*** Röportaj: Başbakan On Sorular ve Cevaplar

Bir meslek dönüşümü sırasında, yolun her adımında ne beklediğinizi bilmek kritik öneme sahiptir. Bu görüşme yaklaşımını içerir. En yaygın görüşme endişelerini ve bunları en iyi şekilde nasıl yanıtlayacağımızı özetledik.
1. “Bana kendinden bahset …”
Teknik olarak bir soru olmasa da, bu genellikle iş görüşmelerinin nasıl başlayacağıdır. Kariyer geçişinde bir kişi olarak, eğitim, uzman konumlandırma ve yetenekler açısından en önemli geçmiş olayları birkaç dakika içinde özetlemeniz gerekir. Cesur ol, kısa ol ve doğru ol.
2. “En önemli başarınıza neler bakıyorsunuz?”
Bir bilim fuarında birincilik ödülüne sahip olmanın hemen hemen her şey ve her şeyden önce çocuğunuza sahip olma şansını kaçırmayın. Alternatif olarak, sıkı çalışmalarınızı ve kurumsal başarılarınızı tartışın. İş gücündeki en önemli başarıların röportajından önce bir liste hazırlayın, daraltın ve sonra bu detayı iki ila 3 dakika içinde gözden geçirin.
3. “Neden mevcut konumunuzu terk ediyorsunuz?”
Bu herkesin kaydettiği sorgu, özellikle de birileri kariyer dönüşümü ile gidiyor. Muhtemelen bu sorguyu her bir akşam kendiniz düşünürsünüz, özellikle harcama kontrolleri sona erdiğinde. Ne yaparsanız yapın, önceki işvereninizle ya da eski iş arkadaşlarınızla uğraşmayın. Bunun yerine, nihai konumunuzda gerçekleşen özel yolculuğa ve sendeleyerek çıkmaya odaklanın.
4. “En önemli gücünüzü ne düşünüyorsunuz?”
Eldeki iş ile uyumlu olan güçleri seçtiğinden emin olun. Kişisel olarak çalışırsanız gerçekten dışarı giden bir şey olması size yardımcı olmayacaktır. Geçmişten farklı örneklerle beş önemli güçten geçmeye hazır olun.
beş. & ldquoHow geçmişte stresli / sinir bozucu / karmaşık durumlar ele aldınız mı? & rdquo
Görüşmeci, küçük zorluklarla günlük olarak baş edip edemeyeceğinizi görmek için avlanıyor. Olumlu olun, bu durumlarda tipik anlamınızı, azim ve sabırınızı ele alın.
6. & ldquoOur firma & hellip ile uğraşmak zorunda. Bununla nasıl başa çıkardın? & rdquo
Ayaklarınızı düşünmek için zaman ayırır ve olumlu düşünürseniz, sizin düşüncenize özel ve organize olmuş olursunuz.
7. & ldquoNeden bu konum için sertifikalandırıldığınızı düşünüyorsunuz? & Rdquo
Ihh! Bu özellikle can sıkıcı bir kariyer geçişi ile can sıkıcı ancak hayati bir sorgu olabilir. İşle ilgili ve kendiniz hakkında iki veya üç önemli ipucu seçmeniz ve bunları birbirine bağlamanız gerekir. Bu, pozisyonla doğrudan ilişkili uzmanlığı hedeflemek için büyük bir düşünceye sahiptir ve daha sonra geçmişte başarınızı kanıtlamak için kısa bir anekdot sunar.
8. & ldquoWe 5 ya da on yıl içinde kendini nasıl görüyorsun? & Rsquos time? & Rdquo
Meksika’daki bir plajda … sadece şaka yapıyorum. Hırslarını gerçekçi yap. Bir röportajda çok fazla hırs muhteşem görünmüyor. Promosyonlar genellikle 1 ila üç yıl içinde gelir, bu yüzden bununla çalışın.
9. & ldquoNeden bu pozisyon için sizi işe almalıyız? & Rdquo
Uzmanlığınızı özetlemeniz ve görüşmeden gelen konum hakkında keşfettiğiniz şeylere doğru gözükmeniz gerekir. Düşünceli olun, organize olun ve gerçek olun.
10. & Kuruluş hakkında bilmek istediğiniz bir şey var mı? & Rdquo
Bu genellikle sorulan son soru. Üstün bir fikri, konum ve gelişme için ileriye yönelik olarak hazırlanmış bir avuç endişeye sahip olmak için kullanır. Seyahat süresiyle ilgili sorularınızı bırakın ve rezidansta ödeme yapın.