Bir Kitap İncelemesi: Dr.

Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’

Rapor Başlığı: Kitaba Genel Bakış: Dr. Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’
Gönderen: Craig Lock
Kategori / Konu: Kitap, Kitap Önerileri, Kitap İnceleme, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Etmiyorum, Son Derece Etkili, Okuma, Değerlendirme, Gazze Tıp Doktoru, İlham, İlham Hikayeleri
Net internet siteleri: ve

Submitter & rsquos internet sitesi:
Gönderenin web günlüğü +
Craig’in diğer makaleleri:
(Bireysel gelişim, kendi kendine yetme, yazma, dünya çapında web reklamcılığı ve pazarlama, manevi, ‘manevi yazılar’ (nasıl ‘airey-fairey’), ilham ve nakit yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Tüm makalelerim belki de özgürce yayınlanabilir. Bu kısa makale yayınlanırsa, lütfen tedarik web sitelerini kabul edin. Teşekkürler. Teşekkürler.
#
Bir Kitap Eleştirisi: Dr. Izzeldin Abuelaish’den Nefret Edilmeyeceğim
23 Haziran 2010
Etiketler: Kitap, Kitap Önerileri, Kitap Değerlendirme, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Vermeyeceğim, Güçlü, Okuma, Değerlendirme, Gazze Doktoru

LR tarafından
I & rsquom romanı incelemek için nereden başlayacağınızdan emin değilim, & ldquoI Hece & rdquo o neden bu yüzden bu kitabı layık bir yazı yazmak için birkaç gün almak zorunda nefes almak için rsquos. Bu yazıdan bir şey alırsanız, bu anıyı okumada zaman ayırmanızı ve Dr. Abuelaish’in üçüncü dünya ülkelerinde barış için temasta bulunan okuyuculara iletmeye çalıştığı mesajı anlamanızı tavsiye ederim.
Eğer Kanadalı’yı suçluyorsanız, bilirsiniz, Birleşik Devletler sınırını geçmenin sıkıcı ve uzun bir dönem olabileceğini biliyorsunuz, ancak Dr. Abueelaish’in her seferinde gitmek zorunda olduğu sıkıntıları duyduktan kısa bir süre sonra onun mülkünü terketmeye çalışın. Gazze ya da içine gir, bir kez daha şikayet edersin. Resim sürekli sorgulanmakta, başkalarının sağlıklarına katılacağınız bir ülkeye giriş yapmayı reddetmekte, ancak zamanla oraya ulaşıp, neredeyse her hafta sınırda 10 saat bir gün geçiren görüntüye sahip olabilirsiniz. Bu, Dr. Abuleaish’in hayatındaki bir günün, Gazze mülkü olan İsrail arasında İsrail hastanesinde çalışmak üzere İsrail’e giderken olduğu gibi oldu. Abuelaish (aynı zamanda & ldquoGaza doktoru olarak da bilinir) Filistinlidir fakat haftalık bir İsrail hastanesinde çalışmıştır, çünkü iki ülkeyi kapsayan savaşın anlamsız bir savaş olduğuna inanmıştır.
Anısına, sevdiklerinin hikâyesini ve Gazze şehrinde yaşamalarına rağmen katlandıkları mücadeleleri anlatıyor. Üçüncü dünya ülkesinin bu kısmının haritasının bir belirtisini vermek için:
Görebildiğiniz gibi, Gazze şeridi İsrail sınırında ve İsrail askerleri Gazze sakinlerine bir saldırı başlattığında, Dr. Abuelaish & rsquos kızlarının 3’ü, bir kabuğunun evlerine fırlatıldığında yeğeni kadar öldürüldü. . Auelaish ve gençlerinin, kardeşlerinin / kızlarının bir anda öleceğini hissetmelerinin duyduğu duygularla ilgili olarak, aile üyelerine neler olduğuyla ilgili pasajı okudum.
Bütün bu rahatsızlık ve trajediyle, Dr. İzzeldin yine de iki ulus arasında barış olabileceğine ve nefret duygusunun varolmayacağına inanıyor. O & rsquos şöyle demişti:
Kızlarımın Filistinliler ve İsrailliler arasında barış yolundaki son kurban olduğunu bilseydim, kayıplarını kabul ederdim.
Sevdiklerinizi parçalara ayıran bir kişiyi affetmenin ne kadar zor olduğunu düşünün, cesarete sahip olduklarını ve onun trajedisinin savaşa son vermesi halinde kızlarına ne olduğunu iyice anlayabileceğini söyleyecek güçleri düşünün. Izzeldin Abuelaish, diğer bireylerin gereksinimlerini kişiselinden önce açıkça ortaya koyan sıradışı bir insan gibi görünüyor.
Bir kutu kleenex (tercihen losyon infüzyonu) elde edin ve bu bilgisiz ve eğitici anılarını, bir orta doğu savaşı boyunca, bencil bir insan ve aileleriyle ilgili deneyimler hakkında inceleyin.

