Çaresizlikten Önce “Bilmeniz Gereken” 7 Öğe Mağduriyete Yol Açıyor

Umutsuz olaylarda umutsuz insanlar çaresiz şeyler yaparlar! Ekonomimizin durgunluğu ve mevcut durumu, daha önceki birkaç planın yeniden ortaya çıkmasını ve yeni, savurgan dolandırıcılığın yaratıldığını fark etti. Ne yazık ki, özellikle ekonomik sıkıntı yaşayan bu kadar çok insanın, kurtarmaya geldikleri ve çaresiz ikilemlerini çözdükleri dolandırıcılar ve dolandırıcılar tarafından nasıl asıl hedef haline geldiklerini açığa çıkarıyor. Aynı zamanda, yalnızlıktan, zevk ve arkadaşlık arayışına, aşırı derecede öz saygı duyulanlara ya da yaşamlarından yoksun olan bir şeye ihtiyaç duyanlara acı çektiren faillerle karşılaşıyoruz. Mağdurlar, riskli olsalar dahi, ulaşılabilir umuduyla ilgili herhangi bir gösterge elde etme eğilimindedirler.
Normalde, “bilmeyen” insanlar hakkında avlanan erkekler ve kadınlar hakkında ve “atlatmadan hemen önce araştırma yapmaktan çekinmeyecekleri” hakkındaki raporları okuyor veya duyuyoruz. Bilinmeyen, savunmasızlığa, köleliğe, esarete ve kalelere yol açar. Zayıf, eğitimsiz, zayıf ve aç olanları avlayan avcılar, “anlayış” ın fantastik bir savunmasına sahip değilseniz sizi canlı olarak yiyecektir. Bir kişi sizi bağırsak hissinin beklemenizi söylediğine dair aceleyle karar vermek için stres atmaya çalışırsa, o zaman bir senaryoya atılmadan hemen önce “hayır” demesi daha sonra pişman olabilir. Ruhundan bir uyarı. Birçoğu düşüncenizi karıştırmak ve sislemek için korku taktiklerini kullanır. Doğru olmak için çok üstün geliyorsa, muhtemelen öyle.
Con-artistler, doğal afetler boyunca bugün de insanlardan yararlanıyor. Görevlerini kesinlikle saygın görüyorlar ve şu anda mağdur olan gerçek ve zorlu işleyen insanları parçalara ayırıyorlar. Bu sahtekarlar, yasal ve yasal olarak faaliyet gösteren gerçek iyi niyetlere dayanan bu organizasyonlara güvenmemizi ve himaye etmemizi zorlaştırmaktadır.
Mağduriyet her zaman kanun koyucular tarafından tetiklenmez. Müşteri borcu özellikle yüksektir ve büyük suçlular kredi kartlarıdır. Oldukça az sayıda orijinal şirketin (yani Kredi kartı şirketleri) sözleşmelerinde yer alan ince baskı, normalde asla okumak için uğraşmadığımız karmaşık jargayı içerebilir, çünkü bilgi anlaşılmaz ve büyüteç kullanımını gerektiren yazı tipi boyutundadır ! Şimdi, çok sayıda müşteri, aşırı ücretler ve aşırı fiyat artışları nedeniyle bir borç denizinde boğuluyor. Adil görünüyor mu? Hayır. Yasal mı? Evet öyle. Bu, sonuçta insanların fiziksel sağlığı, zihinsel zorlanması ve istikrarı, evlilik, sevdikler, işler ve sahip olabileceğiniz her türlü anlamlı bağlantı üzerinde bir etkiye sahip.
Burada siber uzayda dolanan dolandırıcılıkların birkaçı ve sızabilecekleri diğer herhangi bir iletişim kaynağı var:
& boğa ID Hırsızlığı: Size kimliğinizi tehlikeye atabilecek büyük bir özel bilgi vermekten kaçınmanızı gerektiren uygun komplikasyonlara sizi karşılayan çözümlere karşı dikkatli olun.
& boğa Kıdemli vatandaşları hedefleme
& boğa Piyango Dolandırıcılar
& boğa Zincir harfleri ve piramit dolandırıcılığı: Zengin hızlı şemalara dikkat edin. Bir çok insan bu aldatmacaları bir mil ötede görebileceklerini düşünüyor olsa da, birçoğu oldukça karmaşık hale geliyor ve çok açık bir şekilde tespit edilmiyor.
& bull İş bulma dolandırıcılığı (Herhangi bir bilgi olmadan binlerce dolar ödemeyi garanti eden hane içi fırsatlardan bazılarını araştırın).
& boğa Dünya çapında web dolandırıcılığı
& boğa Bankacılık dolandırıcılığı (çevrimiçi ve çevrimdışı)
& boğa Dolarlık aklama dolar
& boğa Cep telefonu dolandırıcılığı
& boğa Yatırım dolandırıcılığı
& boğa Sağlık / İlaç dolandırıcılığı
& boğa Charity Dolandırıcılar
& bull Arkadaşlık Dolandırıcılar
Burada, umutsuz durumlarda müşteri koruma konusunda “bilmeniz gereken” 7 önemli faktör var:
1. Analize zaman ayırın. Gerekirse veya diğer tüketici savunucu grupları varsa Büyük Organizasyon Bürosu ile doğrulayın. Şüpheli suç uygulamalarının birçoğu, daha önceki kurbanların şikayeti bulunmadığı gerekçesiyle çalışmaya devam etmektedir. Bunu yapmak için genellikle bir avukatın olması gerekmez.
2. Eyaletinizin Avukatıyla ilgili şikayette bulunmak için haklarınızı kullanmak. Başsavcılığınızın sitesine giderseniz, kendinizi tüketici sahtekarlığı, tüketicinin korunması ve mağdurun çözümlerinden koruma konusunda bazı harika bilgileri bulacaksınız.
üç. Sizi düşünmeye ikna eden aceleci bir mali karar vermek için sizi strese sokmaya çalışan taktiklerden uzak durun, “Gerçekten şimdi ya da asla!”
4. Mümkün olan meşru bir alacaklı ile ödeme düzenlemeleri ayarlamadığınız sürece bireysel bilgileri, sosyal güvenlik numaralarını, kredi kartını veya hesap bilgilerini kontrol etmeyin.
5. Hiçbir şekilde, şifreleriniz ya da kişisel kimlik numaralarınızı, doğrulamak için sizi çağırmak ya da e-posta ile göndererek, hiçbir zaman kayıtlarınızı ele geçirmediğiniz için vermeyin. Kayıtlarınızı, sizden almaları gereken ayrıntıları aldıkları kadar çabuk tehlikeye atmaya hazır olanlar.
6. Kredi raporunuzun ücretsiz yıllık kopyasını edinin.
7. Banka ve kredi kartı ekstrelerini sık sık kontrol edin.
Kişiler büyük para kazanmaya çalışıyorlar, ancak ne zaman ve ne zaman yapabilirler. Artık her zamankinden daha fazla, dolandırıcılar ve dolandırıcıların sellerinin geniş açık olduğunun bilincinde olmalıyız. Bu hücrelerin hepsini silmeyebiliriz, ancak uluslararası operasyonlarında kesinlikle bir diş çekebiliriz. Mağduriyetten uzak durmaya çalışırken, yanmazlık bir seçenek değildir. Genelde bir formun kurbanı olmayı başaramazsınız, ama bağırsaklarınızda bir endişe hissi uyandıran bu öğeler ve koşullar için, bazı fantastik popüler hissi kullanın ve ondan uzaklaşın. Yaptığına sevineceksin.