Mucizeler ve Kuantum Fiziği Arasında Bir Karşılaştırma

Kuantum fiziği kafa karıştırıcı, karıştırıcı ve kıvrımlıdır. Bu bizim evrenimizin ters olduğunu ve gördüğümüz şeyin gerçek olmadığını gösterir. Aslında, fizikçiler gerçekliğin gerçekte ne olduğunu anlamaya zorlu bir zaman alıyorlar. Atom altı seviyesinde, parçacıklar bir kerede iki yerde olabilir, varoluşun içine ve dışına çıkabilir, neredeyse hiçbir şeyden tasarlanamaz ve her bir diğerini okuyormuş gibi, ışığın hızından daha hızlı iletişim kurabilir beyinler.
Bu, kuantum fiziği kavramlarını Mucizelerdeki (ACIM) A Kursu ile karşılaştıran bir makaledir. Öncü fizikçi Neils Bohr, ‘Kuantum mekaniği tarafından şoklanmayan herkesin anlayamadığını söyledi.’ Aynı şekilde, Mucizeler A Kursu öğrencileri ders kitaplarını odaya fırlatmak ve görünüşte saçma sapan mesajından dolayı küfür etmek için tanımlanıyor. ACIM ve fizik, fiziksel gerçekliğin doğasının aldatıcı olduğunu kabul etme eğilimindedir. Öyle olsa bile, gerçekliğin nihai doğasıyla ilgili ayrılma eğilimleri vardır, çünkü Mucizelerdeki bir Kurs, fiziksel formların var olmadığını ve hiç var olmadıklarını belirtmektedir. Bu arada, birkaç fizikçi hala evrenin nasıl işlediğini açıklayacak büyük bir birleşik bir teori arıyorlar.
Bu yazma karmaşık konuların kısa bir özetidir, bu nedenle mutlaka eksiktir. Binbaşı fizikçiler, kuantum gerçekliği yorumlarında oldukça farklıdır ve sürekli olarak yeni keşifler üretilmektedir. Mucizelerdeki bir Kurs ayrıca yorumlama konusu da bu nedenle bu yazıda yer alan fikirler.
Fikirleri karşılaştırmak için, Kursun tanımladığı ve tür / madde düzeyinin dünyasal seviyesine karşı nasıl olduğunu tanımlamak çok önemlidir. Cennet değişmez, biçimsiz, sonsuz aşktır. Tanrı ya da Sevgiden başka bir şey yoktur ve hiçbir fiziksel evren yoktur, bedenleri yoktur, gezegenler yoktur, hiçbir türü yoktur. Bu, karşıtlığı olmayan, saf olmayan dualitedir. Bunu söyledikten sonra, gezegen dünyasında bedenlerimizde bulunduğumuzu algılıyoruz, bu yüzden ACIM bize, sanki onlar olmasa da, bize doğruymuş gibi konuşuyor. Yeryüzünde, karşıtlar arasında üretilecek ikilik, görünür seçimler vardır. Ayrılık kural ve mdashseparate organları, ayrı milletler, ayrı zaman dilimleri, vb. Cennet, zaman ve mekânın dışındadır ve ACIM’e göre, zaman ve mekân bile mevcut değildir, çünkü & ldquoReality nihayetinde hiçbir formla görülmemiş, görünmeyen ve görünmeyendir. & Rdquo (T-27.III.5: iki)
Bir Parçacık mı, Dalga mı?
Albert Einstein’ın kuantum fiziği deneylerinde gördüğü şey onu çok üzdü ve hayatının geri kalan kısmını eksik yap-boz parçalarını bulmaya harcadı. Hiçbir koşulda onları tanımladı ve fizikçiler büyük birleşik bir teori aramaya devam ederken, onların sahip oldukları her şey çok daha fazla ve ek sorular. Mucizelerde Kurs, ego & rsquos dictum’un & ldquoSeek olduğunu ve bulunmayan bir evrenin sonsuz keşfini açıklayabileceğini söyler (T-12.IV.1: 4).
