Mucizeler ve Kuantum Fiziği A Dersinde Bir Karşılaştırma

Kuantum fiziği kafa karıştırıcı, karıştırıcı ve kıvrımlıdır. Evrenimizin baş aşağı olduğunu ve gördüğümüz şeyin gerçek olmadığını gösterir. Aslında, fizikçiler gerçekliğin gerçekte ne olduğunu anlamaya zorlu bir zaman geçiriyorlar. Atom altı seviyesinde, parçacıklar belirli bir zamanda iki yerde olabilir, varoluşun içine girip çıkabilir, hiçbir şeyden üretilemez ve her birini okuyormuş gibi ışığın hızından daha hızlı iletişim kurabilir. ve diğerleri ve rsquo zihinleri.
Bu, kuantum fiziğinin fikirlerini Mucizelerdeki (ACIM) A Kursu ile karşılaştıran bir yazıdır. Öncü fizikçi Neils Bohr, ‘Kuantum mekaniği tarafından şoklanmayan herkesin anlayamadığını belirtti.’ Aynı şekilde, Mucizeler A Kursu öğrencileri, ders kitaplarını bölgeye fırlatmak ve görünüşte gülünç mesajlarıyla ilgili küfür etmekle tanınıyor. ACIM ve fizik, fiziksel gerçekliğin doğasının aldatıcı olduğunu kabul etme eğilimindedir. Yine de, Mucizeler A Kursu, fiziksel türlerin bile mevcut olmadığını ve hiçbir şekilde varolmadıklarını ifade ettikleri için, gerçekliğin nihai doğası üzerinde uzaklaşma eğilimi gösterirler. Bu arada, bazı fizikçiler yine de, evrenin nasıl çalıştığını açıklayacak büyük bir birleşik bir teori arayışındalar.
Bu rapor karmaşık konulara kısa bir bakış niteliğindedir, dolayısıyla zorunlu değildir. Lider fizikçiler kuantum gerçekliği yorumlarında geniş bir farklılık gösterirler ve sürekli yeni keşifler üretilir. Mucizeler Kursu da bir yorumlama konusudur, bu nedenle bu rapordaki kavramlar da vardır.
Kavramları karşılaştırmak için, Kur’unun dünyayı tür / madde düzeyine karşı nasıl tanımladığı ve nasıl tanımladığı arasındaki ayrım yapmak çok önemlidir. Cennet değişmez, biçimsiz, sonsuz aşktır. Kesinlikle hiçbir şey ama Tanrı / Takdir var ve fiziksel evren, beden, gezegen, form yok. Bu, karşıtlığı olmayan, saf olmayan dualitedir. Öte yandan, gezegen dünyasında bedenler içinde yaşadığımızı algılıyoruz, bu yüzden ACIM bize, sanki gerçek olmadıklarını söylese de, bize gerçek olmadığını söylüyor. Yeryüzünde, karşıtlar arasında yaratılacak ikilik, görünür alternatifler var. Ayrılık kuraldır ve mdashseparate organları, ayrı milletler, ayrı zaman periyotları, vb. Cennet, zaman ve mekânın dışarısıdır ve ACIM’e göre, zaman ve mekân bile mevcut değildir, çünkü & ldquoReality, bir form olmadan tanımlanır. görünmeyen ve görünmeyen. & rdquo (T-27.III.5: iki)
Bir Parçacık mı, Dalga mı?
Albert Einstein’ın kuantum fiziği deneylerinde gördüğü şey onu çok büyük ölçüde üzdü ve hayatının geri kalan kısmını eksik yap-boz parçalarını bulmaya harcadı. Onları asla teşhis etmedi ve fizikçiler büyük birleşik bir teori aramaya devam ederken, sahip oldukları tek şey çok daha fazla ve fazladan sorular. Mucizelerde Kurs, ego & rsquos dictum’un & ldquoSeek olduğunu ve bulunmayan bir evrenin sonsuz keşfini açıklayabileceğini söyler (T-12.IV.1: 4).
