Mucizeler ve Kuantum Fiziği Dersinde Bir Karşılaştırma

Kuantum fiziği kafa karıştırıcı, karıştırıcı ve kıvrımlıdır. Evrenimizin baş aşağı olduğunu ve gördüğümüze inandığımız şeyin gerçek olmadığını gösterir. Gerçekte, fizikçiler gerçekliğin gerçekte ne olduğunu anlamaya gerçekten zorlanıyorlar. Atom altı seviyesinde, parçacıklar bir kerede iki yerde olabilir, varoluşun içine girip çıkabilir, hiç bir şeyden yapılabilir ve her bir diğerini okuyormuş gibi ışığın hızından daha hızlı iletişim kurabilir. millet & rsquo zihinleri.
Bu, kuantum fiziğinin fikirlerini Mucizelerdeki (ACIM) A Kursu ile karşılaştıran kısa bir makaledir. Öncü fizikçi Neils Bohr, ‘Kuantum mekaniği tarafından şoklanmayanların anlayamadığını söyledi.’ Aynı şekilde, Mucizeler A Kursu öğrencileri, ders kitaplarını mekânın üzerinden atmak ve görünüşte gülünç mesajlarıyla ilgili küfür etmekle bilinir. ACIM ve fizik, fiziksel gerçekliğin doğasının aldatıcı olduğunu kabul etme eğilimindedir. Bunu söyledikten sonra, gerçekliğin nihai doğasıyla ilgili ayrılma eğilimindedirler, çünkü Mucizelerdeki A Kursu, fiziksel formların bile mevcut olmadığını ve hiçbir şekilde varolmadığını belirtir. Bu arada, birçok fizikçi, evrenin nasıl çalıştığını açıklığa kavuşturacak büyük bir birleşik bir teori arıyorlar.
Bu rapor karmaşık konulara kısa bir bakış niteliğindedir, dolayısıyla mutlaka eksiktir. Lider fizikçiler kuantum gerçekliği yorumlarında çok farklıdır ve yeni keşifler sıklıkla yapılmaktadır. Mucizeler Kursu da yorumlamaya tabidir, bu nedenle, bu yazıdaki önerileri de öyle.
Fikirleri incelemek için, Kur’unun dünyayı tür / madde seviyesinin aksine nasıl tanımladığı ve nasıl yorumlandığını ayırmak hayati önem taşımaktadır. Cennet değişmez, biçimsiz, sonsuz zevktir. Tanrıdan / zevkten başka bir şey yoktur ve hiçbir fiziksel evren yoktur, beden yoktur, gezegen yoktur, hiçbir tür yoktur. Bu, karşıtlığı olmayan, saf olmayan dualitedir. Öyle olsa bile, gezegen dünyasında bedenler içinde yaşadığımızı algılıyoruz, bu yüzden ACIM bize gerçek gibi geliyor, bize nihayetinde olmadıklarını söylüyor. Yeryüzünde, karşıtlar arasında üretilecek ikilik, görünür alternatifler var. Ayrılık kural ve mdashseparate organları, ayrı milletler, ayrı zaman dilimleri, vb. Cennet, zaman ve mekânın dışarısıdır ve ACIM’e göre, zaman ve mekân bile mevcut değildir, çünkü & ldquoReality nihai olarak bir form, görünmeyen ve görünmeyen bir biçimde tanımlanır. & Rdquo (T-27.III.five: 2)
Bir Parçacık mı, Dalga mı?
Albert Einstein’ın kuantum fiziği deneylerinde gördüğü şey onu çok üzdü, bu yüzden hayatının geri kalan kısmını eksik yap-boz parçalarını bulmaya harcadı. Onları hiçbir şekilde yerleştirmedi ve fizikçiler büyük birleşik bir teori aramaya devam ederken, elde ettikleri her şey ek ve çok daha fazla soru. Mucizelerde Kurs, ego & rsquos dictum’un & ldquoSeek olduğunu ve bulunmayan bir evrenin sonsuz keşfini açıklığa kavuşturabileceğini söyler (T-12.IV.1: dördü).
