Bir Kitap Değerlendirmesi: Dr.

Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’

Kısa Makale Başlığı: Kitaba Genel Bakış: Dr. Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’
Gönderen: Craig Lock
Kategori / Konu: Kitap, Kitap Önerileri, Kitaba Genel Bakış, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Etmiyorum, Güçlü, Okuma, Değerlendirme, Gazze Tıp Uzmanı, İlham, İlham Hikayeleri
İnternet siteleri:

Submitter & rsquos web sitesi:
Gönderenin blogu +
Craig’in diğer makaleleri şurada:
(Özel gelişim, kendi kendine destek, yazı, web pazarlama ve reklamcılık, manevi, ‘ruhsal yazılar’ (nasıl ‘hava-adil’), ilham ve gelir yönetimi sözleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Kuralları:
Bütün makalelerim serbestçe yayınlanabilir. Bu makale yayınlandıysa, lütfen kaynak internet sitelerini kabul edin. Teşekkürler. Teşekkürler.
#
Bir Kitap Değerlendirmesi: Dr. Izzeldin Abuelaish’den Nefret Edilmem
23 Haziran 2010
Etiketler: Kitap, Kitap Önerileri, Kitap Değerlendirme, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Vermeyeceğim, Güçlü, Okuma, İnceleme, Gazze Doktoru

LR tarafından
I & rsquom romanı gözden geçirmeye başlamak için gerçekten kesin emin değilim, & ldquoI Bu nedenle bu kitabı layık bir yazı yazmak için birkaç gün almak zorunda nefes nefese bu yüzden & rsquos neden olmaz. Bu yazıdan bir şey alırsanız, bu anıyı okumaya zaman ayırmanızı ve Dr. Abuelaish’in üçüncü gezegen ülkelerde barış çağrısında bulunan okuyuculara iletmeye çalıştığı mesajı anlamanızı tavsiye ederim.
Eğer Kanadalı’yı suçluyorsanız, bilirsiniz, Birleşik Devletler sınırını geçmenin sıkıcı ve uzun olabileceğini, ancak Dr. Abueelaish’in evini Gazze’ye bırakma girişiminde bulunduğuna dair her derde girdiği sıkıntıları duyduktan hemen sonra içine tekrar gir, hiçbir koşulda bir kez daha şikayet edersiniz. Görüntü sürekli sorgulanmakta, tam olarak nerede olduğunuzu ve başka insanların sağlıklarına katılacağını düşündüğünüz bir ülkeye girmeyi reddediyor, ancak zamanında ve her hafta sınırda 10 saatlik bir gün geçirmek için resme gidebiliyorsunuz. Bu, Dr. Abuleaish’in hayatındaki bir günün, Gazze’deki evinin İsrail’e İsrail hastanesinde yapması için giderken olduğu gibi oldu. Abuelaish (aynı zamanda & ldquoGaza tıp uzmanı & rdquo olarak da tanımlanmıştır) Filistinlidir fakat haftalık olarak bir İsrail hastanesinde çalışmıştır, çünkü iki ülke arasındaki savaşın anlamsız bir savaş olduğuna inanmaktadır.
Anısına, sevdiklerinin hikâyesini ve Gazze şehrinde yaşarken yaşadıkları mücadeleleri anlatıyor. Üçüncü dünya milletinin bu kısmının haritasına dair bir işaret vermek için:
Görebildiğiniz gibi, Gazze şeridi İsrail sınırında ve İsrail askerleri Gazze sakinlerine bir saldırı başlattığında, Dr. Abuelaish & rsquos kızlarının 3’ünün ne yazık ki, bir kabuğun kendi mülklerine girmesiyle yeğeni kadar öldürüldü. Ev halkına ne olduğunu anladığım süre boyunca, Dr. Auelaish ve küçük çocuklarının kardeşlerinin / kızlarının bir anda öleceğini hissetmeleriyle ilgili duyguları okudum.
Tüm acı ve trajediden, Dr. İzzeldin, iki ulus arasında barış olabileceğine ve nefret duygusunun varolmayacağına inanıyor. O & rsquos şöyle demişti:
Kızlarımın Filistinlilerle İsrailliler arasında barış yolunda son kurban olduklarını bilseydim, o zaman kayıplarını kabul ederdim.
Aile üyelerinizi parçalayan bir insanı affetmenin ne kadar zor olacağını düşünün, cesarete sahip olup olmadığınızı ve trajedinin savaşı sona erdirmesi halinde kızlarına ne olduğu konusunda iyi olacağını söyleyecek gücü düşünün. Izzeldin Abuelaish, diğer insanların kişisel taleplerini açıkça ortaya koyan muhteşem bir adama benziyor.
Bir kutu kleenex (tercihen losyon infüzyonu) satın alın ve orta doğu savaşı sırasında özverili bir adam ve ailelerinin deneyimleri hakkında bu bilgilendirici ve eğitici anılarını inceleyin.