Çoğumuz bir fotonun bir parçacık ya da bir dalga olabileceği fikrini duydu. Bunun anlamı, maddenin sabit olmamasıdır. Kuantum fiziğinin özü, maddi evrende kesinlikle hiçbir şeyin taşa yerleştirilmemesidir. Dünyamıza bakana kadar sabit bir gerçeklik yoktur ve maddeyi geliştirmek için öngörülebilir bir şekilde hareket eden belirgin bir temel parçacık yoktur. Çabuk, pratik olarak hiçbir şey, karar verene kadar gerçek değildir. Temel ışık foton, ya parçacık ya da bir dalga olarak hareket edebilir, ancak her biri aynı anda değil. O, bir şey gözlemledikçe, gelişmenin muhtemel halleri olarak var olur ve bir tür çökmez. Sonra ayrı bir alan ve zamanda belirli bir parçacık haline gelir.
Bu, Einstein’ı rahatsız etti ve dedi ki, & o, ben onu aramadığım halde bile, ayın orada olduğunu hissetmek ister. & Rdquo Einstein, aynı zamanda, ünlü olarak, “evrenle” zar oynamamaktadır. & Rdquo Stephen Hawking, kara delikler, cevaplar ve ldquoNot teorilerini yaratan günümüz Einstein, sadece Tanrı’nın zarını oynar, ancak hellip.He bazen onları nerede bulabileceğine ve nereye gideceğine bakar. & rdquo
Her şey zarların bir atışı olduğu gibi, 1 noktayı gözlemlediğimiz anda, ona bağlı olan diğer yönler kapmak içindir. Heisenberg Belirsizlik İlkesi, bir parçacığın konumunu ve momentumunu aynı anda bilmediğimizi belirtmektedir. Pozisyon (boşluk) ölçüldüğü anda, momentum (zaman / hız) ölçülemez ve bunun tersi de geçerlidir.
Miracles’taki bir Kurs, parçacık / dalga bilmecesi ile uyum içinde çok sayıda beyanda bulunur. Kursun standart bir temeli, dünya olmadığı ve dünyayı yarattığımızdır. & ldquoI Gördüğüm dünyayı icat ettim. & rdquo (W-p.I.32.h) & ldquoProjection, algılamaya eğilimlidir. Gördüğünüz gezegen, sizin verdiğiniz şeydir. & HellipIt, sizin düşüncelerinizin, içsel bir durumun dış görünüşünün şahitidir. & Rdquo (T-21.in.1: 1-25)
Tanınmış bir metafizik kavram, kendi realitemizi, Çekim Yasası aracılığıyla geliştirmemizdir. Bleep Ne Biliyoruz? Gözlemci prensibini kullanarak yaşamda istediğimizi seçebileceğimizi, görselleştirebildiğimizi ve olası kuantum dalgasını çöktüğümüzde ortaya çıkacağımızı öne sürüyor. Film özellikleri fizikçiler olsa da, çoğu ana akım fizikçisi bu düşünceden yararlanırken, gözlemci etkisinin yalnızca alt atomik seviyeye uygulandığını ve önemli nokta ve olaylara uygulanmadığını belirtir.
Mucizeler’deki A Kursu öğrencileri, Kursun Yasayı öğrettiğini ve ifadeleri alıntıladıklarını ve gördüğüm şeyden sorumlu olduğumu düşünmektedir. Ve hemen hemen her şey benim için ortaya çıkmış gibi görünüyor ve sorduğum gibi aldım. & Rdquo (T-21.II.two: 35) Diğer öğrenciler, bunu geçmişte meydana gelen tüm olayları bildirerek farklı bir şekilde yorumluyorlar, ama gerçekten hiçbir şey olmadı) ve biz sadece Kutsal Ruh veya egonun bakış açısından olayları görmeye karar vermekten sorumluyuz. Bu görüşe göre, farklı olayları hayatlarımıza çekemiyoruz. Gezegendeki resimler arasından seçim yapmak, yanılsamalar arasında seçim yapmaktır ve Kurs bize gezegeni değiştirmemeyi & ldquoSeek’i tavsiye eder, ama dünyaya dair zihninizi ayarlamak için seçer. & Rdquo (T-21.in.1: sekiz) ACIM Eyaletler, & ldquoIn Bu gezegende kalan tek özgürlük, iki seçenek veya iki ses arasında normal olarak karar özgürlüğüdür. (Cı-1.7: 1)
Yukarıdaki pasajın farklı bir yorumu, elde edilebilecek tüm olayların ve senaryoların, bu gezegenin hayalini kurduğumuz minik kene zamanlarında gerçekleşmiş olmasıdır. (T-26.V.three: five) Kutsal Ruh ile bağışlama, tapınma, ego ile ayrılma ve korkma seçip seçmediğimize bağlı olarak ortaya çıkabilen sonsuz sayıda resim var.
