Bir Kitap “Değerlendirme”: Gelişen Köprüler: Hristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)

Kısa Makale Başlık: Bir Kitap “Değerlendirme”: Köprü Oluşturma: Hıristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad)
Gönderen: Craig Lock Kategori / Önemli kelime / Etiketler: Gelişen Köprüler: Hıristiyanlık ve İslam, Fouad Elias Akad, Din, İslam, İsa, İnanç, İnançlar, Barış, Manevi, Manevi Gelişim, Manevi Birlik, Din Birliği (Dinler) ( şimdi dur
Web siteleri: (e-kitaplar)
Craig & rsquos blogu (makalelerinin, kitaplarının ve yeni el yazmasının eserlerinden):
Diğer Makaleler:
(Özel gelişim, kendi kendine yardım, yazı, dünya çapında web pazarlama, manevi, & lsquospiritual yazıları & rsquo (nasıl & lsquoairey-fairey & rsquo), ilham ve para yönetimi sözleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Kuralları:
Tüm makalelerim elektronik olarak veya basılı olarak serbestçe yayınlanabilir. İnsanların hayatlarında bir neşeyi teşvik ederek veya teşvik ederek bir ayrım yaparlarsa, o zaman çok seviniriz.
“Bildiklerimizi paylaşıyoruz, böylece hepimiz büyüyebiliriz”
                                                                                                                    *
“Değerlendirme” Kitabı: Köprü İnşası: Fouad Elias Accad (Paperback) tarafından Hıristiyanlık ve İslam
Hristiyanlığa Müslüman olan Müslümanlar normalde kendi topluluklarında etkili bir şekilde alınmaz. Birçok hane, yeni çevirilerin Hıristiyanlığı ve hane halkını dahil etmeyi tercih etmesini sağlıyor. Bazı ülkeler temel olarak Hıristiyanlığa geçmek için bir sermaye suçunu düşünürler. Ama ya Müslümanları, onları uzaklaştırmayan ve onların topluluklarında tanık olarak kalmalarını sağlayacak olanlara ulaşmanın bir yolu varsa ne olurdu? Bina Köprülerinde Fouad Elias Accad, Müslümanlara, sevdiklerinden veya toplumdan yabancılaşmaya gerek duymadan, tam olarak nerede ulaşacaklarına dair yapabilecekleri bir yöntem olarak gördüklerini ortaya koymaktadır.
Accad, Rum Ortodoks kilisesinde Lübnan’da büyüdü. Hayatının önemli bir bölümünü Kur’an ve İslami hayatı inceleyerek geçirdi. Müslümanların kendi toplumlarında kalmalarına izin veren dönüşümler için yüzde altmış bir sonuç oranı talep ediyor. Kur’an ve İslam kültürünü anlamayan İslam’a her türlü misyoner çok az ya da hiç bir başarı göstermeyecektir. Fakat Kuran’ı ve İslami kültürü anlayan misyoner, Müslüman’ı, Kuran’dan, İsa’nın nasıl Tanrı olabileceğini gösterebilecektir. Ve bu, Accad’a göre sonuçların anahtarıdır, Müslüman oldukları yere ulaşırlar. Müslümanlar ve Hıristiyanlar bir tanrıya ibadet ediyorlar. Aslında, tipik olarak önemli ölçüde var. Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasındaki tarih en iyi şekilde gerilmiş olsa da, bu şekilde olmak zorunda değildir. Bu kitap, okuyuculara, Müslümanlarla diyaloga girerken gerekli olan bilgileri, somut örnekleri ve öngörüleri sağlar.
Bu genel bakış: Bina Köprüleri: Hristiyanlık ve İslam
Bu kitabın başından itibaren yazarın İslami insanlar için doğru bir taptığını biliyorsunuz. Okuduktan sonra, umarım kendinize daha yakın hissedersiniz. Hıristiyan mahallesinin fantastik bir çoğunluğunun, Müslüman’ın gerçekten neye inandığına dair hiçbir fikri olmadığını garanti ediyorum. Mesih’i Tanrı olarak düşünmediklerinden, çoğu zaman onları kâfir olarak yazarlar ve onlara ve dinlerine ek olarak inanmazlar. Bu kitap, Hıristiyanların ve Müslümanların dini diyalog için bir temeli olduğu gerçeğini gözlerinize açacaktır. Yazar, bu kitabın Müslümanlar için değil, Mesih’i Müslüman arkadaşlarla paylaşmak isteyen Hıristiyanlar için olduğunu belirtmektedir. Buradaki anahtar kelime “yakın arkadaşlar” dır. Bu kitap, Müslüman dostunun doğru bir bakışıyla bir dostluk yaratarak bir Hıristiyanın, inançların paylaşılmasına izin veren bir temel oluşturabileceğini göstermektedir. Bu kitap inançsız Müslümanın inançsızlığıyla yüzleşmek için değil, Mesih’i sevgiyle paylaşmanıza izin veren, onunla güvenilir bir ilişki kurmak için yazılmamıştır. Akademinin kitabı aslında gözlerimi, Hıristiyanların ve Müslümanların bir diğerinden farklı bir mil uzakta olmadıkları gerçeğine, ama bakıma muhtaç bir şekilde geçilebilecek “köprüler” in olduğu gerçeğine açtı.
3 kutsal halkın var olduğunu söyledikten sonra Müslüman bir tanıdık: Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar. Bu kitap, bunun tek bir müslüman olduğuna inandığı bir rastlantı değil, Müslümanların ve Hıristiyanların, Müslümanların Tanrı’ya ve Hıristiyan’a olan derin inancını paylaşmasına olanak tanıyan bir bağlantı olabileceğini gösteriyor. bütün insanlık için.