*****************
Izzeldin Abuelaish: Nefret Edilmem
Gözlemde Rachel Cooke:
Gönderen:
Savaş süresince, İsrail hükümeti hiçbir gazetecinin Gazze’ye yalnızca sınırda toplayabilecekleri ve bombardımanını dinleyebilecekleri bir yer olmadı. Ancak, Abuelaish, bir çok inisiyatif uzmanı olarak çalışmasından dolayı çok sayıda İsrailli’yi tanıyordu, çok sayıda İsrailli hastanede çalışmıştı ve diğer taraftaki birkaç yakın arkadaşı arasında İsrail’in on kanalındaki muhabiri Şlomi Eldar vardı. Eldar, her gün öğleden sonra geç saatlere kadar olanları sormak için Abuelaish’i aramaya başladı. Canlı yayında, yaşam alanı penceresinin manzara noktasından sahneyi anlatacaktı, akşam haberleri izleyicilerinin avantajı için tüm mahallelerin yok edildiğini görebiliyordu. Abuelaish, kitlesinin kendi bakış açısına özellikle sempatik olmadığının farkındaydı. Çoğu İsrailli, Gazilerin bu krizi kendilerine getirdiğine inanıyordu. Ayrıca, kendi tarafındaki birinin İsrail’e hitap etmesine karşı gelme olasılığının olduğunu ve bunun sevdiklerine karşı misilleme yapılmasını gerektirdiğini biliyordu, ancak çağrıları almaya devam etti. “Sesi kulaklarıyla seslendiğinde, İsrailliler Filistinlilerin askeri eylemlerinin fiyatını tamamen göz ardı edemezdi.”
Filistinli doktor Izzeldin Abuelaish silahsızlandırıcı bir figürdür. Gazze’de doğmuş ve İsrail’de yıllarca yaşamakta olan ve şimdi de Kanada’daki çocuklarıyla birlikte şu anki turu Amerika Birleşik Devletleri’ne (The Angry Arab) tacize uğramış bir tiradın yaratılmasına yol açmıştır (& ldquohe son derece parlak ve rdquo değildir).
Dün, Dr Jaipur, Hindistan ile uluslararası edebiyat festivalinde, kendisi ile resmî bir görüşme yapmak kadar etkin bir şekilde geçirdikten hemen sonra, onun kararlılığı ve tutkusuyla etkilenmemesi gerçekten çok zor. Ve Siyonist devlet için özür dilemedi.
Düzenli olarak şiirlerde, nefret ve şiddete karşı ve barışa yardımda konuşur. Halka açık konuşmamızda onu bazı önemli noktalara ittim. Boykot, tecrit ve yaptırımlar (BDS) konusunda, İsraillilerin davranışlarını yapmak zorunda olduklarını ve kendilerini savunmak zorunda olduklarını (ne desteklediğini ne de doğru karşı olduklarını) anlayabilmeleri için bir karar olarak göründü. Tek devletli bir cevapla ikilemi olmayacak gibi görünüyordu, ama elinden geleni iki devletli bir denklem olurdu. İsraillilerle Filistinliler arasında ortak bir varoluştan bahsetmişti ve ldquothem & rdquo ve & ldquous & rdquo ama & ldquowe & rdquo hakkında konuşmayı düşünmemişti. Böyle bir düşünce, görselleştirilmesi zor iki durumlu bir çözüm üretme eğilimindedir. Gazze ve Batı Şeria’daki işgal gerçekliği hakkında çok konuştu. Önemli Filistin partilerini sevmemekle birlikte, her bir KA ve Hamas’ın bugün halktan olduğunu söylüyor.
Kendisi ve eski İsrail Başbakanı Ehud Barak ile on yıl önce bir fotoğraftan oluşuyor. Bu günlerde, İsraillileri bile gençlerini öldürdüğü için özür dilemeye başlayabilir. & ldquoThey bana küçük çocuklarımın & lsquocollateral damage & rsquo olduğunu söyleyen bir mektup gönderdi. Onlar nesne değil, insanlardı. Bu kabul edilemez. & Rdquo Şimdi İsrail’e dava açıyor ve ldquobecause çünkü seçimim yok, başka ne yapabilirim? & Rdquo