*****************
Izzeldin Abuelaish: Nefret Edilmem
Gözlemde Rachel Cooke:
Gönderen:
Savaş süresince, İsrail hükümeti hiçbir gazetecinin Gazze’ye yalnızca sınırda toplayabilecekleri ve bombardımanını dinleyebilecekleri bir yer olmadı. Ancak, Abuelaish, bir çok inisiyatif uzmanı olarak çalışmasından dolayı çok sayıda İsrailli biliyordu, bir çok İsrail hastanesinde çalışmıştı ve diğer taraftaki birkaç iyi arkadaşı arasında İsrail’in Kanal 10 muhabiri Şlomi Eldar vardı. gün boyunca ne olduğunu sormak için hemen her öğleden sonra geç saatlerde Abuelaish’i arayarak. Canlı yayında, yaşadığı mekanın penceresinden görünen manzarayı anlatan sahnesi, akşam haberleri izleyicilerinin avantajı için yok edilmek üzere tam mahalleler görebiliyordu. Abuelaish, kitlesinin kendi bakış açısına özellikle sempatik olmadığının farkındaydı. Çoğu İsrailli, Gazilerin bu krizi kendilerine getirdiğine inanıyordu. Ayrıca, kendi tarafındaki birisinin İsrail’e hitap etmesine karşı bir fırsatın olacağını ve bunun sevdiklerine karşı misilleme yapılmasını gerektirdiğini biliyordu, ancak çağrıları almaya devam etti. “Sesi kulaklarıyla seslendiğinde, İsrailliler Filistinlilerin askeri eylemlerinin maliyetini tamamen görmezden gelemezdi.”
Filistinli doktor Izzeldin Abuelaish silahsızlandırıcı bir figürdür. Gazze’de doğdu ve yıllarca İsrail’de yaşıyor ve şimdi Kanada’da çocuklarıyla birlikte şu anki turunu Amerika’ya devrediyor ve öfkelenerek The Angry Arab tarafından taciz edilmeye başlandı (& ldquohe çok parlak ve rdquo değildir).
Dün Dr Dr. Jaipur ile birlikte geçirdikten sonra, uluslararası edebiyat festivalinde Hindistan onunla resmî bir konuşma yaparak güzel bir şekilde konuştu ve kararlılığını ve tutkusunu etkilemekten çok zorlandı. Ve Siyonist devlet için özür dilemedi.
Düzenli olarak tavırlarda, nefret ve şiddete karşı ve barışa destek olarak konuşur. Halka açık konuşmamız sırasında onu bazı önemli noktalara ittim. Boykot, tecrit ve yaptırımlar (BDS) konusunda, İsraillilerin davranışlarını sürdürmek zorunda olduklarını (ne desteklediklerini ne de doğrudan karşı çıktıklarını) anlamaları için bir karar olarak belirsiz görünüyordu. İddiasının iki-devletli bir denklem olmasına rağmen, 1-durumlu bir cevapla hiç bir sorunu yok gibi görünüyordu. İsraillileri ve Filistinlileri içeren ortak bir varoluştan bahsediyordu. & Ldquothem & rdquo ve & ldquous & rdquo ama & ldquowe & rdquo. Böyle düşünmek, hayal etmek zor iki aşamalı bir çözüm yapar. Gazze ve Batı Şeria’daki işgal gerçekliği hakkında çok konuştu. Hem Filistin hem de Hamas’ın milletten geldiğini söylese de, Filistinli büyük partileri sevmiyor.
Kendisi ve eski İsrail Başbakanı Ehud Barak ile on yıldan fazla bir süre önce fotoğrafını içeren bir fotoğrafa katılmıyorum. Bu günlerde, İsraillileri bile çocuklarını öldürdüğü için özür dilemeyi başarabiliyor. & ldquoThey, çocuklarımın & lsquocollateral damage & rsquo olduğunu söyleyen bir mektup gönderdi. Nesneler değil, insanlardı. Bu kabul edilemez. & Rdquo Şimdi İsrail’e dava açıyor ve ldquobecause çünkü başka seçeneğim yok, başka ne yapabilirim? & Rdquo
Abuelaish, gençleri hakkında konuşurken, onların kaybından ve onları öldürenlerden nefret etmekten nasıl kaçınılacağından bahseder. Onun Müslüman inancı ona yardım eder. Seyirciler ve yüzlerce kadin ve kadin, genellikle Hintliler ve yabancilar gözle görülür bir sekilde hareket etti ve onunla cok soyuldular. Gözyaşlarını tutmak zorundaydım.