Seçtiğimiz yorum ne olursa olsun, gözlemlediklerimiz gördüklerimizi belirler. Yukarıdaki teoriler ve mdashthe Hukuk Yasası, ego & rsquos veya Kutsal Ruh ve rsquos bakış açısı arasında bir karar sahibi olmak veya gözlemci ilkesini affederken ve taklit ettiğimizde çeşitli resimler görmek.
Fizik bize ve Kur’un kabul ettiği gibi, nesnel bir gerçeklik yoktur. Diğer taraftan, Kurs, fiziğin dışsal bir fiziksel evreni aramaya devam etmesine rağmen, gezegenin aklımızda olduğunu belirtir.
Zaman ve uzay
Einstein & rsquos Özel Relativite Teorisi, zaman ve mekânın gözlemciye göre göründüğünü ve sabit, objektif gerçekler olmadığını göstermiştir. Örneğin, bir nesne ışık hızında ilerliyorsa, daha yavaş hareket eden bir nesne kadar hızlı olmayacaktır. Eğer yirmili yaşlarında iki genç erkek varsa ve 1 astronot haline gelirse ve daha yüksek hızlarda seyahat eden yerlerde yıl geçirirse, dünyaya döndüğünde, dünyayı terk eden adamdan daha genç olacaktır.
Einstein, ” Önceki, şimdiki zaman ve gelecek arasındaki ayrım sadece inatla inatçı bir yanılsamadır. ” Miracles’te bir Kurs, zamanın ve mekanın göreceli olduğu konusunda uzlaşır ve tamamen gerçek dışı olduklarını ifade eder. & ldquoTime, bir hile, bir el çabukluğu, figürlerin büyülerle gelip gitmesi gibi büyük bir yanılsamadır. ”Kurs, zaten gerçekleşmiş olan olaylarda gerçekten geriye doğru gittiğimizi söylüyor ve sadece onların zamanda ortaya çıkıyor. & ldquoFor biz, ancak, bir anı daha gözden geçirdikten sonra zihinsel olarak gözden geçirdikten sonra onu hayal ettikten sonra, geri döndüğümüz noktadan yola çıkarak yolculuğa çıkıyoruz. & rdquo (W-p.I.158.four: 15)
Kurs ve rsquos’un belirttiği hedeflerden biri, zamana sahip olmak zorunda kalmanın ortadan kaldırılmasıdır. (T-five.12.four: 1). & ldquoThe mucize zamana sahip olmak zorunda kalmayı en aza indirir. Mucize, binlerce yıl almış olabilecek öğrenmenin yerini tutuyor. Mucize, zaman içinde onu daraltarak kısaltır, böylece içindeki belirli aralıkları ortadan kaldırır. & Rdquo (T-1.II.six: 1,7,9). & ldquoBir mucize yaptığınız zaman, bunu ayarlamak için zaman ve alan ayarlayacağım. & rdquo (T-2.V.A.11: 3)
Birlik ve Bell & rsquos Teoremi
Mucizeler ve kuantum fiziği ile ilgili bir Kurs, Kurs’un birliği ve fiziği çağrıştırdığı her şeyin birbirine bağlılığı konusunda uzlaşmaya varır. Kurs, kardeşimize ne yaptığımızı kendimize bildirir.
Önemli bir fizik ilkesi, partiküllerin, gezegenin geri kalanına bağlı olmayan ayrı nesneler olup olmadığına bakılmaksızın test edilmesi için oluşturulan Bell & rsquos Teorem’dir. Bell & rsquos Teorem’den türetilen deneyler, parçacıkların ayrılmaz şekilde birbirine bağlı olduğunu göstermiştir. Mucizelerde A Kursunun temel ilkesi olan bir ayrım yoktur. Örneğin, bir parçacığın ikiz yarıya bölünmüş olduğunu ve bir yarım New York ve diğer yarısının Los Angeles’ta olduğunu söyleyin. New York’taki parçacığın dönüşünün dönüşünü değiştirdiği zaman, Los Angeles’taki parçacık anında spini değiştirir. Los Angeles’taki parçacık New York ikizinin ne yaptığını biliyor? Bu iletişim, ışığın hızından daha hızlıdır ve sanki her bir başka kişiyi okuyormuş gibi görünen herhangi bir fiziksel mesajla gerçekleşir.