Gönderen:
                                                                                       *
Umarım bu detaylar ilginizi çekebilir … ve muhtemelen bu “derin ve gerçekten ciddi konular” hakkında düşünmenizi sağlar … ve bu benim paylaşma sebebim.
“Din bölünürken hakikat bir araya gelir.”
“Yaşadığımız yol, düşündüğümüzden çok daha kritik.”
“İttifak için genişleyen bizler, mantıklı diyalog ve çeşitli inançlar arasında bir anlayış ruhu ile karmaşık zorlukların anlaşılması için umut etmeye devam edecektir.”
İnsanlık bizim varyasyonlarımızdan çok daha fazladır, bizi ayıran şeydir.
Öyleyse, ABD’NİN NELERDİĞİ NEDİR?
ANLAYIŞ ile TOLERANS geliyor ve TOLERANS ile ANLAYIŞI geliyor.
Kendi yolunu En Yüksek Gerçeğe doğru yürü ve sevin
Craig tarafından paylaşıldı
Cape Town, Güney Afrika Desmond Tutu’nun eski Başpiskoposu, bu bilge ve ilham verici sözleri söylerken: “Dünya tarihinin tam zamanında, barış yolunu yeniden keşfetmemiz gereken yere ve barış yoluna gitmek zorunda olduğumuz bir zamana geldik. hiçbir şekilde savaş olamaz. Bu yol, dünyanın birlikte yaşama ve birlikte yaşama fikriyle şekillenir. ”
“Eskiden yeniye, bir yaş bittiğinde ve bir milletin ruhu uzunca bir şekilde bastırıldığında, söyleneni bulduğumuzda, tarihte neredeyse hiç gelmeyen bir an gelir.” – Hindistan’ın ilk Başbakanı Jahrulal Nehru
“Her inançtan, kültürden ve ulustan, insanlığın tehdit ettiği korkunç bir tehlikenin farkına varmak için iyi niyetin zamanıdır. Milletler arasında partizanca çekişmeyi bir kenara bırakmalı ve sadece tehlikelerin önüne geçmek için birbirimize katılmalıyız. Bizden önce, dünyanın dört bir yanındaki halklar arasında sık sık istifade edelim … çünkü bizi birleştiren şey bizi ayırandan çok daha önemli. ”
“Ne doğu ne de batı, kabile, etnik, erkek ya da kadın, Müslüman, Hindu, Budist. Hıristiyan ya da Yahudi yoktur. Sadece Tanrı dolu bir insanlık vardır.”
“Her birimizin, duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler oluşturmasına izin verin. Kabul, yardım, işbirliği ve barış ruhuyla birbirimizle uzak ufuklara çıkalım. Liderlerimizle gelecekte Bir görevin, oldukları gibi değil de, tek bir güne dönüşebileceğini görmeleri için bir vizyon. ”
Duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yaratalım. Sınırlardan ziyade, uzak ufuklara birlikte bakalım … ortak bir insanlığın değersizliği ve onurunun yaygın ruhunda – gezegen dünyasının vatandaşı olarak bizim popüler insanlığımız.
– craig
“İnsanların kalpleri tapıyorum, dünya umutla dolu.”
“Bir insanın tutkusu ve amacı ile diğer insanlara dokunabiliriz ve böylelikle insanlığın kalplerini ve akıllarını daha büyük bir gezegen haline getirmek için (‘kolektif bilinci’ yükseltmeye yardım ederek) aydınlatırız. Liderlerimizi alternatif bir vizyona doğru teşvik edelim. Dünyanın kucaklaşması için: hoşgörüsüzlüğün fanatik ideolojisini ve ortaya çıktığı karanlığa karşı nefreti körükleyen özel bir şey: Kişisel küçük stratejilerimizdeki her birimiz, bu zorlayıcı yeni ufku sağlayabiliriz (ve en önemlisi, Reside). adalet ve adalet, hoşgörü, diğer geleneklere ve değerlere saygının canlı geleceği. Özellikle karanlık geceyi aydınlatacak ebedi ateşin körüklediği huzur ve umutlar vizyonu … sürekli “- ben
“Tanrı, Yaşamın Özü, Her Şeyin Varlığı, bizi ışığa götürüyor. Karanlıkta ne incelediğimiz, sonsuz ışığında paylaşacağız.”
“Yapabileceğim hiçbir şey, evrenin yapısını ayarlayacaktır. Ama belki de, sesimi yükseltmekle, yeryüzündeki erkeklerin ve barışların iyi niyetine en iyi şekilde yardımcı olabilirim.”
– Albert Einstein
“Düşündüğümüz, birbirimizle nasıl ilişki kurduğumuz kadar önemli değil, birbirimizle etkileşim kuruyoruz … ve nasıl ikamet ediyoruz. Sadece şunu söyleyebildiğimiz zaman,” Ben her şeyden önce bir insan ve ikinci bir Yahudi, Müslümanım. , Şii, bir Sünni, Budist, Hristiyan, Hindu ya da bir Sikh … “Bizler, insanlar, milletler ve kültürler arasındaki doğu ve batıdaki engelleri ilerletecek ve yıkacağız. İnancımızı değil, ortak insanlığımızı ( Biz kim olduğumuzu tanımlarız.
– craig
“Sınırların sınırlarına (ulusların ve zihinlerimizin) alternatif olarak, bizim ve liderlerimizin olasılık duygumuzu genişletmesine izin verin … ve kolektif olarak uzak ve büyük ufuklara köprüler kurmaya bakalım. gözler biraz daha yüksek. ”
– craig
Birbiriyle, belirli bir akıl, 1 kalp, bir seferde 1 hayat, tohumları ekileyelim, daha üstün ve parlak bir gelecek umudu.
Bu yazılar muhtemelen kaynak internet web sitesine teşekkür ile yayınlanabilir, teşekkürler