Güneş Timekeepers ve Bahçe özellikleri olarak kullanımı

Güneş günün hangi saatinde karar vermek için güneşin konumunu istihdam ederek inanılmaz derecede hassas zaman ver. Onlar doğru ‘gerçek’ Kuzey için kapsamlı hassasiyet göstermesi gerekir. Bu kolayca ‘gerçek Kuzey’ ve ‘Manyetik Kuzey’ değil için araştırma yapar emin üreten bazı cep telefonları, GPS (konumlandırma Uluslararası programı) veya tespit edilebilir pusula ile çalıştığı tespit edilebilir.

Gölge işaretlemek için bir seçenektir ‘Yerel belirgin öğle’ dikey bir nesnede hesaplamalar hassas olduğundan emin olmak için araçlar kolayca world wide web üzerindeki ve Rehberler mevcuttur. Bir destek askıya string bir parça kullanın ve gölge aşamalarını kaydetmek için doğru işaretleri için farklı bir yol olduğunu. Gölge ‘güneş saati mili tarafından’ için baz metal açı kenar veya güneş ya da direkt ışık uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

En erken bu zaman parçalar ‘dikilitaşlar Antik Mısır Astronomide kullanılan’ dan 3500BC, bilinmektedir. Kuruluşlar ve hükümetler yerel güneş 1830 yılına kadar resmi timekeepers olarak kullanılacak. NASA’ın son zamanlarda bazı her ve her-Mars, ‘exploration rovers’ in üzerinde yer alan için destek arka görüntü gönderme kameralar ayarlamak ve zaman geçen ek bir gezegende belgelemek için.

Onlar sadece mantıklı değil ama aynı zamanda tüm olarak güçlü büyük bir gezegen üzerinde işlev veya gizli bir şekilde büyüme içine sıkışmış Bahçe sanat olarak istihdam edilmektedir. Tabii ki en güçlü merkezi olarak gün ışığı tam erişim ile yerleştirildiğinde timekeepers olarak öyle. Bir alıcı zaman bilgilendirmek için kullanmak istediğiniz değil olsa bile, ima çekici tasarımlar ve güçlü malzeme onlar yapılabilir, şık ve kullanışlı yüzeyi olarak kullanın.

Her bir seçim yüzleri satış ve kişisel zevkinize uyacak tek gelmek hızlı bu yüzden yapıları desteklemek için ayrılmış birkaç Internet Web siteleri vardır. Biraz daha kolay, bazı karmaşık gravür var ve orada da önemli ölçüde güneş saati mili veya Kaide için seçim yapmak için. Ama belki onlar en genel olarak üretilen bronz veya Dövme demir gibi posta maliyeti yüksek olabilir.

Bahçe Merkezleri Lots onları satmak ve ayrıca için ilham nasıl kendi satın konumlandırmak alıcı istediği ve hangi bitkiler de bireysel Bahçe çevresinde işlevinde artırmak temin edebilir. İkinci el öğeleri zaman zaman ev izni ihalelerine gelen veya mahalle mahalle satış üzerinden erişilebilir.

Onlar önemli ölçüde zaman zaman bir bez ve sıcak su ile silinerek dışında bakım talep etmiyoruz. Müşteriler Lehçe geçerli değildir, ama inatçı lekeleri için çakmak gazı az miktarda kullanılabilir tavsiye edilir. Bu bile önemli değil tamamen doğal sahibi tarafından seçilen sürece yaşlanma malzeme için klasik bir görünüm katacak.

Yüzünü yere paralel yerleştirilmesi kesin bir bahçe güneş saati tek şartı olduğu gibi boyutları ve türleri seçim yapmak için çok sayıda farklı türü vardır. Yüz, bir heykel, bir kaide üzerinde veya herhangi bir düz yüzeye bileşeni olabilir veya dikey bir yapı satın alınabilir ve zemine gömülü yüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın