Çevrimiçi IRS Sahtekarlık Aldatmacaları

Çevrimiçi IRS Sahtekarlık Aldatmacaları

Alışveriş yapan kimseler, web kimliği hırsızlığı ve dosyalama sezonunu takip eden ve devam eden diğer dolandırıcılıklardan kendilerini koruyacaklardır. Bu tür dolandırıcılık, vergi mükelleflerini aldatmacanın saygın olduğuna inanmalarına yol açacak IRS veya Hazine Bakanlığı’nın adını veya logosunu kabul edebilir.

 IRS’in taklitçiliğini içeren dolandırıcılık, genellikle, alıcılara İnternet’te gönderilen e-postalar, cıvıldıklar veya diğer formları alıyor. Dolandırıcılar, amaçlanan mağdurlara ulaşmak için telefonları ve faksları da kullanabilir. Bazı dolandırıcılar sahte İnternet web sayfalarını kurdular.

 IRS ve E-posta

 Genellikle, IRS vergi mükelleflerine istenmeyen e-postalar göndermez. Ayrıca, IRS vergi mükellefleri ile vergi mükellefleriyle e-posta aracılığıyla görüşmüyor veya vergi mükelleflerinden hassas parasal ve kişisel bilgi talep etmek için e-posta kullanmıyor. IRS, mükelleflerden PIN numarası gibi parasal hesap güvenlik bilgileri talep etmez.

 Dolandırıcılıkların Nesnesi

 IRS’yi taklit eden çoğu dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı planlarıdır. Bu dolandırıcılık çeşidinde, scammer, alıcıları parola ve Sosyal Güvenlik, PIN, banka hesabı ve kredi kartı numaraları gibi kişisel ve finansal bilgileri ve gerçekleri ortaya çıkarmak için kandırmak için meşru bir kurum olarak gösteriyor – ve bankalarını, kredi kartlarını veya diğer parasal hesaplarını çalmak. E-posta yoluyla gerçekleşen kimlik hırsızlığı dolandırıcılığı girişimleri, kimlik avı olarak tanınır. Diğer dolandırıcılık, kurbanı daha büyük bir kazanç sağlamak için para toplamak için ikna etmeye çalışabilir. Bunlara önceden ücretli dolandırıcılıklar adı verilir.

 Hedeflenen

 Dizüstü bilgisayar, telefon veya faks makinesine sahip olan herhangi bir kişi bir aldatmaca mesajı alabilir veya bilinçsizce sahte veya yanıltıcı bir İnternet sitesine bakabilir. IRS veya Hazine Bölümü’nden geldiğini iddia eden e-postalar, kadınlar, işletmeler, eğitimciler, hayır kurumları ve diğerlerini hedef alıyor. Aldatmaca e-postaları, genellikle spam ile benzer şekilde e-posta adreslerine (URL’lere) dayalı olarak toplu olarak gönderilir.

 Kimlik Hırsızlığı Scam Nasıl Çalışır?

 IRS’yi taklit eden dolandırıcılıkların çoğu kimlik hırsızlığı dolandırıcılığıdır. Tipik olarak, bir müşteri, IRS veya Hazine Bölümü’nden geldiğini iddia eden bir e-posta alacaktır. Mesaj, vergi iadesi, miras alınan fonlar veya IRS bildirimi gibi cazip veya korkutucu bir konu satırı içerecek. Genellikle, mesaj, alıcının IRS’e geri ödeme alması veya bazı cezaları önleme konusunda bilgi ve gerçekler sunmasını talep ettiğini ifade edecektir. Mesaj tüketiciye bir eki açmasını veya e-postadaki bir bağlantıyı tıklamasını söyleyecektir. Bu, resmi arayan bir türünün netle doldurulmasına veya e-postadaki bir bağlantıyı tıklamasına veya göndermesine yol açabilir. Bu, çevrimiçi olarak doldurulacak resmi bir avlanma biçimine yol açabilir veya vergi mükellefini görünüşte hakiki fakat sahte bir IRS İnternet internet sitesine gönderebilir. Görünüşte daha sonra, sahtekar ama orijinal arayan çevrimiçi veya interaktif bir uygulama yer alacak ve dolandırıcıların kimlik hırsızlığı yapmak için kullanabilecekleri kişisel ve ekonomik bilgileri içeriyor olacak.

