Mucizeler ve Kuantum Fiziğinde Bir Ders İçeren Karşılaştırma

Kuantum fiziği kafa karıştırıcı, karıştırıcı ve kıvrımlıdır. Evrenimizin baş aşağı olduğunu ve gördüğümüz şeyin gerçek olmadığını gösterir. Gerçekte, fizikçiler gerçekliğin kesinlikle ne olduğunu belirleyen zor bir zaman elde ediyorlar. Atom altı seviyesinde, parçacıklar bir kerede iki yerde olabilir, varoluşun içine girip çıkabilir, hiçbir şeyden çıkarılabilir ve ışık hızından daha hızlı iletişim kurabilirler, sanki diğer bireyleri okuyormuş gibi düşünebilirler.
Bu, Kuantum fiziği kavramlarını Mucizelerdeki (ACIM) A Kursu ile karşılaştıran bir rapordur. Öncü fizikçi Neils Bohr, ‘Kuantum mekaniği tarafından şoklanmayan herkesin anlayamadığını söyledi.’ Aynı şekilde, Mucizeler A Kursu öğrencileri, ders kitaplarını mekânın üzerinden atmak ve görünüşte gülünç mesajlarıyla ilgili küfür etmekle tanınıyorlar. ACIM ve fizik, fiziksel gerçekliğin doğasının aldatıcı olduğunu kabul etme eğilimindedir. Öyle olsa bile, gerçekliğin nihai doğası üzerinde ayrılma eğilimi vardır, çünkü Mucizelerdeki A Kursu, fiziksel türlerin bile mevcut olmadığını ve hiçbir şekilde varolmadığını belirtir. Bu arada, birçok fizikçi hala evrenin nasıl davrandığını açıklayacak büyük birleşik bir teoriye göz atıyor.
Bu kısa yazı, karmaşık konuların kısa bir özetidir, bu nedenle zorunlu olarak eksiktir. Binbaşı fizikçiler kuantum gerçekliği yorumlarında çok farklıdır ve yeni keşifler sürekli olarak yaratılmaktadır. Mucizelerdeki bir Kurs ayrıca yorumlamaya konu olur, bu nedenle bu makaledeki fikirler de vardır.
Kavramları değerlendirmek için, Kursun nasıl tanımlandığını ve yeryüzünün tür / madde düzeyine karşı olduğunu belirtmek çok önemlidir. Cennet değişmez, biçimsiz, sonsuzdur gerçekten. Tanrı / Aşk dışında hiçbir şey yoktur ve hiçbir fiziksel evren yoktur, beden yoktur, gezegenler, form yoktur. Bu, karşıtlığı olmayan, saf olmayan dualitedir. Öyle olsa bile, gezegen dünyasında bedenlerimizde bulunduğumuzu algılıyoruz, bu yüzden ACIM bize, gerçek olmasalar da, gerçekte onlar olmadıklarını söylese de, gerçek gibi konuşuyor. Yeryüzünde, karşıtlar arasında yaratılacak ikilik, görünür seçenekler var. Ayrılık kural ve mdashseparate organları, ayrı milletler, ayrı zaman dilimleri, vb. Cennet, zaman ve mekânın dışındadır ve ACIM’e göre, zaman ve mekân bile mevcut değildir, çünkü ldquoReality nihai olarak bir formdan yoksun, görünmeyen ve görünmeyen bir şeydir. & Rdquo (T-27.III.5: 2)
Bir Parçacık mı, Dalga mı?
Albert Einstein’ın kuantum fiziği deneylerinde gördüğü şey onu çok büyük ölçüde üzdü ve hayatının geri kalan kısmını eksik yap-boz parçalarını bulmaya harcadı. Onları hiç yerleştirmedi ve fizikçiler büyük birleşik bir teori arayışına devam etseler de, elde ettiklerini korudukları tek şey daha fazla ve fazla sorgulamadır. Mucizelerdeki bir ders, ego & rsquos dictum’un & ldquoSeek olduğunu ve var olmayan bir evrenin sonsuz keşfini açıklığa kavuşturabileceğini söyler (T-12.IV.1: 4).