Çoğumuz bir fotonun bir parçacık ya da bir dalga olabileceği fikrini duydu. Bunun önerdiği şey, maddenin istikrarlı olmamasıdır. Kuantum fiziğinin özü, maddi evrende kesinlikle hiçbir şeyin taşa yerleştirilmemesidir. Gezegenimizde görünene kadar sabit bir gerçeklik yoktur ve maddeyi yaratmak için öngörülebilir bir şekilde hareket eden belirli bir basit parçacık yoktur. Kısacası, onu seçene kadar hiçbir şey doğru değildir. Basit ışık foton, ya parçacık ya da bir dalga olarak hareket edebilir, ancak her ikisi de aynı anda değil. O, var olmanın mümkün halleri olarak var olur ve onu gözlemleyen bir şey olana kadar, türün içine çökmez. Sonra, ayrı bir alan ve zamanda eşsiz bir parçacık haline gelir.
Bu, Einstein’ı rahatsız etti ve şöyle demişti: “Ben, onu aramadığım halde bile, ayın orada olduğunu düşünmek istiyorum.” Einstein, aynı zamanda, “evren ile” (ve evrenle) zar oynamamaktadır. & Rdquo Stephen Hawking, Kara delikler, cevaplar ve ldquoNot teorilerini yaratan günümüz Einstein, sadece Tanrı’nın zarını oynar, ama hellip.He bazen onları tam olarak nerede bulabileceğini ve nerede olduğunu fark edersiniz. & rdquo
Her şey zarların bir atışı olduğu gibi, tek bir şeyi gözlemlediğimizde, ona bağlı olan diğer yönler kapmak içindir. Heisenberg Belirsizlik İlkesi, bir parçacığın konumunu ve momentumunu aynı anda bilmediğimizi belirtir. Pozisyon (boşluk) ölçüldükten sonra momentum (zaman / hız) ölçülemez ve bunun tersi de geçerlidir.
Mucizelerdeki bir Kurs, parçacık / dalga bilmecesi ile uyum içinde oldukça az açıklama yapmak eğilimindedir. Kursun standart bir temeli, dünya olmadığı ve gezegeni oluşturduğumuzdur. & ldquoIgördüğüm gezegeni buldum. & rdquo (W-p.I.32.h) & ldquoProjection algı yapar. Gördüğünüz gezegen, onu verdiğiniz şeydir. & HellipIt, sizin düşüncelerinizin, içsel bir durumun dış görünüşünün şahitliğidir. & Rdquo (T-21.in.1: 1-25)
Popüler metafizik bir kavram, kişisel gerçekliğimizi Cazibe Yasası aracılığıyla yapmamızdır. Bleep Ne Biliyoruz? Gözlemci prensibini kullanarak yaşamda ne istediğimizi belirleyebilmemiz, görselleştirebilmemiz ve kuantum dalgasını çökerteceğimiz gibi ortaya çıkacaktır. Filmin fizikçilere atıfta bulunmasına rağmen, çoğu ana akım fiziği uzmanı gözlemci etkisinin yalnızca büyük atomlar ve olaylara değil, yalnızca atom altı seviyesine uygulandığını belirterek, bu düşünceden yararlanmaktadır.
Mucizeler A Kursu’nun bazı öğrencileri, Kursun Cazibe Yasalarını öğrettiğini ve ifadeleri alıntıladıklarını düşünürler, “Gördüğümden sorumluyum. Ve bana görünen her şey için soruyorum, ve istediğim gibi aldım. & Rdquo (T-21.II. Two: 35) Diğer öğrenciler bunu daha önce yorumladılar, önceki olaylarda meydana gelen tüm olayları açıkladılar, ama gerçekten hiç hiç olmamıştı) ve yalnızca Kutsal Ruh veya egonun bakış açısına göre olayları görmeye karar vermekten sorumluyuz. Bu görüşe göre, belirli olayları hayatımıza çekemiyoruz. Gezegendeki görüntüler arasında karar vermek yanılsamalar arasında seçim yapmaktır ve Kurs bize dünyayı değiştirmemek için ldquoSeek’e tavsiyede bulunur, ancak dünya hakkında fikrinizi uyarlamayı seçer. & Rdquo (T-21.in.1: 8) ACIM devletleri & ldquoIn Bu gezegendeki kalan tek özgürlük iki seçenek veya iki ses arasında sürekli olarak seçenek özgürlüğüdür. (Cı-1.7: 1)
Yukarıdaki pasajın bir başka yorumu, tüm olası olayların ve senaryoların, bu gezegenin hayalini kurduğumuz minik kene zamanlarında gerçekleşmesidir. (T-26.V.3: 5) Kutsal Ruh’la takdir edip etmediğimize, ego ile ayrılığa ve korkuya sahip olup olmadığına bağlı olarak ortaya çıkabilecek sonsuz sayıda resim vardır.
