Mucizeler ve Kuantum Fiziği Dersinde Bir Karşılaştırma

Kuantum fiziği kafa karıştırıcı, karıştırıcı ve kıvrımlıdır. Evrenimizin baş aşağı olduğunu ve gördüğümüz şeyin gerçek olmadığını gösterir. Aslında, fizikçiler gerçekliğin gerçekte ne olduğunu belirleyen gerçekten zor bir zaman alıyorlar. Atom altı seviyesinde, parçacıklar tek bir anda iki yerde olabilir, varoluşun içine girip çıkabilir, hiç bir şeyden yoksun olabilir ve her bir okumayı okuyormuş gibi, ışık hızından daha hızlı iletişim kurabilir. diğerleri & rsquo minds.
Bu, kuantum fiziğinin ipuçlarını Mucizelerdeki (ACIM) A Kursu ile karşılaştıran bir yazışmadır. Öncü fizikçi Neils Bohr, ‘Kuantum mekaniği tarafından şoklanmayanların anlayamadığını söyledi.’ Aynı şekilde, Mucizeler A Kursu öğrencileri, ders kitaplarını mekânın üzerinden atmak ve görünüşte gülünç mesajlarıyla ilgili küfür etmekle bilinir. ACIM ve fizik, fiziksel gerçekliğin doğasının aldatıcı olduğunu kabul etme eğilimindedir. Öyle olsa bile, gerçekliğin nihai doğasıyla ilgili ayrılma eğilimleri vardır, çünkü Mucizeler’deki bir Kurs, fiziksel formların var olmadığını ve hiç var olmadıklarını belirtmektedir. Bu arada, pek çok fizikçi, evrenin nasıl işlediğini açıklayacak büyük birleşik bir teoriye göz atıyor.
Bu kısa makale karmaşık konulara kısa bir genel bakış niteliğindedir, dolayısıyla zorunlu olarak eksiktir. Önde gelen fizikçiler kuantum gerçeklik yorumlarıyla çok farklılar ve yeni keşifler düzenli olarak üretiliyor. Mucizeler Kursu da yorumlamaya tabidir, bu nedenle, bu rapordaki fikirler de öyle.
Kavramları değerlendirmek için, Kur ‘nu, form / madde düzeyinin dünyasal seviyesinin aksine nasıl tanımladığı ve nasıl tanımladığı arasındaki ayrım yapmak çok önemlidir. Cennet değişmez, biçimsiz, sonsuz aşktır. Pratikte Tanrıdan / Zevkten başka bir şey yoktur ve hiçbir fiziksel evren yoktur, bedenleri yoktur, gezegenler yoktur, türü yoktur. Bu, karşıtlığı olmayan, saf olmayan dualitedir. Yine de, gezegen dünyasında bedenler içinde yaşadığımızı algılıyoruz, bu yüzden ACIM bize gerçek gibi geliyor, bize nihayetinde olmadıklarını söylüyor. Yeryüzünde, karşıtlar arasında üretilecek ikilik, görünür seçimler vardır. Ayrılık kural ve mdashseparate organları, ayrı milletler, ayrı zaman dilimleri, vb. Cennet, zaman ve mekânın dışındadır ve ACIM’e göre, zaman ve mekânın varlığı bile mevcut değildir, çünkü gerçek ve ldquoReality, sonunda, türden, görünmeden ve görülmeden tanımlanmıştır. & Rdquo (T-27.III.5: 2)
Bir Parçacık mı, Dalga mı?
Albert Einstein’ın kuantum fiziği deneylerinde gördüğü şey onu çok büyük ölçüde üzdü ve hayatının geri kalanını eksik yap-boz parçalarını bulmaya harcadı. Onları hiçbir şekilde teşhis etmedi ve fizikçiler büyük birleşik bir teori aramaya devam etseler de, hepsinin fazladan ve çok daha fazla sorgulamaya sahip olduğunu koruyorlar. Mucizelerde Kurs, ego & rsquos dictum’un & ldquoSeek olduğunu ve var olmayan bir evrenin sonsuz keşfini açıklayabilen, ” (T-12.IV.1: 4) ‘i keşfetmediğini anlatır.