Birçoğumuz bir fotonun bir parçacık ya da bir dalga olabileceği fikrini duydu. Bunun ne anlama geldiği, maddenin sabit olmadığıdır. Kuantum fiziğinin özü, maddi evrende hiçbir şeyin taşa yerleştirilmemesidir. Dünyada görünene kadar sabit bir gerçeklik yoktur ve maddeyi yaratmak için öngörülebilir bir şekilde hareket eden belli bir basit parçacık yoktur. Kısacası, karar verene kadar hiçbir şey doğru değildir. Temel ışık foton, ya parçacık ya da bir dalga olarak hareket edebilir, ancak her ikisi de aynı zamanda değil. O, ilerlemenin muhtemel halleri olarak var olur ve onu gözlemleyene kadar aynısını çökertmez. Sonra, ayrı bir alanda ve zamanda eşsiz bir parçacık haline gelir.
Bu, Einstein’ı rahatsız etti ve şöyle dedi, “Ay’da benim aramama rağmen bile ay olduğuna inanmayı isterim.” Einstein, aynı zamanda, “evrenle” (ve evrenle) zar oynamamaktadır. & Rdquo Stephen Hawking, kara delikler, cevaplar ve ldquoNot teorilerini geliştiren günümüz Einstein, sadece Tanrı’nın zar oynar, ancak hellip.He bazı durumlarda onları tam olarak nerede ve ne zaman görülebileceğini atar. & rdquo
Her şeyin zar atması olduğu gibi, tek bir meseleyi gözlemlediğimizde, onunla ilişkili diğer unsurlar kapmak içindir. Heisenberg Belirsizlik İlkesi, bir parçacığın konumunu ve momentumunu aynı zamanda bilmediğimizi belirtir. Pozisyon (uzay) ölçüldükten sonra momentum (zaman / hız) ölçülemez ve tam tersi.
Mucizelerdeki bir ders, parçacık / dalga bilmecesi ile uyum içinde çeşitli ifadeler yapma eğilimindedir. Kursun standart bir temeli, dünya olmadığı ve dünyayı oluşturduğumuzdur. & ldquoIgördüğüm gezegeni buldum. & rdquo (W-p.I.32.h) & ldquoProjection algı yapar. Gördüğünüz dünya, sizin verdiğiniz şeydir. & HellipIt, sizin içsel durumun dış görünüşü olan zihninizin görgü tanığıdır. & Rdquo (T-21.in.1: 1-25)
Popüler bir metafizik kavram, kişisel gerçekliğimizi Cazibe Yasası aracılığıyla oluşturmamızdır. Bleep Ne Biliyoruz? Gözlemci prensibini yaşamda istediğimiz bir kararı verebilmemizi, görselleştirmemizi ve olası kuantum dalgasını çöktüğümüzde ortaya çıkarabilmemizi önermek için kullanır. Filmin fizikçilere sahip olmasına rağmen, çoğu ana akım fizikçisi bu fikre atıfta bulunarak gözlemci etkisinin sadece atom altı seviyesine değil, önemli noktalara ve olaylara uygulandığını belirtiyor.
Mucizeler A Kursu’nun bazı öğrencileri, Kursun Cazibe Yasalarını öğrettiğini ve ifadeleri alıntıladıklarını düşünürler, “Gördüğümden sorumluyum. Ve benim için başıma gelen her şeyi soruyorum ve istediğim gibi aldım. & Rdquo (T-21.II.2: 35) Diğer öğrenciler, geçmişte meydana gelen tüm olayları bildirerek bunu farklı şekilde yorumluyorlar, ama temelde asla oldu) ve biz sadece Kutsal Ruh veya egonun bakış açısından olayları görmekten kaçınmaktan sorumluyuz. Bu görüşte, belirli olayları hayatımıza çekemiyoruz. Dünyadaki resimler arasında seçim yapmak, yanılsamalar arasında seçim yapmaktır ve Kurs bize gezegeni değiştirmemeyi & ldquoSeek’i tavsiye eder, ancak dünya hakkında fikrinizi değiştirmeyi tercih edin. & Rdquo (T-21.in.1: sekiz) ACIM devletler, & ldquoIn Bu dünyada, kalan tek özgürlük, genellikle iki seçeneği veya iki sesi içeren seçenek özgürlüğüdür. (Cı-1.7: 1)
Yukarıdaki pasajın bir başka yorumu da, tüm bu muhtemel olayların ve senaryoların, bu dünyayı hayal ettiğimiz minik kene zamanlarında gerçekleşmiş olmasıdır. (T-26.V.3: 5) Kutsal Ruh’la ya da nefsle olan ayrılık ve korkuyla ilgili olarak, affedilmeyi seçip seçmediğimizden bağımsız olarak ortaya çıkabilen sonsuz sayıda resim vardır.