Çoğumuz bir fotonun bir parçacık ya da bir dalga olabileceği fikrini duydu. Bunun ne anlama geldiği, maddenin sabit olmadığıdır. Kuantum fiziğinin özü, maddi evrende hiçbir şeyin taşa yerleştirilmemesidir. Dünyamıza bakana kadar sabit bir gerçeklik yoktur ve maddeyi yaratmak için öngörülebilir bir şekilde hareket eden ayrı bir basit parçacık yoktur. Kısacası, pratik olarak hiçbir şey, onu araştırarak belirleyene kadar hiçbir şey gerçek değildir. Standart ışık foton, bir parçacık veya bir dalga olarak hareket edebilir, ancak her biri aynı anda değil. Potansiyel hal olarak var olur ve bir şey onu gözlemleyene kadar türüne çökmez. Sonra belli bir alanda ve zamanda eşsiz bir parçacık haline gelir.
Bu, Einstein’ı rahatsız etti ve şöyle dedi: “Ben de aramadığım halde ayın orada olduğuna inanmak istiyorum.” Einstein da ünlü olarak “evren ile” (ve evrenle) zar oynamamaktadır. & Rdquo Stephen Hawking, Kara delikler, cevaplar ve ldquoNot teorilerini geliştiren günümüz Einstein, sadece Tanrı’nın zar oynar, ama & hellip.He zaman zaman onları nerede görebileceğine ve nereye gideceğini gösterir. & rdquo
Tıpkı neredeyse her şeyin zar atması gibi, tek bir faktörü gözlemledikten sonra, ona bağlı olan diğer yönler kapmak içindir. Heisenberg Belirsizlik İlkesi, bir parçacığın konumunu ve momentumunu aynı anda bilmediğimizi belirtmektedir. Pozisyon (uzay) ölçüldükten sonra momentum (zaman / hız) ölçülemez ve bunun tersi de geçerlidir.
Mucizelerdeki bir Kurs, parçacık / dalga bilmecesi ile uyum içinde çok sayıda ifade verme eğilimindedir. Kursun basit bir temeli, gezegen olmaması ve dünyayı oluşturmamızdır. & ldquoI Gördüğüm gezegeni buldunuz. & rdquo (W-p.I.32.h) & ldquoProjection algılamaya eğilimlidir. Gördüğünüz gezegen, sizin verdiğiniz şeydir. & HellipIt, sizin düşüncelerinizin, içsel bir durumun dış görünüşünün şahitidir. & Rdquo (T-21.in.1: 1-25)
Ortak bir metafizik kavram, Çekim Yasası aracılığıyla kendi realitemizi yaratmamızdır. Bleep Ne Biliyoruz? Gözlemci prensibini kullanarak yaşamda ne istediğimize karar verebilmemizi, görselleştirmemizi ve kuantum dalgası potansiyelini çökerttikçe ortaya çıkmamızı tavsiye ederiz. Filmin fizikçilere sahip olmasına rağmen, ana akım fizikçilerin çoğu, bu kavramda dikkati çeker ve gözlemci etkinin sadece büyük atomik düzeye ve büyük şeylere ve olaylara uygulanmadığını belirtir.
Mucizeler’deki A Kursu öğrencileri, Kursun Yasayı öğrettiğini ve ifadeleri alıntıladıklarını ve gördüğüm şeyden sorumlu olduğumu düşünmektedir. Ve başıma gelen her şeyi soruyorum ve istediğim gibi aldım. & Rdquo (T-21.II.2: 35) Diğer öğrenciler, bunu geçmişte meydana gelen tüm olayları açıklayarak farklı bir şekilde yorumluyorlar, ama temelde hiç olmadı ) ve sadece Kutsal Ruh veya egonun bakış açısıyla olayları görmeye karar vermekten sorumluyuz. Bu görüşe göre belirli olayları hayatımıza çekemiyoruz. Dünyadaki resimler arasında seçim yapmak, yanılsamalar arasında karar vermek ve Kurs bize dünyayı değiştirmemek için ldquoSeek’e tavsiyede bulunur, ancak dünyayla ilgili düşüncelerinizi dönüştürmeyi seçer. & Rdquo (T-21.in.1: sekiz) ACIM Eyaletler, & ldquoIn Bu gezegendeki kalan tek özgürlük, genellikle iki seçim veya iki ses arasındaki seçim özgürlüğüdür. (Cı-1.7: 1)
Yukarıdaki pasajın bir başka yorumu da, bu gezegenin hayalini kurduğumuz minik kene boyunca gerçekleşebilecek tüm olay ve senaryoların gerçekleşmesidir. (T-26.V.three: 5) Ruh’u seçmiş olsak da, Kutsal Ruh’la gerçekten mi, yoksa ego ile olan ayrılık ve endişeye bağlı olarak, ortaya çıkabilen sonsuz sayıda fotoğraf var.