Birçoğumuz bir fotonun bir parçacık ya da bir dalga olabileceğini düşünmüştü. Bunun gösterdiği, maddenin sabit olmadığıdır. Kuantum fiziğinin özü, maddi evrende hiçbir şeyin taşa yerleştirilmemesidir. Bizim dünyamızda görünene kadar sabit bir gerçeklik yoktur ve maddeyi yaratmak için öngörülebilir bir şekilde hareket eden belirli bir temel parçacık yoktur. Çabuk, kesinlikle hiçbir şey, onu avlayarak belirleyene kadar hiçbir şey gerçek değildir. Basit ışık foton, bir parçacık veya bir dalga olarak hareket edebilir, ancak her biri aynı anda değil. O, bir şey gözlemlenene kadar oluşma halleri olarak varolur ve çökmez. Sonra, ayrı bir alanda ve zamanda eşsiz bir parçacık haline gelir.
Bu, Einstein’ı rahatsız etti ve şöyle demişti: “Ben de onu aramama rağmen ayın orada olduğunu düşünmek istiyorum.” Ve Einstein da ünlü olarak “evren ile” (ve evrenle) zar oynamamaktadır. & Rdquo Stephen Hawking, Kara delikler, cevaplar ve ldquoNot teorilerini yaratan günümüz Einstein, sadece Tanrı’nın zarını oynar, ama hellip.He bazen onları tam olarak nerede bulabileceğini ve nerede olduğunu fark edersiniz. & rdquo
Her şey bir zar atması gibi, tek bir meseleyi gözlemlediğimizde, bununla ilgili diğer unsurlar kapmak içindir. Heisenberg Belirsizlik İlkesi, bir parçacığın konumunu ve momentumunu aynı anda bilmediğimizi belirtir. Pozisyon (boşluk) ölçüldüğü anda, momentum (zaman / hız) ölçülemez ve bunun tersi de geçerlidir.
Miracles’taki bir kurs, parçacık / dalga bilmecesi ile uyum içinde birçok ifade yapar. Kursun temel dayanağı, dünya olmadığı ve gezegeni ürettiğimizdir. & ldquoI Gördüğüm dünyayı icat ettim. & rdquo (W-p.I.32.h) & ldquoProjection algı yapar. Gördüğünüz dünya, sizin verdiğiniz şeydir. & HellipIt, sizin düşüncelerinizin, içsel durumun dışsal görüntüsünün şahitidir. & Rdquo (T-21.in.1: 1-25)
Ortak bir metafizik fikir, kendi realitemizi Cazibe Yasası aracılığıyla yapmamızdır. Bleep Ne Biliyoruz? Gözlemci prensibini kullanarak yaşamda istediğimiz bir karar verebileceğimizi, görselleştirdiğimizi ve kuantum dalga potansiyelini çökerttikçe ortaya çıkacağımızı önermek için kullanır. Film özellikleri fizikçiler olsa da, ana akım fizikçilerin çoğu bu kavramda atlarlar, gözlemci etkisinin sadece alt atomik seviyeye uygulandığını ve önemli faktör ve olaylara uygulanmadığını belirtir.
Mucizeler’deki A Kursu öğrencileri, Kursun Yasayı öğrettiğini ve ifadeleri alıntıladıklarını ve gördüğüm şeyden sorumlu olduğumu düşünmektedir. Ve bana görünen her şey için soruyorum ve istediğim gibi aldım. & Rdquo (T-21.II.two: 35) Diğer öğrenciler, geçmişte meydana gelen tüm olayları bildirerek bunu farklı şekilde yorumlarlar. hiçbir şey gerçekleşmedi) ve sadece Kutsal Ruh veya egonun bakış açısından olayları görmeyi seçmekten sorumluyuz. Bu görüşe göre, belirli olayları hayatımıza çekemiyoruz. Dünyadaki fotoğrafların arasından seçim yapmak yanılsamalar arasında karar vermek ve Kurs bize dünyayı dönüştürmemeyi tavsiye ediyor, ancak dünya hakkındaki düşüncelerinizi değiştirmeyi seçiyor. & Rdquo (T-21.in.1: sekiz) ACIM Eyaletler, & ldquoIn Bu gezegendeki kalan tek özgürlük, genellikle iki seçenek veya iki ses arasındaki seçim özgürlüğüdür. (Cı-1.7: 1)
Yukarıdaki pasajın bir başka yorumu ise, bütün bu ulaşılabilir olayların ve senaryoların, bu dünyayı hayal ettiğimiz minik kene içinde gerçekleşmesidir. (T-26.V.three: beş) Ruh’u seçip seçmediğimizden, Kutsal Ruh’tan zevk almamıza, ya da ayrılıktan ve ego ile endişelenmeden bağımsız olarak ortaya çıkabilecek sonsuz sayıda fotoğraf var.