Seçtiğimiz yorum ne olursa olsun, gözlemlediklerimiz gördüklerimizi belirler. Yukarıdaki teorilerin tümü ve cazibe yasası, ego & rsquos ya da Kutsal Ruh ve rsquos bakış açısını içeren bir karar elde etmek ya da gözlemci ilkesini affederken, farklı fotoğrafları görmek.
Fizik bize ve Kur’un kabul ettiği gibi, nesnel bir gerçeklik yoktur. Ancak, Kurs, fiziğin dışsal bir fiziksel evrene bakmaya devam ettiği zaman, dünyanın aklımızda olduğunu belirtir.
Zaman ve uzay
Einstein & rsquos Özel Relativite Teorisi, zaman ve mekanın gözlemciye göre göründüğünü ve sabit, objektif gerçekler olmadığını göstermiştir. Örneğin, bir nesne ışık hızında ilerliyorsa, yavaş hareket eden bir nesne kadar hızlı olmayacaktır. Eğer yirmili yaşlarında iki genç erkek varsa ve bir kişi astronot haline gelirse ve yüksek hızlarda seyahat eden yerlerde yıl geçirirse, dünyaya döndüğünde yeryüzünde kalan adamınkinden daha genç olacaktır.
Einstein, “Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek arasındaki ayrım sadece inatla inatçı bir yanılsamadır.” Miracles’te bir Kurs, zamanın ve mekanın göreceli olduğu ve bütünüyle gerçek dışı olduklarına ek olarak gittiği konusunda uzlaşıyor. & ldquoTime, bir hile, bir el çabukluğu, figürlerin büyü ile gelip gittiği devasa bir yanılsamadır. & rdquo Kurs, gerçekte zaten gerçekleşmiş olan olaylarda geriye doğru geriye doğru arama yaptığımızı ve sadece onların zamanda ortaya çıkıyor. & ldquoFor biz, ama sonunda, geri döndükten sonra, aklından geçenleri bir kez daha gözden geçirdiğimizi hayal ettiğimiz noktadan yolculuğumuzu görürüz. & rdquo (W-p.I.158.four: 15)
Kurs & rsquos belirtilen amaçlardan bir tanesi, zamana olan ihtiyaçların ortadan kaldırılmasıdır. (T-five.12.four: 1). & ldquoThe mucize zaman dilimini en aza indirir. Mucize, binlerce yıl sürmüş olabilecek anlayışın yerine geçer. Mucize, zamanını daraltarak kısaltır, dolayısıyla belirli aralıkları ortadan kaldırır. & Rdquo (T-1.II.6: 1,7,9). & ldquoBir mucize yaptığınız zaman, her zaman ve mekana göre ayarlayacağım. & rdquo (T-two.V.A.11: üç)
Birlik ve Bell & rsquos Teoremi
Mucizeler ve kuantum fiziği dersleri, Kurs’un birliği ve fiziği çağrıştırdığı tüm faktörlerin birbirine bağlılığı konusunda uzlaşmaya varmaktadır. Kurs, kardeşimize ne yaptığımızı kendimize bildirir.
Büyük bir fizik prensibi, parçacıkların birbirinden ayrı olup olmadığını, dünyanın geri kalanına bağlı olmayan ayrı nesneler olup olmadığını test etmek için yapılmış olan Bell & rsquos Teorem’dir. Bell & rsquos Teorem’den türetilen deneyler, parçacıkların ayrılmaz şekilde birbirine bağlı olduğunu göstermiştir. Mucizelerde A Kursu’nun temel ilkesi olan bir ayrım yoktur. Örneğin, bir parçacığın ikiz yarıya bölünmüş olduğunu ve bir yarım New York’ta ve diğer yarısının Los Angeles’ta olduğunu söyleyin. New York’taki parçacığın dönüşünü döndürdüğü zaman, Los Angeles’taki parçacık hemen dönüşünü değiştirir. Los Angeles’taki parçacık New York ikizinin ne yaptığını biliyor? Bu iletişim, ışığın hızından daha hızlıdır ve birbirlerini ve sanki zihinleri okuyormuş gibi görünen herhangi bir fiziksel mesajdan yoksundur.
