Çaresizlikten Önce “Bilmeniz Gereken” 7 Önemli Husus

Çaresiz durumlar boyunca, umutsuz bireyler umutsuz faktörler yaparlar! Ekonomimizin durgunluk ve bugünkü durumu, geçmişte çok sayıda planın yeniden canlandırıldığını ve yeni, kurtarıcı dolandırıcılığın yaratıldığını fark etti. Ne yazık ki, günümüzde çok sayıda insanın, özellikle de mali sıkıntı yaşayan bu insanların, kurtarmaya geldikleri ve umutsuz ikilemlerini çözdükleri dolandırıcılar ve dolandırıcılar tarafından nasıl asıl hedef haline geldiklerini açıklıyor. Aynı zamanda, yalnızlıktan muzdarip, sevgi ve arkadaşlık arayışında olanları, son derece düşük benlik saygısı ya da yaşamlarından yoksun olan her şey için muhtaç olanları avlayan failler de buluyoruz. Mağdurlar, riskli olsalar bile, mümkün olan her türlü umudu gösterme tutkusunu yakalama eğilimindedirler.
Çok tipik olarak, “bilmeyen” kişileri avlayan insanlar hakkında raporlar okuyor ya da duyuyoruz ve şüphelendiklerinden şüpheleniyorlar. Bilinmeyen, savunmasızlığa, köleliğe, esarete ve kalelere yol açar. Zayıf, eğitimsiz, zayıf ve aç olanları avlayan avcılar, “bilgi” nin büyük bir savunması yoksa, sizi canlı olarak tüketecektir. Eğer birisi sizi bağırsak hissinin beklemenizi istediği aceleci bir seçim yapmak için baskı yapmaya çalışırsa, daha sonra pişman olabileceğiniz bir duruma gelmeden önce herkesin “hayır” demesi gerekir. Ruhundan bir uyarı. Oldukça endişe verici bir kaç kullanım tekniği düşününüzü karıştırıp karıştırın. Doğru olması için çok büyük geliyorsa, muhtemelen öyle.
Con-artistler ayrıca doğal afetler yoluyla kadın ve erkeklerden yararlanıyor. Görevlerini tamamıyla meşru görüyorlar ve kurbanları olan dürüst, çalışan insanları zorluyorlar. Bu sahtekarlar, yasal ve yasal olarak faaliyet gösteren gerçek iyi niyetlere dayanan bu girişimlere güvenmemizi ve himaye etmemizi karmaşıklaştırır.
Mağduriyet normalde kanun koyucular tarafından yapılmaz. Tüketici borcu inanılmaz derecede yüksek ve kilit suçlular kredi kartıdır. Pek çok saygın firmanın (yani Kredi kartı şirketleri) sözleşmelerinde yer alan iyi baskılar, tipik olarak okumakla uğraşmadığımız karmaşık jargonları içerebilir, çünkü bilgi ve gerçekler anlaşılmaz ve bir büyüteç! Şimdi, çok sayıda müşteri, aşırı harcamalar ve aşırı fiyat artışları nedeniyle bir borç denizinde boğuluyor. Adil görünüyor mu? Hayır. Yasal mı? Evet öyle. Bu, insanların fiziksel iyilik hali, zihinsel baskı ve istikrarı, evlilik, aile üyeleri, meslekler ve belki de sahip olabileceğiniz her türlü anlamlı ilişki üzerinde bir etki elde etmektir.
Burada siber uzayda dolanan dolandırıcılıklardan birkaçı ve içeri sızabilecekleri iletişim kaynakları var.
& boğa ID Hırsızlığı: kimliğinizi tehlikeye atabilecek önemli ölçüde kişisel bilgilerden vazgeçmenizi gerektiren doğru zorlukları karşılayan çözümlere dikkat edin.
& boğa Kıdemli vatandaşları hedefleme
& boğa Piyango Dolandırıcılar
& boğa Zincir harfleri ve piramit dolandırıcılığı: Zengin hızlı şemalara dikkat edin. Oldukça az sayıda erkek ve kadının bu aldatmacaları bir mil uzakta görebildiklerini hissettikleri gerçeğine rağmen, pek çok şey oldukça sofistike hale geliyor ve kesinlikle tespit edilmiyor.
& bull İş bulma dolandırıcılığı (Uzmanlık olmadan binlerce dolar ödemenizi garanti eden, bu türden iş fırsatlarından bazılarını araştırın).
& bull Çevrimiçi dolandırıcılık
& boğa Bankacılık dolandırıcılığı (internet ve çevrimdışı)
& boğa Kara para aklama cover-up
& boğa Mobil telefon dolandırıcılığı
& boğa Yatırım dolandırıcılığı
& boğa Sağlık / İlaç dolandırıcılığı
& boğa Charity Dolandırıcılar
& bull Arkadaşlık Dolandırıcılar
Burada, çaresiz durumlar sırasında tüketicinin korunmasıyla ilgili “bilmeniz” gereken 7 önemli konu var:
1. Analize zaman ayırın. Gerekirse veya diğer tüketici savunma grupları için Daha İyi İş Bürosu ile kontrol edin. Şüpheli suç uygulamalarının çoğu, daha önceki kurbanların şikâyeti bulunmadığı için faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunu yapmak için genellikle bir avukat istemezsiniz.
2. Eyaletinizin Avukatıyla ilgili şikayette bulunmak için haklarınızı kullanmak. Avukatınızın web sitesine giderseniz, müşteri dolandırıcılığından, tüketicinin korunmasından ve mağdurun çözümlerinden kendini korumakla ilgili bazı iyi bilgilere rastlarsınız.
üç. Sizi, “Şimdi ya da asla!” Hissetmeniz için ikna edici bir finansal karar oluşturmaya zorlamak için taktiklerden kaçının.
dört. Karşılıklı gerçek bir alacaklı ile ödeme düzenlemeleri ayarlamadığınız sürece, özel bilgileri, sosyal güvenlik numaralarını, kredi kartını veya hesap bilgilerini kontrol etmeyin.
beş. Hiçbir şekilde, şifreleriniz ya da bireysel kimlik numaralarınızı hiçbir zaman doğrulamak için e-posta adresinize veya e-posta adresinize göndermeyebilirsiniz. Kayıtlarınızı, sizden ihtiyaç duydukları bilgileri aldıkça hızlı bir şekilde ödün vermeden hazırlayanlar onlardır.
altı. Kredi raporunuzun ücretsiz yıllık kopyasını edinin.
7. Banka ve kredi kartı ekstrelerini sık sık doğrulayın.
Milletler büyük para kazanmaya çalışıyorlar, yapabileceklerini ve ne zaman yapabileceklerini söylediler. Artık her zamankinden daha fazla, dolandırıcılar ve dolandırıcıların taşkınlarının çok açık olduğunun farkında olmalıyız. Büyük ihtimalle bu hücrelerin hepsini silmeyebiliriz, ama uluslararası operasyonlarında kesinlikle bir diş çekebiliriz. Mağduriyetleri önlemeye çalışırken, yanmazlık bir seçenek değildir. Çoğu zaman bir tür kurban olmayı bırakamazsınız, ancak bağırsaklarınızda bir endişe hissi uyandıran bu sorunlar ve koşullar için, bazı fantastik tipik hisleri kullanın ve ondan uzaklaşın. Yaptığından memnun olacaksın.