Seçtiğimiz yorum ne olursa olsun, gözlemlediklerimiz gördüklerimizi belirler. Yukarıdaki teorilerin ve mdashthe Hukuk Yasası’nın tamamı, ego & rsquos veya Kutsal Ruh ve rsquos bakış açısı arasında bir seçeneğe sahip olmak veya gözlemci ilkesini affederken, benzersiz fotoğrafları görmek.
Fizik bize ve Kur’un kabul ettiği gibi, nesnel bir gerçeklik yoktur. Tabii ki, Kurs, dünyanın zihnimizde olduğunu ve fiziğin dışsal bir fiziksel evrene bakmaya devam ettiğini belirtiyor.
Zaman ve uzay
Einstein & rsquos Özel Relativite Teorisi, zaman ve mekânın gözlemciye göre göründüğünü ve sabit, objektif gerçekler olmadığını göstermiştir. Örneğin, bir nesne ışık hızında ilerliyorsa, yavaş hareket eden bir nesne kadar hızlı olmayacaktır. Eğer yirmili yaşlarında iki genç erkek varsa ve bir kişi bir astronot haline gelir ve uzayda yıllarca uzun mesafelerde yolculuk yaparsa, dünyaya döndüğünde yeryüzünde kalan adamınkinden daha genç olacaktır.
Einstein, “Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek arasındaki ayrım sadece inatla inatçı bir yanılsamadır.” Miracles’te bir Kurs, zamanın ve mekanın göreceli olduğu konusunda uzlaşır ve kesinlikle gerçek dışı olduklarını ifade eder. & ldquoTime, bir hile, bir el çabukluğu, figürlerin büyü ile gelip gitmesi gibi büyük bir yanılsamadır. & rdquo Kurs, aslında, zaten gerçekleşmiş olan olaylarda geriye doğru zamanda geriye doğru arama yaptığımızı ve sadece Zaman içinde gelişiyor. & ldquoFor biz, ama sonunda bittiği noktadan yolculuğunu görüyoruz, onu tekrar arıyoruz, bir kez daha aklımızdan geçenleri tekrar gözden geçirdiğimizi hayal ediyoruz. & rdquo (W-p.I.158.four: 15)
Kurs & rsquos’un belirttiği hedeflerden biri, zamana sahip olmak zorunda kalmayı ortadan kaldırmaktır. (T-five.12.four: 1). & ldquoThe mucize zamana sahip olma ihtiyacını en aza indirir. Mucize, muhtemelen binlerce yıl almış olabilecek anlayışın yerine geçer. Mucize, zamanını daraltarak kısaltır, dolayısıyla belirli aralıkları ortadan kaldırır. & Rdquo (T-1.II.six: 1,7,9). & ldquo.Sen bir mucize gerçekleştirdiğinizde, her zaman ve mekana göre ayarlayacağım. & rdquo (T-two.V.A.11: üç)
Birlik ve Bell & rsquos Teoremi
Mucizeler ve kuantum fiziği dersleri, Kurs’un birliği ve fiziği çağrıştırdığı tüm faktörlerin birbirine bağlılığı konusunda uzlaşmaya varmaktadır. Kurs, kardeşimize ne yaptığımızı kendimize bildirir.