Mucizelerde Kurs, tek açmazımızın Tanrı’dan ayrıldığımız inancı olduğunu belirtir. (W-p.I.79) Aynı zamanda & ldquomind’lerin katıldığını & rdquo (T-18.VI.three: 1) olduğunu ve & ldquoall verdiğimi bildirir. & Rdquo (W-p.I.126.h)
Büyük Patlama
Fizikçiler, parçacıkların hiçbir şeyden kaynaklanabileceği gibi, evrenin hiçbir şeyden ortaya çıktığını söylüyor. Bu nasıl elde edilebilir? Önemli Bang Teorisi, yoğun ve sıcak bir madde çekirdeğinin, fiziksel evreni oluşturan muazzam bir patlamaya maruz kaldığını ileri sürmektedir. Teori ne olduğunu açıklarken, patlayan maddenin kökenini hala hesaba katmaz.
ACIM, görünüşte önemli patlama maddesinin kökeninin, Tanrı’nın Oğlu’nun aklındaki bir düşünce olan küçük bir çılgın fikir olduğunu söylüyor. (T-27.VIII.six: 2) Düşünce pratik olarak hiçbir şey değildi ve ortaya çıkan dünya hiçbir şey değildi. & ldquoBu tek bir hatanın büyüklüğünü anlamıyorsunuz. O kadar geniş ve tam anlamıyla dikkat çekiciydi ki, ondan, toplam gerçek olmayan bir gezegen ortaya çıkması gerekiyordu. & Rdquo (T-18.Ifive: iki-3) Ayrıca, zamanın bir & ldquotiny kene içinde ortaya çıktı, & rdquo (T-26. V.three: Beş) tüm olaylar, fiziğin bize anlattığı gibi milyarlarca yıldan fazla bir kerede gerçekleşiyor.
Sonuç
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir ders, fiziksel gerçekliğin şüpheli doğası üzerinde hemfikir olsa da, Mucizelerdeki Bir Kurs, fiziksel gerçekliğin hiçbir koşulda olmadığını ve varolmadığını söylemek için tek bir kritik adım atmaktadır.
Mucizeler Kursu’nda İsa, son olarak bizi sonsuza kadar şaşırtan gizemleri ortaya çıkardı. & ldquoThere küre yok! Bu, dersin öğretmeye çalıştığı merkezi derstir. & Rdquo (W-132.six.2-üç) Sonunda gezegenin orada olmadığını fark ettiğimizde, sadece aklımızda rsquos, fizikçilerin aradığı tüm puzzle parçaları yapılır. açık.
Kutsal Kitap’ta İsa şöyle diyor: “Size söyleyecek çok şey var ama şimdi onları taşıyamazsınız. Hakikatin Ruhu geldiğinde, sizi tüm gerçeklere yönlendirecek ve hellip & rdquo (Yuhanna 16: 12-13). Thomas İsa İncili’nde bize şunu söyler: “Arayanlar, karşılaşıncaya kadar aramayı bırakmamalılar. Ortaya çıktığında, rahatsız olacaklar. Rahatsız ettikleri zaman, hayret edecekler ve hepsinin üzerinde hüküm sürecekler. ”Mucizeler A Kursu’nda İsa şöyle diyor:“ Ve senin dışında hiçbir şey yok. Sonunda anlamanız gereken şey budur, çünkü Cennetin Krallığı’nın size geri getirilmiş olduğunun farkına varır. & Rdquo (T-18.VI.1: 1-2) Bell & rsquos Teorem’den John Bell, & ldquothat öğeleri görmek için yeni bir yol bizi hayrete düşürecek hayali bir sıçrama içerecektir. & rdquo Şimdi, tam olarak fiziğin bir şey üzerine nerede olduğunu söyler.