Seçtiğimiz yorum ne olursa olsun, gözlemlediklerimiz gördüklerimizi belirler. Yukarıdaki teorilerin tümü ve cazibe yasası, ego & rsquos ya da Kutsal Ruh & rsquos bakış açısı arasında bir karar sahibi olmak ya da gözlemci ilkesini affederken, farklı fotoğrafları görmek.
Fizik bize ve Kur’un kabul ettiği gibi, nesnel bir gerçeklik yoktur. Bununla birlikte, Kurs, fiziğin dışsal bir fiziksel evreni aramaya devam etmesine rağmen, gezegenin düşüncelerimizde olduğunu belirtmektedir.
Zaman ve uzay
Einstein & rsquos Özel Relativite Teorisi, zaman ve mekanın gözlemciye göre göründüğünü ve sabit, objektif gerçekler olmadığını göstermiştir. Örneğin, bir nesne ışık hızında ilerliyorsa, daha yavaş hareket eden bir nesne kadar hızlı olmayacaktır. Eğer yirmili yaşlarında iki genç erkek varsa, ve bir kişi bir astronot haline gelirse ve uzayda yıllarca uzun mesafelerde yolculuk yaparsa, dünyaya döndüğünde dünyayı terk eden adamdan daha genç olacaktır.
Einstein, “Önceki, şimdiki ve gelecek arasındaki ayrım sadece inatla inatçı bir yanılsamadır.” Miracles’te bir Kurs, zaman ve mekânın göreceli olduğu ve bütünüyle gerçek dışı olduklarına ek olarak gittikçe uzlaştığı konusunda uzlaşıyor. & ldquoTime, bir hile, bir el çabukluğu, figürlerin büyü ile gelip gitmesi gibi büyük bir yanılsamadır. & rdquo Kurs, daha önce gerçekleşmiş olan olaylarda zamanla geriye doğru avlandığımızı ve sadece onların zamanda ortaya çıkıyor. & ldquoFor biz, ancak sona erdiği noktadan yolculuğuna baktığımızda, geriye dönüp baktığımızda, aklından geçenleri bir kez daha gözden geçirdiğimizi hayal edeceğiz. & rdquo (W-p.I.158.4: 15)
Kurs ve rsquos’un belirttiği hedeflerden biri, zamana olan ihtiyaçların ortadan kaldırılmasıdır. (T-5.12.four: 1). & ldquoThe mucize zamana sahip olmak zorunda kalmayı en aza indirir. Mucize, binlerce yıl almış olabilecek eğitimin yerine geçiyor. Mucize, zaman içinde onu daraltarak kısaltır, dolayısıyla içinde belirli aralıklarla ortadan kaldırılır. & Rdquo (T-1.II.6: 1,7,9). & ldquo.Bir mucizeyi yürüttüğünüzde, bunu ayarlamak için hem zaman hem de alan ayarlayacağım. & rdquo (T-two.V.A.11: üç)
Birlik ve Bell & rsquos Teoremi
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir Kurs, Kurs’un birliği ve fiziği çağrıştırdığı her şeyin birbirine bağlılığı konusunda uzlaşmaya varır. Kurs, kardeşimize ne yaptığımızı kendimize bildirir.
