Mucizeler ve Kuantum Fiziği Dersinde Bir Karşılaştırma

Kuantum fiziği kafa karıştırıcı, karıştırıcı ve kıvrımlıdır. Evrenimizin baş aşağı olduğunu ve gördüğümüze inandığımız şeyin gerçek olmadığını gösterir. Gerçekte, fizikçiler gerçekliğin gerçekte ne olduğunu anlamaya zor bir zaman geçiriyorlar. Atom altı seviyesinde, partiküller 1 kez iki yerde olabilir, varoluşun içine ve dışına çıkabilir, neredeyse hiçbir şeyden tasarlanamaz ve her birini okuyormuş gibi, ışık hızından daha hızlı iletişim kurabilir. diğer insanlar ve akıllar.
Bu, kuantum fiziğinin fikirlerini Mucizelerdeki (ACIM) A Kursu ile karşılaştıran kısa bir makaledir. Öncü fizikçi Neils Bohr, ‘Kuantum mekaniği tarafından şoklanmayan herkes bunu anlamamıştı’ dedi. Aynı şekilde, Mucizeler A Kursu öğrencileri, ders kitaplarını bölgeye fırlatmak ve görünüşte saçma sapan mesajı hakkında küfür etmekle tanınıyorlar. ACIM ve fizik, fiziksel gerçekliğin doğasının aldatıcı olduğunu kabul etme eğilimindedir. Yine de, gerçek şu ki, gerçekte mucizenin nihai doğası üzerinde, özellikle de Mucizeler’deki bir Kurs, fiziksel türlerin bile var olmadığını ve hiç var olmadıklarını belirtmektedir. Bu arada, pek çok fizikçi, evrenin nasıl davrandığını açıklığa kavuşturacak büyük birleşik bir teoriye göz atıyor.
Bu kısa makale, karmaşık konuların kısa bir özetidir, bunun sonucu olarak tamamlanmamıştır. Lider fizikçiler kuantum gerçekliği yorumlarında çok farklıdır ve yeni keşifler düzenli olarak yapılmaktadır. Mucizeler Kursu da yorumlamaya tabidir, bu nedenle bu yazıdaki fikirler de vardır.
Kavramları değerlendirmek için, Kur’unun dünyayı tür / madde düzeyine karşı nasıl tanımladığı ve nasıl tanımladığı arasındaki ayrımın yapılması hayati önem taşımaktadır. Cennet değişmez, biçimsiz, sonsuzdur gerçekten. Pratikte Tanrıdan / zevkten başka bir şey yoktur ve hiçbir fiziksel evren, beden, gezegen, form yoktur. Bu, karşıtlığı olmayan, saf olmayan dualitedir. Yine de, gezegen dünyasında bedenlerimizde bulunduğumuzu algıladığımızdan, ACIM bize doğruyu sanki bize öyle gelmediğini söylerken bizler gibi konuşuyor. Yeryüzünde, karşıtlar arasında yapılacak ikilik, görünür alternatifler var. Ayrılık kural ve mdashseparate organları, ayrı milletler, ayrı zaman periyotları, vb. Cennet, zaman ve mekânın dış cephesidir ve ACIM’e göre, zaman ve mekân mevcut değildir. Çünkü, ldquoReality, ihtiyaç duyulmadan kabul edilir. bir tür, görünmeyen ve görünmeyen. & rdquo (T-27.III.five: 2)
Bir Parçacık mı, Dalga mı?
Albert Einstein’ın kuantum fiziği deneylerinde gördüğü şey onu çok üzdü ve hayatının geri kalan kısmını eksik puzzle parçalarını anlamaya çalışarak geçirdi. Onları hiç bulamadı ve fizikçiler büyük birleşik bir teori arayışına devam ederken, tüm bu bulgular çok daha fazla ve fazladan soruşturmaya devam ediyor. Mucizelerde Kurs, ego & rsquos dictum’un & ldquoSeek olduğunu ve ortaya çıkmayan bir evrenin sonsuz keşfini açıklığa kavuşturabileceğini söyler (T-12.IV.1: dördü).