Mucizelerde bir Kurs, tek sorunumuzun Tanrı’dan ayrıldığımız inancı olduğunu belirtir. (W-p.I.79) Aynı zamanda & ldquominds ‘in & rdquo (T-18.VI.3: 1)’ e katıldıklarını ve verdiğim şeyin kendime verildiğini belirtir. & Rdquo (W-p.I.126.h)
Büyük Patlama
Fizikçiler, parçacıkların hiçbir şeyden kaynaklanabileceği gibi, evrenin hiçbir şeyden ortaya çıktığını söylüyor. Bu nasıl yapılabilir? Büyük Patlama Kuramı, yoğun ve sıcak bir madde çekirdeğinin, fiziksel evreni yaratan muazzam bir patlamaya maruz kaldığını ileri sürer. Teori ne olduğunu açıklasa da, yine de patlayan maddenin kökenini açıklamamaktadır.
ACIM, görünen büyük patlama maddesinin kökeninin, Tanrı’nın Oğlu’nun zihnindeki bir düşünce olan küçük çılgın kavram olduğunu söylüyor. (T-27.VIII.six: two) Düşünce pratik olarak hiçbir şey değildi ve sonuçta ortaya çıkan dünya hiç bir şey değildi. & ldquoÖzel bir hatanın büyüklüğünü farketmezsiniz. O kadar geniş ve çok sıradışıydı ki, ondan, toplam gerçekdışılık dünyasının ortaya çıkması gerekiyordu. & Rdquo (T-18.Ifive: 2-3) Aynı zamanda, zamanın ve ldquotiny bir kene içinde ortaya çıktı, & rdquo (T-26. V.three: Beş) tüm olaylar, fizik bilindiği üzere milyarlarca yıldan fazla değil, sonrasında gerçekleşiyor.
Sonuç
Mucizeler ve kuantum fiziği dersleri, fiziksel gerçekliğin şüpheli doğası üzerinde hemfikir olsa da, Mucizeler A Kursu, fiziksel gerçekliğin hiçbir şekilde varolmadığını ve varolmadığını söylemek için önemli bir adım atsa da.
Mucizeler Kursu’nda İsa, son olarak bizi sonsuza kadar şaşırtan gizemleri ortaya çıkardı. & ldquoBu gezegen yok! Bu ders, dersin öğretmeye çalıştığı merkezi derstir. & Rdquo (W-132.6.2-üç) Nihayet gezegenin orada olmadığını fark ettiğimizde, sadece düşüncelerimizde, fizikçilerin aradığı tüm bulmaca parçaları net olarak yaratılır.
Kutsal Kitap’ta İsa şöyle diyor: “Size söyleyecek çok az şey var ama bunları şimdi taşıyamazsınız. Hakikatin Ruhu geldiğinde, sizi tüm gerçeklere yönlendirecek ve hellip & rdquo (Yuhanna 16: 12-13). Thomas İsa İncili’nde bize şunu söyler: “Arayanlar, karşısına gelene kadar aramayı bırakmamalıdır. Bulunduklarında rahatsız olacaklar. Rahatsız ettikleri zaman, hayret edecekler ve hepsinin üzerinde hüküm sürecekler. ”Mucizelerde İsa’nın Kursunda İsa şöyle der: ‘Ve açık havada hiç bir şey yoktur. Nihayetinde öğrenmen gereken şey budur, çünkü Cennetin Krallığı’nın size geri getirilmiş olduğunun farkına varır. & Rdquo (T-18.VI.1: 1-iki) Bell & rsquos Teorem’den John Bell, yeni yoldan şöyle demişti: öğelerin görülmesi bizi hayrete düşürecek hayali bir sıçrama içerecektir. & rdquo Şimdi, tam olarak fiziğin bir şey üzerine olduğu yerde.