Abuelaish, gençleri hakkında konuşurken, onların kaybından ve onları öldürenleri nefret etmekten nasıl kaçınılacağından bahseder. Onun Müslüman inancı ona yardımcı olur. Seyirciler ve yüzlerce kadın ve erkek, çoğunlukla Hintliler ve yabancılar, gözle görülür biçimde taşındı ve onunla birlikte çok sayıda soyuldular. Gözyaşlarını tutmak zorundaydım.
Fakat Dr, İsrail imajına açıkça bir tehdit olarak görülüyor. Siyonist devlete hoş geldikten sonra, orada iş görmeye ve Yahudiler arasında dolaşmaya izin verdikten sonra, bu günlerde kendilerine gerçekten çok daha fazla üzülüyor gibi görünüyor. & ldquoEven, İsrail’de çalışırken, kesinlikle Filistinlilerin neler yaşadıklarını anlamak istediklerini anlatan çok sayıda insanla tanıştım. & rdquo
Geçen akşam seans hakkında bir İsrailliyle konuştum ve genel performansıyla birlikte çok ağırlaştığını söyledi. Ama neden konuştuğumuzda, bunun sadece basitçe ortaya çıktığını, çünkü İsrail’e, kendisinin sahip olduğu görünenden çok daha fazla öfke duymadığını tam olarak kavramanın zor olduğunu gördüğü ortaya çıktı. Çocuklarını sürekli olarak dünyayı dolaşarak ve ölümleriyle ilgili konuşarak çocuklarından istifade edip etmediğini merak ettik. Fakat biz onun için değil, sadece siyasetçilerin denklemi terk etmesi halinde İsraillilerin ve Filistinlilerin kollektif olarak yaşayabilecekleri bir mesaj varmış gibi görünüyor.
İsrail’in şu anki faşist yolunda devam etmesi ve sivil toplum ve Filistinliler üzerindeki baskıyı arttırması durumunda ne olduğunu sordum. Ekstra İsrailli Yahudiler Arap kardeşleri ve kız kardeşleri hakkında umursamıyorsa ne olur? Kesinlikle o zaman, BDS kesinlikle ileriye giden tek yoldur. O kabul etti.
ABD’ye verdiği sıcak yanıtı şu anki kitap turu sırasında karşıladı. Yahudi diasporasının İsrail’e karşı lübre ve İsrail’e karşı durması gerektiğini söyledi. Birçok Amerikan Yahudisinin bunu yaptığını düşünüyordu.
Elie Wiesel’in kitabını onayladığı gerçeğine rağmen, İsrail baskısı ve Abhishish dışındaki tüm insan hakları ihlallerine karşı bir ömür boyu harcayan bir adamın meraklı bir seçimi. Basitçe söylediği her küçük şeyle tamamen hemfikir olduğumdan değil, İsrail’in kritik ekonomik ve psikolojik rahatsızlık duymadığı sürece değişeceğine ve bir yandan da Batı medyasında Siyonistleri savunan bir Filistinli kalıntının da zekice durup durduğunu görmüyorum.
LR
Gönderen:
                                                                           *
Craig tarafından paylaşıldı (“daha iyi ve çok daha barışçıl bir dünya için sadece bir savaşçı / yazar”)
& ldquoWhen (ya da muhtemelen eğer varsa) cennete varırsınız, inancınızı bırakın ve sizi orada taşıyan kanatlar olsun. & rdquo
– New England, Massachusetts’teki eski bakan Jonathan Edwards’ın ilham verici sözlerinden uyarlanmıştır.
& ldquoThe Greatest Race: İnanç ile yaşama, umut ve sevgi, herhangi bir kişinin ulaşabileceği en yüksek podyumdur, herhangi biri üzerinde durduğu Tanrı ve rsquos podyumu. & rdquo
“Sınırların sınırlarına (ulusların ve zihinlerimizin) alternatif olarak, biz ve liderlerimiz, olasılık duygumuzu genişletir … ve hep birlikte uzaktaki ufuklara, köprüler kurmaya bakalım. Gözler biraz daha büyük. ”
– craig
& rdquoTogether, belirli bir zihni, bir defada 1 ruhu, bir kaç kalbin nefretten sevgi ve hellipe nasıl dönüştüğünü görelim.
Tanrı ve rsquos ile etkinleştirin ”
Kral,
Geçmiş için bizi bağışlayın, bugünün gücü ve hellip ve gelecek için umut verin.
“Kolektif, tek akıl, tek bir kalp, her seferinde bir hayat, yarın yeni bir canlıya adım atalım