Neden Flash’ın İnternet sitenizde Önceki Bir Sorun Olması Gerekebilir

Bir web sitesine sahip olan veya bu web sitesi işleten herkes, teknolojinin hızının örneklerde nefes alabilir olabileceğini bilecektir. Sadece ne yaptığı ve eninde sonunda yeni bir yazılım programına istihdam edersiniz, aniden değiştirilir ve modası geçmiş olur. Bazı bilgisayar yazılım ayarlamaları vesileyle ama diğerleri bunu yapmaz ve o zaman önceki şeylere dönüşürler. Buna bir örnek Flash.
 Kısa bir süre geri dönün ve Flash, web sayfanıza video veya multimedya içerik materyali eklemenin en iyi yoludur. Fakat yazılım gelişmedi ve yığının en üstündeki konumunu kaybetti. Bu, daha yeni teknolojilerin ortaya çıktığı ve çağdaş taleplerle daha iyi baş edebilecek çok daha iyi bir çözüm sunduğu anlamına gelir.

 Peki neden Flash web sayfanızın yerine geçmelisiniz?

 Sektör değişiklikleri zorlayarak zorlar
 Steven Jobs, Apple çözümlerinin artık Flash’ı desteklemediği konusunda bir blog yazısı yayınladığında yazı duvarda kaldı. Bu 2010 yılına geri döndü ve teknoloji devi başkanı, Flash’ın dokunmatik arayüz akıllı telefonlarındaki modern gereksinimlerin hızlı bir şekilde internet üzerindeki gerekliliklere uygun olduğu sonucuna vardı.
 O zamanlar, mobil dünya genelinde web oldukça yeni ve sitenizin bu cihazlarda çalıştığından emin olmak, bazı web sitesi sahiplerinin dahil etmeye başlamış oldukları güzel bir ekti. Günümüz çağrısına hızla ilerleyin ve çoğu insan akıllı bir telefon kişiselleştirir ve çevrimiçi erişmek için onu kullanır.
 Gerçekte, 2016’da akıllı telefonlardan yapılan aramaların miktarı, masaüstü bilgisayarlardan veya dizüstü bilgisayarlardan 1 saat daha fazla seyretti ve mobil internetin büyümesini gösteriyor. Ve web sayfanızda bu cihazları gerçekleştirmek için ideal bilgisayar yazılımını edinmediğiniz için nüfusun yarısını web sitenize erişmekten alıkoyabilirsiniz.
 Bu, web sitesi sahiplerinin, web sitelerinin genelde ‘mobil uyumlu’ olarak bilinen mobil cihazlardan nasıl performans gösterdiğine inanmaları gerektiğini gösterir. Bunun bileşeni, mobil cihazlarda güzel çalışmayan herhangi bir uygulamayı değerlendirmektir – ve Flash en iyi örnektir.
 Ne yazık ki, Flash günümüzde biraz yıpranmış ve yamalı olarak büyümektedir ve bu, modern internet siteleri tarafından gerekli olan çok sayıda işle baş etmemesi ve aynı zamanda mobil cihazlar için de optimize olmaması anlamına gelmektedir. Ayrıca, yazılım programının güvenliği konusunda bazı kaygılar da bulunmaktadır.

 Flash ile ilgili sorunlar
 HTML5 gibi yazılımlar tanıtıldı ve artık sitelerin standardı haline geldiğinden, Flash ile ilgili konular ek vurgulandı. Gerçekte, diğer bilgisayar yazılımlarıyla uyumsuzluk sorunları giderek artmaktadır ve Flash ile çalışan web sitelerinin diğer yazılım programlarında en güncel bilgileri bulamayacaklarını keşfederler. Müşterilerin bilgisayar yazılımlarını yükseltmedikleri veya düzenli olarak güncellenmedikleri zorluklara eklendiğinde ve Flash’ın kullanımı, web sayfanızda dramatik ve olumsuz bir etkiye sahip olabilir.
 Diğer bir endişe, başvuruyu güncellemeniz halinde bile, kitlenizin sahip olduğu konusunda bir garanti bulunmaması ve bu, kişilerin doğru şekilde çalışmadığını düşünerek, web sitesinden uzaklaştırılmaları anlamına geliyor. Google’dan alınan rakamlar, milletlerin% 60’ından fazlası bir siteye doğru şekilde çalışmadığı zaman geri dönmediğini ve% 40’ının listeden diğerlerine (normalde rakibiniz) gittiğini gösteriyor.
 Mobil dünya çapındaki webin evriminin bir kısmı, asla gerçekleştirmeyen ve asla mütevazi ekranlarda görünmeyen konular için hoşgörüsüzlüktir. Erkekler ve kadınlar, grafiklerin yüklenmesini beklemekle veya uyumluluk zorluklarından ötürü içerik materyaline erişemediklerini bulmak için oturmak istemiyorlar.

 Dışarı atma
 Bu zorluklar, birçok sektör devlerinin neden Flash kullanımından vazgeçtiklerini söylemiş olduğunu vurguluyor. Her Google Chrome ve Mozilla Firefox internet tarayıcısı, Flash’ın artık müşterileri için ihtiyaç duydukları şeyi yerine getirmediğini ve kullanmadığını söyledi. Örneğin, Firefox, Flash’tan uzaklaşmanın, müşteriler için daha hızlı yükleme süreleri, daha yüksek yanıt verme ve geliştirilmiş güvenlik sağlayacağına inanıyor.
 Google Chrome, Flash kullanımına izin verdi, ancak yalnızca herhangi bir aramada eklentinin kullanılmasına ihtiyaç duyan ilk 10 alan adına izin verdi. Bu, en beğenilen web sayfasında değilseniz, Flash kullanıyorsanız, kullanıcılar web siteniz aracılığıyla siteye girdiklerinde işlev göremez.
 Apple, Safari internet tarayıcısı vasıtasıyla mobil aygıtlarında Flash’ı bir blokla desteklemekten vazgeçme hareketini izledi. Ve Amazon, Eylül 2015’te İnternet sitelerinde reklamlarda artık çalışmadığını bildirdi.

 Flash’dan uzaklaşmak
 Flash çevresinde bir web sitesi hazırlamak için zaman ve dolar harcayan erkekler ve kadınlar için durum üzücü ama tek bir şey, internet sitenizin terk edilmesi gerektiğini ima etmiyor. Flash’ın kullanımı ve yardımı reddedildiğinde, web sitenizden alıp almaktan kaçınmak önemlidir ve müşterilerinizin nereden kaçaklı olursa olsun, en etkili ulaşılabilir girişi elde etmelerinden emin olun.
 Flash’a yapışmak yalnızca web sitenizin trafiğini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda markanızın itibarını da olumsuz yönde etkileyebilir. Eski yazılımlar ile yapıştırmak, markanızın dokunulmaz ve eski moda görünmesini sağlayabilir, çoğu kuruluş onlarla ilişkilendirilmesini istedikleri bir şey değildir.
 Flash’ınızı web sitenizden silmek ve günün alternatifleriyle değiştirmek biraz para ve zaman alsa bile olumlu yönler açık. Ve seçenek sizinkine karşın, Google, Amazon ve Apple’ın Flash’ın mahkum olduğuna inanıyorlarsa, buna değer bir şey olamayacağını düşünmeye değer.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın