Bir Kitap “Genel Bakış”: Bina Köprüleri: Hristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)

Kısa Makale Başlığı: Bir Kitap “İnceleme”: Köprüler Yaratmak: Hristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad)
Gönderen: Craig Lock Kategori / Önemli kelimeler / Etiketler: Köprüler oluşturma: Hıristiyanlık ve İslam, Fouad Elias Accad, Din, İslam, İsa, İnanç, İnançlar, Barış, Manevi, Manevi Gelişim, Manevi Birlik, Din Birlik (Dinler) ( çıkın – şimdi orada yeterli
İnternet siteleri: (e-kitaplar)
Craig & rsquos weblog (makalelerinin, kitaplarının ve yeni el yazmasının eserlerinden):
Diğer Makaleler: ve
(Bireysel büyüme, kendi kendine yardım, yazı, web pazarlama, manevi, & lsquospiritual yazıları & rsquo (nasıl & lsquoairey-fairey & rsquo), ilham ve dolar yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Tüm makalelerim elektronik olarak veya basılı olarak yayınlanabilir. İnsanların hayatlarında bir neşeyi teşvik ederek ya da bir neşe getirerek bir ayrım yaparlarsa, o zaman gerçekten içeriğiz.
“Bildiklerimizi paylaşıyoruz, böylece hepimiz gelişebilir”
                                                                                                                    *
Bir Kitap “İnceleme”: Köprüler Yaratmak: Fouad Elias Accad (Paperback) tarafından Hıristiyanlık ve İslam
Hristiyanlığa Müslüman olan Müslümanlar genellikle kendi topluluklarında hoş karşılanmazlar. Birçok aile, yeni çevirilerin Hıristiyanlık ve aile üyeleri arasında seçim yapmasını sağlıyor. Bazı milletler, onu Hıristiyanlığa geçmek için bir sermaye suçunu gerçekten hesaba katmaktadır. Ama ya Müslümanları uzaklaştırmayacak bir yol varsa onları uzaklaştıracak ve topluluklarında tanık olarak kalmalarını sağlayacak mıydı? Gelişmekte Olan Köprüler Fouad Elias Accad, Müslümanlara, evden veya topluluğundan yabancılaşarak dışarıda oldukları bir yere yerleştirme tekniği olarak gördüklerini ortaya koymaktadır.
Accad, Rum Ortodoks kilisesinde Lübnan’da büyüdü. Hayatının büyük bir bölümünü Kur’an ve İslami hayatı inceleyerek geçirdi. Müslümanların mahallelerinde kalmalarını sağlayan dönüşümler için yüzde altmış bir başarı ücreti talep ediyor. Kuran’ı ve İslami kültürü anlamayan herhangi bir İslam misyonu az ya da hiç bir başarı görmeyecektir. Fakat Kuran’ı ve İslami kültürü anlayan misyoner, Müslüman’ı, Kuran’dan, İsa’nın nasıl Tanrı olabileceğini gösterecek konumda olacaktır. Ve bu, Accad’a göre başarıya ulaşmanın anahtarıdır, Müslüman oldukları yere ulaşırlar. Müslümanlar ve Hıristiyanların her biri 1 Allah’a ibadet eder. Aslında, oldukça yaygın bir biçimde var. Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasındaki tarih en iyi şekilde gerilmiş olsa da, bu şekilde olmak zorunda değildir. Bu kitap okuyuculara, Müslümanlarla diyaloga girerken gerekli olan gerçekleri, somut örnekleri ve içgörüleri sunar.
Bu değerlendirme şöyledir: Gelişen Köprüler: Hristiyanlık ve İslam
Bu kitabın başından beri yazarın İslami insanlar için gerçek bir benzerliği olduğunu biliyorsunuz. Çalıştığınız anda, kendinize daha yakın hissedeceğinizi umuyorum. Hıristiyan mahallesinin müthiş çoğunluğunun, Müslüman’ın gerçekte ne düşündüğü konusunda hiçbir fikri olmadığını garanti ediyorum. Mesih’te Tanrı olarak düşünmedikleri gerçeğinden dolayı, çoğu zaman onları kâfir olarak yaratır ve onlara ve dinlerine daha fazla inanmazlar. Bu kitap, Hıristiyanların ve Müslümanların dini diyalog için bir temeli olduğu gerçeğini gözlerinize açacaktır. Yazar, bu kitabın Müslümanlar için değil, Mesih’i Müslüman arkadaşlarla paylaşmak isteyen Hıristiyanlar için olduğunu belirtmektedir. Buradaki anahtar kelime “arkadaşlar”. Bu kitap, Müslüman bir arkadaşının doğru bir bakışıyla arkadaşlık kurarak bir Hıristiyanın, inançların paylaşılmasına izin veren bir temel oluşturabileceğini göstermektedir. Bu kitap inançsız Müslümanın inançsızlığıyla yüzleşmek için değil, Mesih’i sevgiyle paylaşmanızı sağlayan, onunla güvenilir bir ortaklık kurmak için yazılmamıştır. Akademinin kitabı aslında gözlerimi Hıristiyanların ve Müslümanların birbirinden bir milyon mil uzakta olmadıkları gerçeğine doğru açıyorlar, ama bakım gerektiren bir şekilde geçebilecek “köprüler” var.
Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar olmak üzere 3 kutsal halkın var olduğunu kısa bir süre sonra benimkiyle Müslüman bir tanıma. Bu kitap, bunun 1 Müslüman olduğuna inanılan bir rastlantı değil, Müslümanların ve Hıristiyanların, Müslümanların Tanrı’ya ve Hıristiyan’a olan derin inancını paylaşmasına izin veren bir bağlantı olabileceğini gösteriyor. insanoğlu.
