Bir Kitap Değerlendirmesi: Dr.

Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’

Makale Başlığı: Kitaba Genel Bakış: Dr. Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Vermeyeceğim’
Gönderen: Craig Lock
Kategori / Konu: Kitap, Kitap Önerileri, Kitaba Genel Bakış, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Etmiyorum, Etkili, Okuma, İnceleme, Gazze Doktoru, İlham, İlham Hikayeleri
İnternet web sayfaları: ve

Submit & rsquos net web sitesi:
Gönderenin blogu +
Craig’in diğer makalelerine erişilebilir:
(Özel gelişim, kendi kendine yetme, yazma, dünya çapında web reklamcılığı ve pazarlama, manevi, ‘manevi yazılar’ (nasıl ‘airey-fairey’), ilham ve para yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Bütün makalelerim serbestçe yayınlanabilir. Bu kısa makale yayınlanırsa, lütfen kaynak internet sitelerini kabul edin. Teşekkürler. Teşekkürler.
#
Bir Kitap Değerlendirmesi: Dr. Izzeldin Abuelaish’den Nefret Edilmem
23 Haziran 2010
Etiketler: Kitap, Kitap Önerileri, Kitap Değerlendirme, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Edilmemeli, Güçlü, Okuma, Eleştiri, Gazze Tıp Uzmanı

LR tarafından
I & rsquom romanı gözden geçirirken başlamak için ciddi olarak olumlu değil, & ldquoI Hece & rdquo olmaz çünkü bu yüzden bu kitabı layık bir yazı yazmak için birkaç gün ayırmak zorunda kaldım. Bu yazıdan bir şey alırsanız, bu anıyı okumaya vaktinizi ayırmanızı ve Dr. Abuelaish’in üçüncü dünya uluslarında barışı sağlamak için onunla iletişime geçmesi sırasında okuyuculara iletmeye çalıştığı mesajı anlamanızı öneririm.
Eğer Kanadalı’yı suçluyorsanız, bildiğiniz gibi, ABD sınırına geçmenin sıkıcı ve uzun bir dönem olabileceğini biliyorsunuz, ancak Dr. Ebueelaish’in her seferinde gitmesi gereken sıkıntıları duyduktan hemen sonra Gazze’deki evini terk etme girişimi var. ya da içine geri girdiğinizde, hiçbir koşulda bir kez daha şikayet edersiniz. Görüntü sürekli sorgulanmakta, diğer ülkelere katılmaya devam edeceğiniz bir ülkeye giriş yapmayı reddetmekte, ancak zaman içinde oraya gidebiliyor, neredeyse her hafta sınırda 10 saatlik bir fotoğraf harcıyorsunuz. Bu, Abuleaish’in hayatındaki bir günün, İsrail’in Gazze’deki bir İsrail hastanesinde çalışmak üzere İsrail’e giderken olduğu gibi oldu. Abuelaish (aynı zamanda & ldquoGaza doktoru olarak tanımlanmıştır) Filistinlidir fakat haftalık bir İsrail hastanesinde çalışmıştır, çünkü iki ulus arasındaki savaşın anlamsız bir savaş olduğuna inanmıştır.
Anısına, sevdiklerinin hikâyesini ve Gazze şehrinde yaşarken yaşadıkları mücadeleleri anlatıyor. Üçüncü dünya ülkesinin bu unsurunun haritasını size bildirmek için:
Gördüğünüz gibi, Gazze şeridi İsrail sınırında ve İsrail askerleri Gazze sakinlerine bir saldırı başlattığında, ne yazık ki üçü Dr. Abuelaish & rsquos kızları, bir kabuğunun evlerine fırlatıldığında yeğeni kadar öldürüldü. Ailenin üyelerine, Dr. Auelaish ve gençlerinin kardeşlerinin / kızlarının bir anda öldüğünü hissetmeleriyle ilgili duyguları anladım.
Bütün acı ve trajedinin yanı sıra, Dr. İzzeldin yine de iki ulus arasında barış olabileceğine ve nefret duygusunun varolmayacağına inanıyor. O & rsquos şöyle demişti:
Kızlarımın Filistinlilerle İsrailliler arasındaki barış yolundaki son kurban olduğunu bilseydim, kayıplarını kabul ederdim.
Ailesini parçalayan birisini affetmenin, cesarete sahip olmanın ve savaşın bitmesi için trajedinin esin kaynağı olsaydı, kızlarına ne olduğu konusunda iyilik edeceğini söyleyecek gücü ortaya çıkarmanın ne kadar zor olduğunu düşünün. Izzeldin Abuelaish, diğer insanların gereksinimlerini kendi başına öne koyan inanılmaz bir insana benziyor.
Bir kleenex (tercihen losyon infüze edilen tipte) bir kutuya yatırım yapın ve orta doğu savaşı sırasında bencil bir insan ve hanehalkı deneyimleri hakkında bu bilgilendirici ve eğitici anıyı inceleyin.

*****************
Izzeldin Abuelaish: Nefret Edilmem
Gözlemde Rachel Cooke:
Gönderen:
Savaş süresince, İsrail hükümeti hiçbir gazetecinin Gazze’ye yalnızca sınırda toplayabilecekleri ve bombardımanını dinleyebilecekleri bir yer olmadı. Ancak Abuelaish, bir infertilite uzmanı olarak çok sayıda İsrailli’yi tanıyordu, birkaç İsrailli hastanede çalışmıştı ve diğer taraftaki yakın arkadaşlarının bir çoğu da İsrail’in Kanal 10 muhabiri Shlomi Eldar’dı. Her öğleden sonra geç saatlerde Abuelaish’i arayarak günün gidişatında neler olduğunu sordu. Havaya geri dönersek, arkadaşının oturma odasındaki pencereden manzarayı anlatacaktı, akşam haberleri izleyicilerinin avantajı için tüm mahallelerin yok edildiğini görebiliyordu. Abuelaish, kitlesinin kendi bakış açısına özellikle sempatik olmadığının farkındaydı. Çoğu İsrailli, Gazilerin bu krizi kendilerine getirdiğine inanıyordu. Ayrıca, kendi tarafındaki bir şahsın İsrail’e hitap etmesine karşı bir şansı olacağını ve bunun hanehalkına karşı misillemeyi de kapsayabileceğini biliyordu, ancak çağrıları almaya devam etti. “Sesi kulaklarıyla seslendiğinde, İsrailliler Filistinlilerin askeri eylemlerinin maliyetini tamamen görmezden gelemezdi.”
Filistinli tıp doktoru Izzeldin Abuelaish silahsızlandırıcı bir figürdür. Gazze’de doğdu ve yıllarca İsrail’de yaşıyor ve şu anda Kanada’daki çocuklarıyla birlikte şu anki turu Amerika’ya gitti ve o da The Angry Arab tarafından taciz edilmesine neden oldu (& ldquohe oldukça canlı ve rdquo değildir).
Dün, Dr. Jaipur’da Hindistan ile birlikte, uluslararası edebiyat festivalinde, kendisi ile resmi bir görüşme yapmak kadar uygun zaman geçirdikten sonra, kararlılığı ve tutkusuyla etkilenmemeyi zorlaştırıyor. Ve Siyonist devlet için özür dilemedi.
Rutin olarak, klişe, nefret ve şiddete karşı ve barışa yardımda konuşur. Halka açık konuşmamız boyunca onu bazı önemli noktalara ittim. Boykot, tecrit ve yaptırımlar (BDS) konusunda, İsraillilerin davranışlarını yapmak zorunda olduklarını ve kendilerini savunmak zorunda olduklarını (ne desteklediğini ne de doğru karşı olduklarını) anlayabilmeleri için bir karar olarak göründü. En iyi iki devletli bir denklem olsa da, tek devletli bir çözümle ilgili hiçbir zorluğu yok gibi görünüyordu. İsraillilerle Filistinliler arasında ortak bir varoluştan bahsediyordu. & Ldquothem & rdquo ve & ldquous & rdquo ama & ldquowe & rdquo. Böyle bir düşünce, hayal etmekte zorlanan iki devletli bir çözüm üretme eğilimindedir. Gazze ve Batı Şeria’daki işgal gerçekliği hakkında çok konuştu. Her Filistinli ve Hamas’ın bireylerden olduğunu söylese de, Filistinli büyük partileri sevmiyor.
Kendisi ve eski İsrail Başbakanı Ehud Barak ile on yıldan uzun bir süre önce bir fotoğrafa yer vermeyeceğim. Bu günlerde, İsraillileri bile gençlerini öldürdüğü için özür dilemeye başlayabilir. & ldquoThey, gençlerimin & lsquocollateral damage & rsquo olduğunu söyleyen bir mektup gönderdi. Nesneler değil, insanlardı. Bu kabul edilemez. & Rdquo Şimdi İsrail’e dava açıyor ve ldquobecause çünkü kararım yok, başka ne yapabilirim? & Rdquo
Abuelaish, çocukları hakkında konuşurken, onların kaybından ve onları öldürenlerden nefret etmekten nasıl kaçınılacağından bahseder. Onun Müslüman inancı ona yardımcı olur. Günümüzde seyirci ve yüzlerce insan, başta Hintliler ve yabancılar olmak üzere, gözle görülür bir şekilde taşınmıştı ve onunla çokça uğraşmıştı. Gözyaşlarını tutmak zorundaydım.