Önemli bir fizik prensibi, parçacıkların ayrı ayrı olup olmadığını test etmek için geliştirilen Bell & rsquos Teorem, dünyanın geri kalanına bağlı olmayan ayrı nesnelerdir. Bell & rsquos Teorem’den türetilen deneyler, parçacıkların ayrılmaz şekilde birbirine bağlı olduğunu göstermiştir. Mucizelerde A Kursu’nun temel ilkesi olan bir ayrım yoktur. Örneğin, bir parçacığın ikiz yarıya bölünmüş olduğunu ve 1’inin New York’ta ve diğer yarısının Los Angeles’ta olduğunu söyleyin. New York’taki parçacık, dönüşünün dönüşünü değiştirdiğinde, Los Angeles’taki parçacık hemen dönüşünü değiştirir. Los Angeles’taki parçacık New York ikizinin ne yaptığını biliyor? Bu iletişim, ışığın hızından daha hızlıdır ve herhangi bir diğer fiziksel mesajı okuyormuş gibi görünür fiziksel bir mesajla olur.
Mucizelerde Kurs, tek açmazımızın Tanrı’dan ayrıldığımız inancı olduğunu belirtir. (W-p.I.79) Aynı zamanda & ldquomind’lerin katıldığını & rdquo (T-18.VI.3: 1: 1) olduğunu ve & ldquoall verdiğimi bildirir. & Rdquo (W-p.I.126.h)
Büyük patlama
Fizikçiler, parçacıkların hiçbir şeyden kaynaklanabileceği gibi, evrenin hiçbir şeyden ortaya çıktığını söylüyor. Bu nasıl uygulanabilir? Big Bang Teorisi, yoğun ve sıcak bir madde çekirdeğinin, fiziksel evreni geliştiren büyük bir patlamaya maruz kaldığını ileri sürmektedir. Teori, ne olduğunu açıklarken, yine de patlayan maddenin kökenini açıklamamaktadır.
ACIM, görünen büyük patlama maddesinin kökeninin, Tanrı’nın Oğlu’nun aklına inanılan minik çılgın düşünce olduğunu söylüyor. (T-27.VIII.six: 2) İnanılan hiçbir şey değildi ve sonuçta ortaya çıkan dünya neredeyse hiçbir şey değildi. & ldquoÖzel bir hatanın büyüklüğünü tanımıyorsunuz. O kadar geniş ve o kadar da inanılmazdı ki, ondan, toplam gerçekdışılık dünyası ortaya çıkmıştı. & Rdquo (T-18.Ifive: iki-üç) Ayrıca, zamanın ve ldquotiny bir kene içinde ortaya çıktı, & rdquo (T-26. V.three: Beş) tüm olaylar, fizik bilindiği gibi milyarlarca yıldan fazla değil, bir kerede gerçekleşiyor.
Sonuç
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir ders, fiziksel gerçekliğin şüpheli doğası üzerinde hemfikir olsa da, Mucizelerdeki Bir Kurs, fiziksel gerçekliğin varolmadığı ve var olmadığının söylenmesi için ek önemli bir adım atmış olsa da.
Mucizelerde Kurslarda İsa, nihayetinde bizi sonsuza kadar şaşırtan gizemleri ortaya çıkarır. & ldquoBu dünya yok! Bu ders, dersin öğretmeye çalıştığı merkezi derstir. & Rdquo (W-132.6.2-üç) Nihayetinde dünyanın oralarda olmadığını anladığımızda, sadece aklımızda, fizikçilerin aradığı tüm bulmaca parçaları net olarak üretilir.
Kutsal Kitap’ta İsa şöyle diyor: “Size söyleyecek pek çok konu var ama onları şimdi taşıyamazsınız. Hakikatin Ruhu geldiğinde, sizi tüm gerçeklere yönlendirecek ve hellip & rdquo (Yuhanna 16: 12-13). Thomas İsa İncili’nde bize şunu söyleyecektir: “Arayanlar, buldukları zamana kadar aramayı bırakmamalılar. Bulunduklarında rahatsız olacaklar. Rahatsız ettikleri zaman hayret edecekler ve hepsinden daha çok saltanat alacaklar. ”Mucizeler A Kursu’nda İsa şöyle diyor:“ Siz dışarda hiçbir şey yoktur. Nihayetinde keşfedebilmeniz gereken şey budur, çünkü Cennetin Krallığı’nın size geri döndüğü gerçeğidir. & Rdquo (T-18.VI.1: 1-2) Bell & rsquos Theorem’den John Bell, yeni yoldan bahsetmişti. öğeleri görmek bize hayret uyandıracak hayali bir sıçrayış içerecektir. & rdquo Şimdi, fiziğin bir şey üzerine olduğu yerde.