 Alternatif olarak, tıklanan bağlantı gizlice malware’yi tüketicinin bilgisayarına indirebilir. Kötü amaçlı yazılım, bilgisayarın zorlu sürücüsünü ele geçirerek scammer’ın bilgisayar sistemine uzaktan erişmesini sağlayan kötü amaçlı koddur veya şifreler ve diğer ayrıntılar için görünebilir ve onları scammer’a gönderebilir.
 Sahte İnternet veya Endüstriyel İnternet Siteleri

 Bir çok IRS kimliğine bürünme dolandırıcılığında dolandırıcı, tüketiciyi gerçek IRS Net web sitesinin görünümünü taklit eden sahte bir Net web sitesine gönderiyor IRS.gov. Bu, sahtekarların mağdurları sahte etkileşimli türlere veya gerçek gibi görünen fakat hedefli mağdurun kimlik hırsızlığı yapmak için kullanılacak kişisel ve finansal bilgileri girmesini gerektiren uygulamalara yönlendirmesini sağlar. Internal Revenue Service’ın resmi internet sitesi IRS.gov’tur.

 Web sitelerinin dolandırıcıları tarafından kurulan web sitelerine ek olarak, orijinal IRS web sayfasına benzeyen veya bir şekilde IRS adının adresine eklenmesine rağmen .com, .net, .org veya .gov’un bir alternatifi olarak diğer isimlendirme. Bu web sitelerinin IRS ile bağlantısı yoktur. Müşteriler, çevrimiçi arama yaparken IRS’den vergi formları, yayınlar ve diğer bilgi ve gerçekleri almak için bilmeden bu internet sitelerine gidebilir.

 Sık veya Güncel Dolandırıcılar

 IRS’yi taklit eden birçok dolandırıcılık var. Bazıları, özellikle dosyalama sezonu süresince ve sonrasında harika bir frekansla görünüyor ve yılda bir kez tekrar edin. Diğer kişiler yeni.

 Refund Scam – Bu, IRS tarafından fark edilen IRS kimliğine bürünme en yüksek dolandırıcılığıdır. Bu kimlik avı aldatmacasında, IRS’den gelen iddialarla ilgili sahte bir e-posta, tüketiciye belirli bir miktarda vergi iadesi almaya uygun olduğunu bildirir. “Mali etkinliğinizin son yıllık hesaplamaları” ifadesini kullanabilir. Vergi iadesini talep etmek için, tüketicinin e-postaya erişmek ve hak talebi türlerini tam olarak sağlamak için bir eki açması veya bir bağlantıyı tıklaması gerekecektir. Form, özel ve mali verilerin girilmesini gerektirir. Geri ödeme aldatmazı üzerine çeşitli varyasyonlar, IRS’in Muaf Teşkilatları alanından veya hakiki veya oluşturulan bir IRS yürütme otoritesinin adını ve imzasını taşıdıklarını iddia etmiştir. Gerçekte, vergi mükellefleri federal vergi iadelerini alacak belirli bir türünü tamamlamıyor – geri ödemeler IRS’ye verdikleri vergi beyannamesi ile tetikleniyor.
 Piyango kazançları veya para havalesi – Bu avans ücreti aldatmaca e-postaları, alıcılara, telefon numaraları da dahil olmak üzere özel bilgi sağladıkları takdirde kurtarılan para veya piyango kazancıyla milyonlarca dolar kazanacaklarını bildirmek üzere Hazine Bölümü’nden geldiğini iddia ederler. İade e-postası ile. E-posta, mağdura daha sonra telefonla ya da ek e-postayla temasa geçilecek ve bunlardan herhangi birinden önce para veya kazanç vergilerinin yatırılması talimatı veren çok aşamalı bir planın ilk adımı olabilir. Alternatif olarak, muhtemelen fonlara ya da kazançlara sahte bir kontrol yapılabilir ve para yatırmaları söylenir, ancak vergi ya da masraflarda yüzde on harcama yapılır. Doğrulamanın bankayı temizlemesi gerektiğini ve orijinal olduğunu düşünerek bazı kişiler buna uymaktadır. Buna rağmen, Hazine Bölümü değil, dolandırıcılar vergi veya masraf alacak. Gerçekte, Hazineler, miras bildirimleri veya piyango veya diğer kazançlarla ilgili olarak gelişme göstermez.
 Etkili Sahiplik Formu – Genellikle yabancı uyruklu kişileri hedefleyen, faks temelli phishing aldatmacası, periyodik olarak tekrar eder. Asıl gerçek bir IRS formu olan W-8BEN, Birleşik Devletler Vergi Stopajı İçin Faydalı Olanın Yabancı Durumu Sertifikasına dayanıyor. Hâlbuki, dolandırıcı, kendi türünü ve adını türe açar. Hırsız, hesap güvenliği amacıyla genellikle uygulanan (annenin kızlık soyadı gibi) ve benzer detaylı bireysel ve finansal bilgiler için uygulanan pasaport numaralarını talep etmek için türü değiştirir ve alıcının başarısız olması durumunda ek vergi harcamasının gerekebileceğini belirtir tamamlanan türünü doğrudan faks geri göndermek. Gerçekte, gerçek W-8BEN, bireyler değil bankalar tarafından tamamlanır.
 Bilinen Diğer Dolandırıcılar