Birçoğumuz bir fotonun bir parçacık ya da bir dalga olabileceği fikrini duydu. Bunun gösterdiği, maddenin kararlı olmadığıdır. Kuantum fiziğinin özü, maddi evrende hiçbir şeyin taşa yerleştirilmemesidir. Dünyamıza bakana kadar sabit bir gerçeklik yoktur ve maddeyi üretmek için öngörülebilir bir şekilde hareket eden kesin bir standart parçacık yoktur. Kısacası, hemen hemen hiçbir şey doğru değildir, buna karar vermemize karar verene kadar. Temel ışık foton, bir parçacık veya bir dalga olarak hareket edebilir, ancak her biri aynı anda değil. O, mümkün olan bir varlık halindedir ve onu gözlemleyen bir şey olana kadar aynen çökmez. Sonra eşsiz bir uzay ve zaman içinde ayrı bir parçacık haline gelir.
Bu, Einstein’ı rahatsız etti ve şöyle dedi: “Ben de aramadığım halde ayın orada olduğunu varsaymak istiyorum.” Einstein da ünlü olarak “evren ile” (ve evrenle) zar oynamamaktadır. & Rdquo Stephen Hawking, Kara delikler, cevaplar ve ldquoNot teorilerini yaratan günümüz Einstein, sadece Tanrı’nın zar oynar, ama & hellip.He zaman zaman onları nereye gidebileceğine ve nereye bakılacağına bakar. & rdquo
Her şey bir zar atışı olduğu gibi, 1 faktörü gözlemlediğimizde, onunla ilgili diğer unsurlar kapmak içindir. Heisenberg Belirsizlik İlkesi, bir parçacığın konumunu ve momentumunu aynı anda bilmediğimizi belirtir. Pozisyon (boşluk) ölçüldükten sonra momentum (zaman / hız) ölçülemez ve bunun tersi de geçerlidir.
Mucizelerdeki bir Kurs, parçacık / dalga bilmecesi ile uyum içinde oldukça az açıklama yapmak eğilimindedir. Kursun temel dayanağı, dünya yok ve dünyayı üretiyoruz. Ve gördüğüm dünyayı keşfettim. & rdquo (W-p.I.32.h) & ldquoProjection algılamaya eğilimlidir. Gördüğünüz gezegen, onu verdiğiniz şeydir. & HellipIt, sizin düşüncelerinizin, içsel bir durumun dışsal görüntüsüne tanıklık eder. & Rdquo (T-21.in.1: 1-25)
Sevilen bir metafizik kavram, Çekim Yasası aracılığıyla kendi realitemizi yaratmamızdır. Bleep Ne Biliyoruz? Gözlemci prensibini kullanarak yaşamda ne istediğimizi belirleyebileceğimizi, onu görselleştirebileceğimizi ve olası kuantum dalgasını çöktüğümüzde ortaya çıkacağımızı ileri sürmek için kullanır. Film, fizikçilere sahip olsa da, çoğu ana akım fizikçisi, gözlemci etkisinin yalnızca alt atomik seviyeye uygulandığını ve önemli faktörler ve olaylara uygulanmadığını belirterek bu düşünceden yararlanmaktadır.
Mucizeler A Kursu’nun bazı öğrencileri, Kursun Cazibe Yasasını öğrettiğine ve ifadeleri alıntıladıklarına inanırlar. Ve bana gelmek için gelen her küçük şeyi soruyorum ve istediğim gibi aldım. & Rdquo (T-21.II. Two: 35) Diğer öğrenciler, geçmişte meydana gelen tüm olayları bildirerek bunu farklı şekilde yorumluyorlar, ama Aslında asla gerçekleşmedi) ve biz sadece Kutsal Ruh veya egonun bakış açısıyla olayları görmeye karar vermekten sorumluyuz. Bu görüşe göre, belirli olayları yaşamımıza çekecek bir konumda değiliz. Gezegendeki imgeler arasında seçim yapmak, yanılsamalar arasında seçim yapmaktır ve Kurs bize gezegeni uyarlamamı & ldquoSeek’i tavsiye eder, ama dünya hakkındaki düşüncelerinizi dönüştürmeye karar verir. & Rdquo (T-21.in.1: sekiz) ACIM, bu dünyadaki tek kalan özgürlük, genellikle iki alternatif veya iki ses içeren seçim özgürlüğüdür. (Cı-1.7: 1)
Yukarıdaki pasajın ek bir yorumu, tüm olası olayların ve senaryoların, bu dünyayı hayal ettiğimiz minik kene zamanlarında gerçekleşmesidir. (T-26.V.three: 5) Kutsal Ruh’la affetme ve sevme ya da ego ile ayrılma ve korkma seçip seçmediğimize bağlı olarak ortaya çıkabilen sonsuz sayıda fotoğraf var.