Önemli bir fizik prensibi, parçacıkların birbirinden bağımsız, ayrı nesneler olup olmadığını, dünyanın geri kalanına bağlanmadıklarından bağımsız olarak test etmek için oluşturulan Bell & rsquos Teorem’dir. Bell & rsquos Teorem’den türetilen deneyler, parçacıkların ayrılmaz şekilde birbirine bağlı olduğunu göstermiştir. Mucizelerde A Kursu’nun temel ilkesi olan bir ayrım yoktur. Örneğin, bir parçacığın ikiz yarıya bölünmüş olduğunu ve bir yarısının New York’ta ve diğer yarısının Los Angeles’ta olduğunu söyleyin. New York’taki parçacık, dönüşünün dönüşünü değiştirdiğinde, Los Angeles’taki parçacık hızlı bir şekilde spinini uygun şekilde ayarlıyor. Los Angeles’taki parçacık New York ikizinin ne yaptığını biliyor? Bu iletişim, ışığın hızından daha hızlıdır ve görünürdeki her fiziksel mesaj olmadan, sanki her bir başka kişiyi okuyormuş gibi düşünür.
Mucizeler’deki bir ders, tek sorunumuzun Tanrı’dan ayrıldığımız inancı olduğunu belirtir. (W-p.I.79) Aynı zamanda & ldquomind’lerin katıldığını & rdquo (T-18.VI.three: 1) olduğunu ve & ldquoall verdiğimi belirtmektedir. & Rdquo (W-p.I.126.h)
Büyük patlama
Fizikçiler, parçacıkların hiçbir şeyden kaynaklanabileceği gibi, evrenin hiçbir şeyden ortaya çıktığını söylüyor. Bu nasıl olabilir? Önemli Bang Teorisi, yoğun ve sıcak bir madde çekirdeğinin, fiziksel evreni yaratan büyük bir patlama geçirdiğini öne sürmektedir. Teori ne olduğunu açıklasa da, yine de patlayan maddenin kökenini açıklamamaktadır.
ACIM, görünen büyük patlama maddesinin kökeninin, Tanrı’nın Oğlu’nun aklına inanılan küçük çılgın bir kavram olduğunu söylüyor. (T-27.VIII.6: iki) Düşünce, hiç bir şey değildi ve sonuçta ortaya çıkan dünya hiç bir şey değildi. & ldquoYo bir hatanın büyüklüğünü anlamıyorsunuz. O kadar geniş ve o kadar inanılmazdı ki, ondan toplam gerçekdışılığın bir dünyası ortaya çıkmıştı. & Rdquo (T-18.Ifive: 2-üç) Ayrıca, zamanın bir & ldquotiny kene içinde ortaya çıktı, & rdquo (T-26. V.3: 5) tüm olaylar, fiziğin bize bildirdiği gibi milyarlarca yıldan daha kısa bir sürede gerçekleşir.
Sonuç
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir ders, fiziksel gerçekliğin şüpheli doğası üzerinde hemfikir olsa da, Mucizelerdeki Bir Kurs, fiziksel gerçekliğin hiçbir şekilde varolmadığını ve varolmadığını söylemek için çok önemli bir adım atmaktadır.
Mucizeler Kursu’nda İsa, nihayet sonsuza kadar bizi şaşırtan gizemleri ortaya çıkarır. & ldquoBu dünya yok! Bu ders, dersin öğretmeye çalıştığı merkezi derstir. & Rdquo (W-132.six.2-3) Nihayet dünyanın oralarda olmadığını fark ettiğimizde, sadece düşüncelerimizde, fizikçilerin aradığı tüm puzzle parçaları yaratılır. açık.
Kutsal Kitap’ta İsa şöyle diyor: “Size söyleyecek pek çok etken var ama onları şimdi taşıyamazsınız. Hakikatin Ruhu geldiğinde, sizi tüm gerçeklere yönlendirecek ve hellip & rdquo (Yuhanna 16: 12-13). Thomas İsa İncili’nde bize şunu söyler: “Arayan kişi, bulana kadar aramayı bırakmamalı. Bulunduklarında rahatsız olacaklar. Rahatsız ettikleri zaman, hayret edecekler ve hepsinin üzerinde hüküm sürecekler. ”Mucizelerde İsa’nın Kursunda İsa şöyle der: ‘Ve açık havada hiç bir şey yoktur. Sonunda öğrenmeniz gereken şey budur, çünkü Cennetin Krallığı’nın size geri kazandırıldığı gerçeğidir. & Rdquo (T-18.VI.1: 1-iki) Bell & rsquos Teorem’den John Bell, yeni yöntemin meseleleri görmek bizi hayrete düşürecek hayali bir sıçrama içerecektir. & rdquo Şimdi, fiziğin bir şeye nerede olduğunu söyleyin.