Gönderen:
                                                                                       *
Umarım bu bilgi belki de ilginizi çekebilir ve muhtemelen bu “derin ve gerçekten ciddi konular” hakkında düşünmenizi sağlayabilir … ve bu benim paylaşma sebebim.
“Din bölünürken hakikat bir araya gelir.”
“İkamet ettiğimiz şey, inandığımızdan çok daha önemli.”
“İttifak için genişlemiş olan bu kişiler, akıl yürütmüş diyalog ve çeşitli inançları içeren bir anlayış ruhuyla karmaşık sorunların anlaşılması için umut vermeye devam edecektir.”
İnsanlık, farklılıklardan daha çok, bizi ayıran şeyden çok daha popüler.
Öyleyse, ABD’NİN NELERDİĞİ BİRİDİR?
ANLAYIŞ ile TOLERANS geliyor ve TOLERANS ile ANLAYIŞI geliyor.
Kendi yolunu En Yüksek Gerçeğe doğru yürü ve mutlu ol
Craig tarafından paylaşıldı
Cape Town, Güney Afrika Desmond Tutu’nun eski Başpiskoposu bir zamanlar bu mantıklı ve ilham verici sözleri söyledi: “Dünya tarihinde, tam olarak barış yolunu yeniden keşfetmek istediğimiz ve barış yolunu bulabileceğiniz bir zamana geldik. Savaş anlamına gelmez, bu yol, dünyanın bir arada yaşama ve birlikte yaşama kavramıyla kaplıdır. ”
“Eskiden yeni olana, bir yaş bittiğinde ve uzunca bir ulusun ruhunun uzun sürdüğü zaman söylediği gibi, tarihte neredeyse hiç gelmeyen bir an gelir.” – Jahrulal Nehru, başlangıçta Hindistan Başbakanı
“Her bir inançtan, kültürden ve milletten gelen iyi niyetli erkek ve kadınların, korkunç bir tehlikenin insanlığı tehdit ettiğini fark etmeleri zamanıdır. Ulusların dahil olduğu partizan çekişmelerini bir kenara bırakmalı ve öndeki tehlikeyle yüzleşmek için birbirimize katılmalıyız. Bizler dünyadaki halklar arasında ortak bir zemin arayışına girelim … çünkü bizi birleştiren şey bizi ayırandan çok daha kritiktir. ”
“Ne doğu ne de batı, kabile, etnik, erkek ya da kadın, Müslüman, Hindu, Budist. Hıristiyan ya da Yahudi yoktur. Sadece Tanrı dolu bir insanlık vardır.”
“Her birimiz, duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler oluştursun. Biz, kabul, yardım, işbirliği ve barış ruhuyla, uzak ufuklarda toplu olarak görünelim, liderlerimizin geleceğe bir vizyonla bakmalarına izin verin. Faktörleri oldukları gibi değil, tek bir güne dönüşebilecekleri şeyleri görün.
Duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yaratalım. Sınırlardan ziyade, uzak ufuklarda, ortak bir insanlığın değerinin ve onurunun ortak ruhunda, gezegen dünyasının vatandaşı olarak yaygın insanlığımızla birlikte görünelim.
– craig
“İnsanların kalpleri zevk aldığında, gezegen umutla doludur.”
“Bir insanın tutkusu ve hedefi ile diğer insanlara dokunabiliriz ve böylece insanlığın kalbini ve akıllarını daha iyi bir dünyaya kavuşturmak için (‘kollektif bilinci’ yükseltmeye yardım ederek) aydınlarız. Gezegenin kucaklanması için vizyon: hoşgörüsüzlüğün fanatik ideolojisini ve ortaya çıktığı karanlığa karşı nefret uyandıran bir tek: Kendi küçük yaklaşımlarımızdaki her birimiz size (ve en önemlisi, Canlı) bu zorlayıcı yeni ufku sunabiliriz : Adalet ve adalet, hoşgörü, diğer geleneklere ve değerlere saygının parlak bir geleceği. Özel olarak, en karanlık geceyi aydınlatacak olan aşkın sonsuz alevi tarafından beslenen barış ve umut düşünceleri … genellikle “- ben
“Tanrı, Yaşamın Özü, Herşeyin Başı, bize ışıktır. Karanlıkta ne buluruz, sonsuz ışığında paylaşırız.”
“Yapabileceğim hiçbir şey evrenin yapısını değiştirmeyecek. Ama belki, sesimi yükselterek dünyadaki adamlar ve barış arasındaki tüm tetikleyici şerefiyenin en büyük yardımına yardımcı olabilirim.”
– Albert Einstein
“Neye inandığımız, birbirimizle nasıl ilişki kurduğumuz kadar önemli değil … ve nasıl yaşayabileceğimiz. Sadece şunu söyleyebildiğimiz zaman,” Ben birinciyim, ikincisi de bir Yahudi, Müslüman, Shi. ‘Sünni, Budist, Hristiyan, Hindu, ya da bir Sih’i tekrar edelim …’ halkların, milletlerin ve kültürlerin doğu ve batıdaki engellerini ilerletecek ve yıkacağız, inancımızı değil, paylaştığımız insanlığı (ALL. Biz) gerçekte kim olduğumuzu tanımlayın.
– craig
“Sınırların (ulusların ve aklımızın) sınırları yerine, bizim ve liderlerimizin olasılık duygumuzu genişletmesine izin verin … ve kolektif olarak uzak ufuklara, uzaklara ve harikalara köprüler yaratırken görünelim. biraz daha büyük gözler.
– craig
Toplu olarak, belirli bir akıl, belirli bir kalp, bir seferde tek bir hayat, tohumları ekileyelim, daha üstün ve parlak bir gelecek umudu.
Bu yazılar tedarik ağı web sitesine onay ile serbestçe yayınlanabilir, teşekkürler