Bir Kitap “İnceleme”: Gelişen Köprüler: Hristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)

Mesaj Başlığı: Bir Kitap “Genel Bakış”: Gelişen Köprüler: Hristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)
Gönderen: Craig Lock Kategori / Anahtar kelimeler / Etiketler: Köprüler oluşturma: Hıristiyanlık ve İslam, Fouad Elias Accad, Din, İslam, İsa, İnanç, İnançlar, Barış, Manevi, Manevi Gelişim, Manevi Birlik, Din Birliği (Dinler) ( çıkın – şimdi orada yeterli
Net web sayfaları: (e-kitaplar)
Craig & rsquos weblog (çeşitli yazılardan alıntılar ile: makaleler, kitaplar ve yeni el yazmaları) ve
Diğer Makaleler: ve
(Özel gelişim, kendi kendine yardım, yazı, dünya çapında web pazarlama ve reklamcılık, manevi, & lsquospiritual yazıları & rsquo (nasıl & lsquoairey-fairey & rsquo), ilham ve nakit yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Tüm makalelerim, elektronik olarak veya basılı olarak serbestçe yayınlanabilir. Eğer insanların sevinçlerini teşvik ederek ya da bir neşe getirerek insanların hayatlarında bir ayrım yaparlarsa, inanılmaz derecede içeriğiz.
“Bildiklerimizi paylaşıyoruz, böylece hepimiz iyi büyüyebiliriz”
                                                                                                                    *
Bir Kitap “Genel Bakış”: Bina Köprüleri: Fouad Elias Accad (Paperback) tarafından Hıristiyanlık ve İslam
Hıristiyanlıktaki Müslüman dönüştürücüler, normalde kendi topluluklarında hoş karşılanmazlar. Oldukça az sayıda hane, yeni çevirilerin Hıristiyanlığı ve aile üyelerini dahil etmeyi seçmesini sağlıyor. Bazı ülkeler temel olarak Hıristiyanlığa geçmek için bir sermaye suçunu düşünüyorlar. Ama ya Müslümanları uzaklaştırmayacak bir yol varsa onları uzaklaştıracak ve topluluklarında tanık olarak kalmalarını sağlayacak mıydı? Köprüler İnşa Etmede Fouad Elias Accad, Müslümanlara ulaşabilmek için sevdiklerinden veya toplumdan yabancılaşmaktan yoksun bir yaklaşım olarak gördüklerini ortaya koymaktadır.
Accad, Rum Ortodoks kilisesinde Lübnan’da büyüdü. Hayatının büyük bir bölümünü Kur’an ve İslami hayatı inceleyerek geçirdi. Müslümanların mahallelerinde kalmalarına izin veren dönüşümler için yüzde altmış bir sonuç fiyatı talep ediyor. Kuran’ı ve İslami kültürü gerçekleştiremeyen İslam’a her türlü misyoner çok az ya da hiç sonuç görmeyecektir. Fakat Kuran’ı ve İslami kültürü anlayan misyoner, Müslüman’ı, Kuran’dan, İsa’nın nasıl Tanrı olabileceğini gösterme yeteneğine sahip olacaktır. Ve bu, Accad’a göre iyi bir sonuç elde etmek için, Müslümanların tam olarak bulundukları yere ulaşmaları açısından önemlidir. Müslümanlar ve Hıristiyanların her biri tek bir Tanrı’ya ibadet ediyor. Aslında, yaygın olarak önemli ölçüde var. Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasındaki tarih en etkili şekilde gerilmiş olsa da, bu şekilde olmak zorunda değildir. Bu kitap okuyuculara, Müslümanlarla diyaloga girerken ihtiyaç duydukları bilgileri, somut örnekleri ve öngörüleri sağlar.
Bu genel bakış: Gelişen Köprüler: Hristiyanlık ve İslam.
Bu kitabın başından beri yazarın İslami insanlar için gerçek bir gerçek olduğunu biliyorsunuz. Çalıştığınız zaman, kendinize daha yakın hissedeceğinizi umuyorum. Hıristiyan mahallesinin fantastik bir çoğunluğunun, Müslümanların ciddi olarak neye inandığına dair hiçbir fikri olmadığını garanti ediyorum. Çünkü Mesih’e Tanrı olarak inanmadıkları için, temel olarak onları kâfir olarak yazarlar ve onlara ve dinlerini daha fazla düşünmezler. Bu kitap, Hıristiyanların ve Müslümanların dini diyalog için bir temeli olduğu gerçeğine gözlerinizi açacaktır. Yazar, bu kitabın Müslümanlar için değil, Mesih’i Müslüman dostlarla paylaşmak isteyen Hıristiyanlar için olduğunu belirtmektedir. Burada anahtar kelime “iyi arkadaşlar” dır. Bu kitap, Müslüman bir arkadaşının doğru bir bakışıyla arkadaşlık kurarak bir Hıristiyanın, inançların paylaşılmasını sağlayan bir temel oluşturabileceğini göstermektedir. Bu kitap inançsız Müslümanın inançsızlığıyla yüzleşmek için değil, Mesih’i sevgiyle paylaşmanıza izin veren, onunla güvenilir bir bağlantı kurmak için yazılmamıştır. Akademinin kitabı aslında gözlerimi Hıristiyanların ve Müslümanların bir milyon kilometre ötede olmadığı kadar gerçeğe doğru açıyordu, ama bakıma muhtaç bir şekilde geçebilecek “köprüler” var.
Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar arasında 3 kutsal halkın bulunduğunu belirttikten sonra benim Müslüman bir tanıdık. Bu kitap, bunun bir Müslüman’ın rastlantısal düşüncesi değil, Müslümanların ve Hıristiyanların arasında bir bağlantı olabileceğini gösteriyor. ve tüm insanlık için strateji.
Gönderen:
                                                                                       *
Umarım bu bilgi ve gerçekler ilginizi çekebilir … ve belki de bu “derin ve önemli konular” hakkında düşünmenizi sağlayabilir … ve bu benim paylaşma sebebim.
“Din bölünürken hakikat bir araya gelir.”
“Yaşadığımız yol, inandığımızdan çok daha önemli.”
Ilımlılık için uzayan bu bizler, mantıklı diyalog ve benzersiz inançları içeren bir anlayış ruhuyla karmaşık zorlukları anlamak için umut etmeye devam edecektir.
İnsanlık, farklılıklarımızı, bizi ayıran şeyden daha yaygındır.
Öyleyse, ABD ÜNLÜ BİR ÜNİTE DEĞİLDİR?
ANLAYIŞ ile TOLERANS geliyor ve TOLERANS ile ANLAYIŞI geliyor.
Kendi yolunuzu En Yüksek Gerçeğe taşıyın ve içerik olun
Craig tarafından paylaşıldı
Cape Town, Güney Afrika Desmond Tutu’nun eski Başpiskoposu bir zamanlar bu mantıklı ve ilham verici sözleri söyledi: “Dünya tarihinin, barış yolunu yeniden keşfetmemiz gereken yerlere ve barış yoluna gitmek zorunda olduğumuz bir zamana geldik. hiçbir şekilde savaş olamaz. Bu yol, gezegenin birlikte yaşama ve birlikte yaşama fikriyle kaplıdır. ”
“Eskiden yeniye, bir yaş bittiğinde ve bir milletin ruhu, genişletilmiş bir biçimde bastırıldığında, konuşmayı bulduğunda, tarihe nadiren gelen bir an gelir.” – Hindistan’ın ilk Başbakanı Jahrulal Nehru
“Bugün, her bir inançtan, kültürden ve ulustan, insanlığın tehdit ettiği korkunç bir tehlikenin farkına varma vakti olan insanların zamanıdır. Ulusların dahil olduğu partizan çekişmelerini bir kenara bırakıp, önümüzde yatan tehlikeyle yüzleşmek için topluca bir araya gelmeliyiz. Dünyanın dört bir yanından insanların yer aldığı sık sık bir yer arıyoruz … çünkü bizi birleştiren şey bizi ayırandan çok daha önemli. ”
“Ne doğu ne de batı, kabile, etnik, erkek ya da kadın, Müslüman, Hindu, Budist. Hıristiyan ya da Yahudi yoktur. Sadece Tanrı dolu bir insanlık vardır.”
“Her birimiz duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yapalım. Kabul, yardım, işbirliği ve barış ruhuyla uzak ufuklarda bir arada bulunalım. Liderlerimizin geleceğe bakış vizyonuyla bakmasına izin verin. Öğeler oldukları gibi değil, ama bir gün ne yapabilirler? ”
Duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yapalım. Sınırlardan ziyade, uzak ufuklarda, ortak bir insanlığın değerinin ve onurunun yaygın ruhunda – gezegen dünyasının vatandaşları olarak sık sık insanlığımız olarak – görünür.
– craig
“İnsanların kalpleri takdirle dolduğunda, dünya umutla doludur.”
“İnsanlarımızda tutku ve amaç ile başkalarına dokunabiliriz ve böylece insanlığın kalplerini ve zihnini iyileştirerek gelişmiş bir dünya yaratmayı (kollektif bilincin artmasına yardım ederek) başarabiliriz. Liderlerimizi alternatif bir vizyona doğru teşvik edelim. Gezegenin kucaklanması için: hoşgörüsüzlüğün fanatik ideolojisini ve ortaya çıktığı karanlığa karşı nefret uyandıran 1: Kişisel küçük yöntemlerimizdeki her birimiz bu zorlayıcı yeni ufku verebiliriz (ve en önemlisi, Reside): adalet ve adalet, hoşgörü, diğer geleneklere ve değerlere saygının parlak bir geleceği. Özellikle de, en karanlık geceyi yakabilen ebedi ateşin ateşlediği barış ve umut düşünceleri … sık sık “- ben
“Tanrı, Yaşamın Özü, Her Şeyin Yere Getirilmesi, bizlere ışıktır. Karanlıkta ne incelersek, sonsuz ışığında paylaşırız.”
“Yapabileceğim hiçbir şey, evrenin yapısını değiştirecektir. Ama belki, sesimi yükselterek, dünyanın en iyi erkekleri arasında iyi niyet ve şeref ve esenlik yaratabiliyorum.”
– Albert Einstein
“Neye inandığımız kadar önemli değil, birbirimizle etkileşim kuruyoruz … ve nasıl yaşıyoruz. Sadece şunu söyleyebildiğimiz zaman,” Ben öncelikle ve en önemlisi bir insan haline gelirim, ikincisi de bir Yahudi, Müslüman, Şii, Sünni, Budist, Hristiyan, Hindu ya da bir Sih … halkların, milletlerin ve kültürlerin doğu ve batıdaki engellerini ilerletip yıkacağız, inancımızı değil, paylaştığımız insanlığı ( biz) gerçekte kim olduğumuzu tanımlayın.
– craig
“Sınırların (ulusların ve aklımızın) sınırları yerine, bizim ve liderlerimizin olasılık duygumuzu genişletmelerine izin verin … ve birlikte, uzak ufuklara uzak ufuklara köprüler oluşturmaya bakalım. Gözler biraz daha büyük. ”
– craig
Toplu olarak, tek bir zihin, tek bir kalp, bir seferde 1 hayat, tohumları ekebilelim, daha iyi ve daha parlak bir gelecek umudu.
Bu yazılar kaynak internet internet sitesine teşekkür ile serbestçe yayınlanabilir, teşekkürler