Ne yorum yaptığımıza karar verdik, gözlemlediklerimiz gördüklerimizi belirler. Yukarıdaki teorilerin tümü ve cazibe yasası, ego & rsquos veya Kutsal Ruh & rsquos bakış açısı arasında bir karar vermek veya gözlemci ilkesini affederken, farklı resimler görmek.
Fizik bize ve Kur’un kabul ettiği gibi, nesnel bir gerçeklik yoktur. Ancak, Kurs fiziğin dışsal bir fiziksel evreni aramaya devam etmesine rağmen, gezegenin aklımızda olduğunu belirtir.
Zaman ve uzay
Einstein & rsquos Özel Relativite Teorisi, zaman ve mekanın gözlemciye göre göründüğünü ve sabit, objektif gerçekler olmadığını göstermiştir. Örneğin, bir nesne ışık hızında ilerliyorsa, daha yavaş hareket eden bir nesne kadar hızlı olmayacaktır. Eğer yirmili yaşlarında iki genç erkek varsa ve biri astronot olursa ve yüksek hızlarda seyahat eden yerlerde yıl geçirirse, dünyaya döndüğünde dünyayı terk eden adamdan daha genç olacaktır.
Einstein, “Önceki, şimdiki zaman ve gelecek arasındaki ayrım, sadece inatla inatçı bir yanılsamadır.” Miracles’te bir Kurs, zamanın ve mekanın göreceli olduğu konusunda uzlaşıyor ve kesinlikle gerçek dışı olduklarını belirtiyor. & ldquoTime, bir hile, bir el çabukluğu, figürlerin büyü ile gelip gitmesi gibi büyük bir yanılsamadır. & rdquo Kurs, temelde şu anda gerçekleşmiş olan olaylarda geriye doğru geriye doğru arama yaptığımızı ve sadece onların zamanda ortaya çıkıyor. & ldquoFor biz, ancak, sona erdiği noktadan yolculuğuna baktığımızda, geriye baktığımızda, aklından geçenleri zihinsel olarak tekrar gözden geçirdiğimizi hayal ediyoruz. & rdquo (W-p.I.158.4: 15)
Kurs & rsquos’un belirttiği hedeflerden biri, zamana olan ihtiyaçların ortadan kaldırılmasıdır. (T-5.12.four: 1). & ldquoThe mucize zamana duyulan ihtiyacı en aza indirir. Mucize, binlerce yıl almış olabilecek anlayışın yerine geçer. Mucize, zaman içinde onu daraltarak kısaltır, böylece içindeki belirli aralıkları ortadan kaldırır. & Rdquo (T-1.II.six: 1,7,9). & ldquo.Sen bir mucize gerçekleştirdiğinizde, her zaman ve mekana göre ayarlayacağım. & rdquo (T-two.V.A.11: üç)
Birlik ve Bell & rsquos Teoremi
Mucizeler ve kuantum fiziği dersleri, dersin birliği ve fizik olarak adlandırdığı tüm konuların birbirine bağlılığı konusunda uzlaşıyor. Kurs, kardeşimize ne yaptığımızı kendimize bildirir.
Büyük bir fizik ilkesi, partiküllerin, dünyanın geri kalanına bağlı olmayan ayrı ayrı nesneler olup olmadığını test etmek için yaratılan Bell & rsquos Teorem’dir. Bell & rsquos Teorem’den türetilen deneyler, parçacıkların ayrılmaz şekilde birbirine bağlı olduğunu göstermiştir. Mucizelerde A Kursu’nun temel ilkesi olan bir ayrım yoktur. Örneğin, bir parçacığın ikiz yarısına ayrıldığını ve belirli bir yarı New York’ta ve diğer yarısının Los Angeles’ta olduğunu söyleyin. New York’taki parçacık, dönüşünün dönüşünü değiştirdiğinde, Los Angeles’taki parçacık derhal buna uygun olarak eğrini ayarlıyor. Los Angeles’taki parçacık New York ikizinin ne yaptığını biliyor? Bu iletişim, ışığın hızından daha hızlıdır ve herhangi bir fiziksel mesaj olmadan, birbirini okuyormuş gibi düşünür.