 Diğer IRS kimliğine bürünme dolandırıcılıklarının içeriği farklıdır, ancak alıcının bir çevrimiçi ankete katıldığı için para ödeneceğini veya soruşturma ya da denetimin altında olduğunu iddia edebilir. Bazı aldatmaca e-postaları, Performansı Üretme gibi Kurtarma ile ilgili vergi hükümlerine atıfta bulunmuştur veya tüm doğal afetlerin mağdurlarına hayırsever bağışlar istemektedir. Vergi mükellefleri, bir köprüye tıklama veya bir eki açmanın alıcının kişisel bilgisayarında kötü amaçlı yazılım indirmeyi bildiklerini göz önüne alarak, rapor edilen gelir ve alıcı “vergi beyannamesi” arasında referans olan bir e-posta aldatmaca dikkat etmelidir.

 Bir Sahtekarlık Nasıl Spotlanır?

 Birçok e-posta dolandırıcılığı, oldukça karmaşıktır ve tespit edilmesi zordur. Öte yandan, bir e-posta gibi izlemek için göstergeler vardır:

 İsim, SSN, banka veya kredi kartı hesap numarası veya emniyetle bağlantılı bilgi gibi ayrıntılı veya olağandışı miktarda özel ve / veya finansal bilgi (örneğin, e-postanın kendisinde veya farklı bir sitedeki annesinin kızlık soyadı gibi) istekler e-postadaki bir köprünün alıcıyı gönderdiği.
 Alıcıyı bir vergi geri ödemesinden bahsetmek veya alıcıyı bir IRS anketine katılmak için harcamak için temin etmek gibi alıcıya e-postaya cevap vermeye zorlamak için yalancı sapanlar.
 Daha fazla vergi veya alıcının fonlarına erişimi engelleme gibi e-postaya yanıt vermemesi sonucunu tehlikeye atmaktadır.
 Dahili Gelir Hizmeti veya diğer federal kurum adlarını yanlış alır.
 Yanlış gramer veya garip phrasing kullanır (e-posta dolandırıcılıklarının birçoğu yurtdışından çıkar ve ana dili İngilizce olmayan konuşmacılar tarafından yazılır).
 E-posta mesajında ​​veya gerçek IRS Web web sayfası adresiyle () başlamaz belirli bir bağlantıda kesinlikle uzun bir adres kullanır. Gerçek bağlantı adresini veya URL’yi, e-postanın metninde yer alan köprünün üzerine getirerek ortaya çıkar.

 Ne yapalım

 IRS’den geleceklerini iddia eden şüpheli bir e-posta alan mükellefler aşağıdaki adımları izlemelidir:

 Bilgisayar sisteminize bulaşabilecek kötü amaçlı kodlar içeriyorsa, e-postadaki ekleri açmayın.
 Benzer bir nedenle, herhangi bir köprüyü tıklamaktan çekinmeyin. Alternatif olarak, bağlantılar belki de orijinal görünen ve daha sonra özel tanımlayıcılar, banka veya kredi kartı hesap numaraları veya PIN’ler isteyen sahte bir IRS Web web sitesine bağlanabilir.
 Şüpheli e-postayı veya URL adresini IRS posta kutusuna iletin, ardından e-postayı gelen kutularından silin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın