
1. “Bana kendinden bahset …”
Teknik olarak bir soru olmamasına rağmen, bu normalde iş görüşmelerinin nasıl başlayacağıdır. Bir meslek geçişinde bir kişi olarak, eğitim, kalifiye konumlanma ve yetenekler açısından en önemli geçmiş olayları bir kaç dakika içinde özetlemeniz gerekir. Cesur ol, kısa ol ve dürüst ol.
2. “En önemli başarınızı ne düşünüyorsunuz?”
Bir bilim fuarında birincilik ödülüne sahip olmaktan, çocuğunuza sahip olmakla ilgili her şeyi ve hiçbir şeyi kaçırmayın. Aksine, zorlu çalışmalarınızı ve sağlam başarılarınızı tartışın. Performanstaki en önemli başarıların röportajından önce bir liste hazırlayın, daraltın ve sonra bu detayı iki ila üç dakika içinde tartışın.
3. “Şu anki konumunuzu neden bırakıyorsunuz?”
Bu mesele herkesin korktuğu, özel olarak mesleğe giden bir kişinin değiştirdiği bir sorudur. Bu sorguyu, her gece, özellikle de ödeme çekleri çıktıktan sonra düşünüldüğünde, her türlü olasılıkla karşı karşıyasınız. Ne yaparsanız yapın, eski işvereninizle veya eski iş arkadaşlarınızla kötü muamele yapın. Alternatif olarak, son yolculuğunuzda gerçekleşen özel yolculuğa ve kademeli durağa konsantre olun.
dört. “En önemli gücünüzü dikkate alır mısınız?”
Eldeki iş ile uyumlu olan güçleri seçtiğinden emin olun. Ciddi olarak giden olmak, kendi başınayken işinize devam etmeyecektir. Geçmişten belli örneklerle 5 önemli güçten söz etmeye hazır olun.
beş. & ldquoHow geçmişte stresli / sinir bozucu / zor koşullar mu ele aldınız? & rdquo
Görüşmeci, gündelik olarak küçük zorluklarla baş edip edemeyeceğinizi görmek için avlanıyor. Pozitif hale getirdiğinizde, bu şartlarda popüler anlamınızı, aziminizi ve sabrınızı ele alırsınız.
6. & ldquoOur şirket & hellip ile uğraşmak zorunda. Bunu nasıl halledeceksin? & rdquo
Ayaklarınıza inanmaya zaman ayırır ve inandığınız yaklaşımda özel ve emin olduğunuzdan emin olun.
7. & ldquoNeden bu konum için sertifikalandırıldığınızı düşünüyorsunuz? & Rdquo
Ihh! Bu, özellikle tam bir meslek geçişinde, can sıkıcı ama can alıcı bir sorgu olabilir. İşle ilgili iki veya 3 önemli öneride bulunmanız ve kendiniz hakkında bilgi sahibi olmanız ve bağlamanız gerekir. Bu, pozisyona doğrudan bağlı olan yetenekleri hedeflemek ve daha sonra sonuçlarınızı geçmişte kanıtlamak için kısa bir anekdot vermek için harika bir konsept oluşturur.
sekiz. & ldquoİyi 5 ya da on yıl içinde kendini görüyor musun? & rdquo.
Meksika’daki bir plajda … sadece şaka yapıyorum. Hırslarını gerçekçi yap. Ayrıca bir röportajda çok hırslı görünmüyor. Promosyonlar normalde 1 – üç yıl içinde gelir, bu yüzden bununla çalışın.
9. & ldquoNeden gerçekten bu pozisyon için sizi işe almalıyız? & Rdquo
Yeteneklerinizi özetlemeniz ve görüşmeden gelen konum hakkında öğrendiklerinizle ilgili olarak bir şeyler yapmalısınız. Düşünceli olun, organize olun ve gerçek olun.
10. & Kuruluş hakkında bilmek istediğiniz bir şey var mı? & Rdquo
Bu genellikle sorulan son sorgudur. Büyüme potansiyeli ve konumu ile ilgili birkaç soruşturmanın hazırlanması için iyi bir kavramdır. Seyahat süresi hakkında soru sormak ve evde ödeme yapmak.