Mucizeler’deki bir ders, tek sorunumuzun Tanrı’dan ayrıldığımız inancı olduğunu belirtir. (W-p.I.79) Aynı zamanda & ldquomind’lerin katıldığını & rdquo (T-18.VI.three: 1) olduğunu ve & ldquoall verdiğimi belirtmektedir. & Rdquo (W-p.I.126.h)
Büyük Patlama
Fizikçiler, parçacıkların hiçbir şeyden kaynaklanabileceği gibi, evrenin hiçbir şeyden ortaya çıktığını söylüyor. Bu nasıl uygulanabilir? Büyük Bang Teorisi, yoğun ve sıcak bir madde çekirdeğinin, fiziksel evreni meydana getiren büyük bir patlamaya maruz kaldığını ileri sürer. Teori ne olduğunu açıklarken, patlayan maddenin kökenini hala hesaba katmaz.
ACIM, görünüşte önemli patlama maddesinin kökeninin, Tanrı’nın Oğlu’nun düşüncelerine inanılan minik çılgın fikir olduğunu söylüyor. (T-27.VIII.6: iki) İnanılan hiçbir şey değildi ve sonuçta ortaya çıkan dünya kesinlikle hiçbir şey değildi. & ldquoÖzel bir hatanın büyüklüğünü farketmezsiniz. O kadar geniş ve o kadar da inanılmazdı ki, ondan, toplam gerçek olmayan bir gezegen ortaya çıkması gerekiyordu. & Rdquo (T-18.I.5: 2-üç) Aynı zamanda, zamanın ve ldquotiny bir kene içinde ortaya çıktı, & rdquo (T-26. V.three: Beş) tüm olaylar, fiziğin bize söylediği gibi milyarlarca yıl geçtikten sonra gerçekleşiyor.
Sonuç
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir ders, fiziksel gerçekliğin şüpheli doğası üzerinde hemfikirken, Mucizelerdeki Kurs, fiziksel gerçekliğin hiçbir şekilde varolmadığını ve hiçbir şekilde varolmadığını söylemek için önemli bir adım atmaktadır.
Mucizelerde Kurslarda İsa, nihayetinde bizi sonsuza kadar şaşırtan gizemleri ortaya çıkarır. & ldquoBu dünya yok! Bu, dersin öğretmeye çalıştığı merkezi derstir. & Rdquo (W-132.6.two-3) Sonunda gezegenin orada olmadığını fark ettiğimizde, sadece düşüncelerimizde, fizikçilerin aradığı tüm bulmaca parçaları net olarak üretilir.
İncil’de İsa şöyle diyor: “Size söyleyecek çok şeyim var ama onları şimdi taşıyamazsınız. Hakikatin Ruhu geldiğinde, sizi tüm gerçeklere yönlendirecek ve hellip & rdquo (Yuhanna 16: 12-13). Thomas İsa İncili’nde bize şunu söyleyecektir: “Arayan kişi, bulunana kadar aramayı bırakmamalıdır. Bulunduklarında rahatsız olacaklar. Rahatsız ettikleri zaman hayret edecekler ve hepsinden daha çok saltanat alacaklar. ”Mucizeler A Kursu’nda İsa şöyle diyor:“ Siz dışarda hiçbir şey yoktur. Nihayetinde öğrenmek zorunda olduğunuz şey budur, çünkü Cennetin Krallığı’nın size geri kazandırıldığının farkına varır. & Rdquo (T-18.VI.1: 1-2) Bell & rsquos Theorem’den John Bell, & ldquothat Sorunları görmenin yeni bir yolu, bizi hayrete düşürecek hayali bir sıçrama içerecektir. & rdquo Şimdi, fiziğin bir şey üzerine nereye gittiğini söyler.