Fakat Dr, İsrail imajına karşı bir tehdit olarak açıkça görülmektedir. Siyonist devlete hoş geldikten sonra, orada çalışmasına izin verdikten sonra Yahudiler arasında hareket ettikten sonra, bu günlerde onlar için üzülüyorlar. & ldquoEven, İsrail’de çalışırken, Filistinlilerin ne şekilde yaşadıklarını tanımak isteyen, bugün çok sayıda insanla tanıştım. & rdquo
Son akşam akşam saatlerinde İsrailli ile konuştum ve seansı ile genel olarak ağırlığını hissettiğini söyledi. Ama neden konuştuğumuzda, bunun sadece basitçe ortaya çıktığını, çünkü İsrail’e nasıl göründüğünden çok daha fazla öfke duyduğunu anlamakta zorlandığını açıkladı. Sürekli olarak dünyayı dolaşarak ve ölümleriyle ilgili konuşarak gençlerini istismar edip etmediğini merak ettik. Fakat biz onun için değil, İsrail’le Filistinlilerin birbirleriyle yaşayabilecekleri bir mesaj görüyoruz, eğer sadece politikacılar denklemden çıktılarsa.
İsrail’in bugünkü faşist yolunda devam etmesi ve sivil toplum ve Filistinliler üzerindeki baskıyı arttırması halinde ne olduğunu sordum. Çok daha fazla İsrail Yahudisi Arap kardeşleri ve kız kardeşleri hakkında umurunda değillerse ne olur? Şüphesiz o zaman, BDS aslında ileriye giden tek yoldur. O kabul etti.
Mevcut kitap turu sırasında ABD’ye karşı verdiği sıcak tepkiyi memnuniyetle karşıladı. Yahudi diasporasının İsrail’e karşı durmak zorunda olduğunu ve İsrail’e karşı ldquoblindness’i durdurması gerektiğini söyledi. Birçok Amerikan Yahudisinin bunu üstlendiğine inanıyordu.
Her ne kadar Elie Wiesel kitabını onaylıyorsa da, İsrail baskısı & ndash Abuelaish dışında pek çok insan hakları ihlalini önemseyen bir adamın hayatını geçiren bir adamın meraklı bir kararı. Esasen söylediği hemen hemen her şeyle tamamen hemfikir olduğum için değil, kişisel olarak, ciddi mali ve psikolojik bir acı hissetmeden İsrail’in ne kadar değişeceğini görmek istemiyorum, fakat zeki bir şekilde dinleyen ve Batı medyasında Siyonistleri savunan bir Filistinli kalıntısını açıkça dile getiren.
LR
Gönderen:
                                                                           *
Craig tarafından paylaşıldı (“daha iyi ve çok daha huzurlu bir gezegen için sadece bir savaşçı / yazar”)
& ldquoWhen (ya da belki de hiç) cennete varırsanız, inancınızı bırakın ve sizi orada taşıyan kanatları takdir edin. & rdquo
– New England, Massachusetts’teki eski bakan Jonathan Edwards’ın ilham verici sözlerinden uyarlanmıştır.
& ldquoThe Greatest Race: İnanç ile yaşayın, umut ve sevgi, herhangi bir kişinin elde edebileceği en yüksek podyumdur, herhangi bir kişinin ayakta durduğu Tanrı ve rsquos podyumu. & rdquo
“Sınırların (ülkeler ve zihinlerimizin) sınırlarına alternatif olarak, bizim ve liderlerimizin olasılık duygumuzu genişletmesine izin verin … ve kolektif olarak uzak ve büyük ufuklara köprüler yaratırken görünelim. Gözler biraz daha büyük. ”
– craig
& rdquoTogether, tek bir ruh, bir seferde tek bir ruh, bir çok kalbin nefretten sevgi ve hellip’e nasıl dönüşebileceğini görelim.
Tanrı ve rsquos ile yardım ”
Kral,
Günümüzde, bugünün gücü ve hellip ve gelecek için umut için affetme bize verin.
“Topluca, belirli bir akıl, tek bir kalp, her seferinde tek bir hayat, yarın yeni bir canlıya adım atalım