Karar verdiğimiz yorum ne olursa olsun, gözlemlediklerimiz gördüklerimizi belirler. Yukarıdaki teorilerin tümü ve cazibe yasası, ego & rsquos ya da Kutsal Ruh & rsquos bakış açısı arasında bir karar elde etmek ya da gözlemci ilkesini affederken ve taklit ettiğimizde farklı görüntüleri görmek.
Fizik bize ve Kur’un kabul ettiği gibi, nesnel bir gerçeklik yoktur. Ancak, Kurs, fiziğin bir dış fiziksel evrene avlanmasına rağmen, dünyanın aklımızda olduğunu belirtmektedir.
Zaman ve uzay
Einstein & rsquos Özel Relativite Teorisi, zaman ve mekanın gözlemciye göre göründüğünü ve sabit, objektif gerçekler olmadığını göstermiştir. Örneğin, bir nesne ışık hızında ilerliyorsa, daha yavaş hareket eden bir nesne kadar hızlı olmayacaktır. Eğer yirmili yaşlarında iki genç erkek varsa ve bir kişi bir astronot haline gelirse ve yüksek hızlarda seyahat eden yerlerde yıl geçirirse, dünyaya döndüğünde dünyayı terk eden adamdan daha genç olacaktır.
Einstein, daha önce, bugünü ve geleceği içeren ayrımın sadece inatla inatçı bir yanılsama olduğuna işaret ediyor. Mucizelerdeki Kurs, zamanın ve mekanın göreceli olduğu ve bütünüyle gerçek dışı olduklarına ek olarak gittiği konusunda uzlaşıyor. & ldquoTime, bir hile, bir el çabukluğu, figürlerin büyü ile gelip gittiği devasa bir yanılsamadır. & rdquo Kurs, zaten gerçekleşmiş olan olaylarda gerçekten geriye doğru gittiğimizi söylüyor ve sadece onların zamanda ortaya çıkıyor. & ldquoFor biz, ancak, bu noktada sona eren noktadan yolculuğumuzu görüyoruz, onu tekrar araştırıyor, aklından geçenleri bir kez daha gözden geçirdiğimizi hayal edeceğiz. & rdquo (W-p.I.158.4: 15)
Kurs & rsquos belirtilen amaçlardan bir tanesi, zamana olan ihtiyaçların ortadan kaldırılmasıdır. (T-5.12.four: 1). & ldquoThe mucize zaman dilimini en aza indirir. Mucize, binlerce yıl almış olabileceğini bulmak için yerine koydu. Mucize, zamanını daraltarak kısaltır, böylece belirli aralıkları ortadan kaldırır. & Rdquo (T-1.II.6: 1,7,9). & ldquo.Sanal bir mucizeyi gerçekleştirdiğinizde, bunu ayarlamak için hem zaman hem de alan ayarlayacağım. & rdquo (T-two.V.A.11: üç)
Birlik ve Bell & rsquos Teoremi
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir Kurs, Kurs’un birliği ve fiziği çağrıştırdığı her şeyin birbirine bağlılığı konusunda uzlaşmaya varır. Kurs, kardeşimize ne yaptığımızı kendimize bildirir.
Temel fizik prensibi, partiküllerin birbirinden bağımsız, ayrı nesneler olup olmadığını, dünyanın geri kalanına bağlanmamış olup olmadığını test etmek için tasarlanmış Bell & rsquos Teorem’dir. Bell & rsquos Teorem’den türetilen deneyler, parçacıkların ayrılmaz şekilde birbirine bağlı olduğunu göstermiştir. Mucizelerde A Kursu’nun temel ilkesi olan bir ayrım yoktur. Örneğin, bir parçacığın ikiz yarıya bölünmüş olduğunu ve bir yarı New York’ta ve diğer yarısının Los Angeles’ta olduğunu söyleyin. New York’taki parçacığın dönüşünü döndürdüğü zaman, Los Angeles’taki parçacık anında dönüşünü değiştirir. Los Angeles’taki parçacık New York ikizinin ne yaptığını biliyor? Bu iletişim, ışık hızından daha hızlıdır ve diğer tüm insanları ve sanki zihinleri okuyormuş gibi görünen herhangi bir fiziksel mesaj olmadan gerçekleşir.