Ancak Dr, açıkça, İsrail imajına bir tehdit olarak görülüyor. Siyonist devlete hoş geldikten sonra, orada çalışmasına izin verildi ve Yahudiler arasında dolaşmaya başladı, bu günlerde onlar için üzülüyorlar. & ldquoEven İsrail’de faaliyet gösterdiğimde, Filistinlilerin ne aradıklarını anlamak istediklerini söyleyen çok az sayıda erkek ve kadınla tanıştım. & rdquo
Son akşam akşam saatlerinde bir İsrailli ile konuştum ve seans hakkında neredeyse hayal kırıklığı hissettiğini belirtti. Ama neden konuştuğumuzda, bunun temel olarak, esas olarak, İsrail’e nasıl göründüğünden çok daha fazla öfke duyduğuna dair bir anlayışa sahip olmakta zorlandığını açıkladı. Çocuklarını dünyayı sürekli gezerek ve ölümleriyle ilgili konuşarak neredeyse sömürüyor mu diye merak ettik. Fakat biz onun için değil, İsrail’le Filistinlilerin bir arada yaşayabilecekleri bir mesaj gibi görünüyor, eğer sadece politikacılar denklemden ayrıldıysa.
İsrail’in bugünkü faşist yolunda devam etmesi ve sivil toplum ve Filistinliler üzerindeki baskıyı arttırması halinde ne olduğunu sordum. Daha fazla İsrailli Yahudi, Arap kardeşleri ve kız kardeşleri hakkında umursamıyorsa ne olur? Kesinlikle o zaman, BDS kesinlikle ileriye giden tek yoldur. O kabul etti.
Mevcut kitap turu sırasında ABD’ye karşı verdiği sıcak tepkiyi memnuniyetle karşıladı. Yahudi diasporasının İsrail’e karşı durmak ve İsrail’e karşı ldquoblindness & rdquo’dan vazgeçmek zorunda kaldıklarını söyledi. Birkaç Amerikan Yahudisinin bunu yaptığını düşünüyordu.
Her ne kadar Elie Wiesel kitabını kabul etse de, İsrail baskısı & ndash Abuelaish dışında pek çok insan hakları ihlalini önemseyen bir erkeğin merak uyandırıcı bir seçimi var. Sadece kişisel olarak söylediği herhangi bir şeye kesinlikle katılıyorum değil, İsrail’in kayda değer ekonomik ve psikolojik bir acı hissetmediği sürece nasıl değişeceğine bakmayıp, Batı medyasında Siyonistleri savunan bir Filistinli kalıntısı ve zekâsı bir ifadeyi duymaktan çekinmiyorum.
LR
Gönderen:
                                                                           *
Craig tarafından paylaşıldı (“çok daha iyi ve daha huzurlu bir dünya için sadece bir savaşçı / yazar”)
& ldquoWhen (ya da muhtemelen eğer varsa) cennete varır, inancını bırakın ve orada sizi taşıyan kanatların tadını çıkarın. & rdquo
– New England, Massachusetts’teki eski bakan Jonathan Edwards’ın ilham verici sözlerinden uyarlanmıştır.
& ldquoThe Greatest Race: İnanç ile yaşama, umutlu olma ve takdir etme, herkesin ulaşabileceği en yüksek podyumdur, herkesin üzerinde durduğu Tanrı ve rsquos podyumu. & rdquo
“Sınırların sınırlarına (ulusların ve zihinlerimizin) alternatif olarak, biz ve liderlerimiz, olasılık duygumuzu genişletir … ve hep birlikte uzak ufuklara uzak ufuklara köprüler kurmaya bakalım. Gözler biraz daha yüksek. ”
– craig
& rdquoTogether, belirli bir düşünce, bir defada 1 ruh, izin ver ve rsquos, çok sayıda kalpin nefretten gerçekten nasıl ve hellip’e dönüşebildiğini görelim
Tanrı ve rsquos ile etkinleştirin ”
Kral,
Geçmiş için bizi bağışlayın, şu an için güç ve hellip ve gelecek için umut verin.
“Birlikte, tek bir zihin, tek bir kalp, bir seferde 1 hayat, yarın yeni bir canlıya adım atalım