Mucizeler’deki bir ders, tek sorunumuzun Tanrı’dan ayrıldığımız inancı olduğunu belirtir. (W-p.I.79) Aynı zamanda & ldquomind’lerin katıldığını & rdquo (T-18.VI.three: 1) olduğunu ve & ldquoall verdiğimi bildirir. & Rdquo (W-p.I.126.h)
Büyük Patlama
Fizikçiler, parçacıkların hiçbir şeyden kaynaklanabileceği gibi, evrenin hiçbir şeyden ortaya çıktığını söylüyor. Bu nasıl mümkün olabilir? Büyük Patlama Kuramı, yoğun ve sıcak bir madde çekirdeğinin, fiziksel evreni yaratan muazzam bir patlamaya maruz kaldığını ileri sürer. Teori, ne olduğunu açıkladığında, patlayan maddenin kökenini hala hesaba katmaz.
ACIM, görünen büyük patlama olayının kökeninin, Tanrı’nın Oğlu’nun aklına inanılan küçük çılgın bir kavram olduğunu söylüyor. (T-27.VIII.6: 2) İnanılan hiçbir şey değildi ve sonuçta ortaya çıkan dünya kesinlikle hiçbir şey değildi. & ldquoYo 1 hatasının büyüklüğünü bilmiyorsunuz. O kadar geniş ve çok şaşırtıcıydı ki, ondan toplam gerçekdışı bir gezegen ortaya çıkması gerekiyordu. & Rdquo (T-18.I.5: iki-3) Ayrıca, zamanın bir & ldquotiny kene içinde ortaya çıktı, & rdquo (T-26. V.3: beş) tüm olaylar, fizik bilindiği üzere milyarlarca yıldan fazla bir zaman yerine gerçekleşir.
Sonuç
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir ders, fiziksel gerçekliğin şüpheli doğası üzerinde hemfikir olsa da, Mucizelerdeki Bir Kurs, fiziksel gerçekliğin hiçbir zaman varolmadığı ve hiçbir zaman varolmadığını söylemek için 1 kritik adım atmasına rağmen.
Mucizeler Kursu’nda İsa, son olarak bizi sonsuza kadar şaşırtan gizemleri ortaya çıkardı. & ldquoBu dünya yok! Bu ders, dersin öğretmeye çalıştığı merkezi derstir. & Rdquo (W-132.6.2-3) Son olarak, dünyanın oralarda olmadığını anladığımızda, sadece aklımızda, fizikçilerin aradığı tüm bulmaca parçalarının net olduğu anlaşılır.
Kutsal Kitap’ta İsa şöyle diyor: “Size söyleyecek çok az nokta var ama şimdi onları taşıyamazsınız. Gerçeğin Ruhu geldiğinde, sizi tüm gerçeklere yönlendirecek ve hellip & rdquo (Yuhanna 16: 12-13). Thomas İsa İncili’nde bize şunu söyler: “Arayanlar, bulana kadar aramayı bırakmamalıdır. Bulunduklarında rahatsız olacaklar. Rahatsız ettikleri zaman, hayret edecekler ve hepsinden öte hükmedecekler. ”Mucizeler A Kursu’nda İsa şöyle diyor:“ Ve senin dışında hiçbir şey yok. Nihayetinde anlamanız gereken şey budur, çünkü Cennetin Krallığı’nın size geri kazandırıldığının farkına varır. & Rdquo (T-18.VI.1: 1-2) Bell & rsquos Teorem’den John Bell, yeni yoldan şöyle demişti: Görmek, bizi hayrete düşürecek hayali bir sıçrama içerecektir. & rdquo Şimdi, tam olarak, fiziğin bir şeyin üzerine olduğu yerde.