Bir Kitap “Değerlendirme”: Gelişen Köprüler: Hristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)

Makale Başlığı: Bir Kitap “Genel Bakış”: Köprü İnşası: Hıristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)
Ekleyen: Craig Lock Kategori / Temel kelimeler / Etiketler: Gelişen Köprüler: Hıristiyanlık ve İslam, Fouad Elias Accad, Din, İslam, İsa, İnanç, İnançlar, Barış, Manevi, Ruhsal Büyüme, Manevi Birlik, Din Birliği (Dinler) ( artık – şimdi orada yeterli
İnternet siteleri: (e-kitaplar)
Craig & rsquos blogu (makalelerinin, kitaplarının ve yeni el yazmasının eserlerinden):
Diğer Makaleler: ve
(Özel gelişim, kendi kendine yardım, yazma, internet pazarlama ve reklamcılık, manevi, & lsquospiritual yazıları & rsquo (nasıl & lsquoairey-fairey & rsquo), ilham ve nakit yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Tüm makalelerim elektronik olarak veya basılı olarak yayınlanabilir. İnsanların hayatlarında bir sevinç teşvik ederek ya da getirerek bir fark yaratırlarsa, inanılmaz derecede içeriğiz.
“Bildiklerimizi paylaşıyoruz, böylece hepimiz muhtemelen gelişebilir”
                                                                                                                    *
Bir Kitap “Değerlendirme”: Köprü Yaratmak: Hıristiyanlık ve İslam, Fouad Elias Accad (Ciltsiz Kitap)
Hristiyanlığa Müslüman olan Müslümanlar genellikle kendi topluluklarında iyi karşılanmazlar. Birçok hane, yeni çevirilerin Hıristiyanlık ve aile arasında seçim yapılmasını sağlıyor. Bazı milletler, Hıristiyanlığa geçmek için bir sermaye suçunu gerçekten dikkate alırlar. Ama ya Müslümanları uzaklaştırmayacak bir yol varsa, onları uzaklaştırmalarına izin vermez ve onların topluluklarında tanık olarak kalmalarına izin verir miydi? Yapım Köprülerinde Fouad Elias Accad, Müslümanlara, aile üyelerinden veya toplumdan yabancılaşmaya gerek duymadan, tam olarak nerede ulaşacaklarına dair muhtemel bir yaklaşım olarak gördüklerini ortaya koymaktadır.
Accad, Rum Ortodoks kilisesinde Lübnan’da büyüdü. Hayatının büyük bir bölümünü Kur’an ve İslami hayatı inceleyerek geçirdi. Müslümanların mahallelerinde kalabilmelerini sağlayan dönüşümlerin yüzde altmışına varan oranlarda olduğunu iddia ediyor. Kuran’ı ve İslami kültürü anlamayan herhangi bir İslam misyonu az ya da hiç sonuç görmeyecektir. Fakat Kuran’ı ve İslami kültürü anlayan misyoner, Müslüman’ı, Kuran’dan, İsa’nın nasıl Tanrı olabileceğini gösterebilecektir. Ve bu, Accad’a göre iyi sonuçların elde edilmesi için çok önemlidir, Müslümanları tam olarak bulundukları yere ulaştırır. Müslümanlar ve Hıristiyanlar hem tek bir Tanrı’ya ibadet ediyorlar. Gerçekte, büyük ölçüde yaygındırlar. Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasındaki tarih en etkili şekilde gerilmiş olsa da, bu şekilde olmak zorunda değildir. Bu kitap, okuyuculara gerçekleri, somut örnekleri ve Müslümanlarla diyaloga girerken gerekli olan içgörüler sağlar.
Bu değerlendirme şöyledir: Köprüler Yaratmak: Hristiyanlık ve İslamiyet
Bu kitabın başından itibaren yazarın İslami insanlar için doğru bir takdiri olduğunu biliyorsunuz. Bir kere inceledikten sonra, kendinize daha yakın hissedeceğinizi umuyorum. Hıristiyan mahallesinin fantastik bir çoğunluğunun, Müslüman’ın gerçekte ne düşündüğü hakkında hiçbir fikrinin olmadığını garanti ediyorum. Mesih’te Tanrı olarak düşünmedikleri gerçeğinden dolayı, en temelde onları kâfirler olarak yaratırlar ve onlara ve dinlerine ek olarak inanmazlar. Bu kitap, Hıristiyanların ve Müslümanların dini diyalog için bir temeli olduğu gerçeğine gözlerinizi açacaktır. Yazar, bu kitabın Müslümanlar için değil, Mesih’i Müslüman dostlarla paylaşması gereken Hıristiyanlar için olduğunu belirtmektedir. Buradaki temel kelime “arkadaşlar”. Bu kitap, Müslüman dostunun doğru bir bakışıyla bir dostluk yaratarak bir Hıristiyanın, inançların paylaşılmasını mümkün kılan bir temel oluşturabileceğini göstermektedir. Bu kitap inançsız Müslümanın inançsızlığıyla yüzleşmek için değil, Mesih’i sevgiyle paylaşmanıza izin veren, onunla güvenilir bir ortaklık kurmak için yazılmamıştır. Akademinin kitabı, Hıristiyanların ve Müslümanların birbirlerinden milyonlarca mil uzakta olmadıkları gerçeğini gözler önüne serdi, ama bakımdan geçebilecek “köprüler” var.
3 kutsal halkın varlığından bahsetmişken Müslüman bir Müslümanlık tanrısı: Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar. Bu kitap, belirli bir Müslüman’ın rastgele bir düşüncesi değil, Müslümanların ve Hıristiyanların arasında, Müslümanların Tanrı’ya ve Hıristiyan’a olan derin inancını paylaşmasına olanak tanıyan Hıristiyanlar’ın ve onun için Mesih’le olan ilişkisini paylaşması için bir bağlantı olabileceğini göstermektedir. tüm insanlık.
Gönderen:
                                                                                       *
Umarım bu bilgi sizin ilginizi çekebilir ve belki de bu “derin ve gerçekten ciddi konular” hakkında düşünmenizi sağlayabilir … ve bu benim paylaşma sebebim.
“Din bölünürken hakikat bir araya gelir.”
“Yaşadığımız yol, düşündüğümüzden çok daha önemli.”
“İttifak için uzun süredir devam edenler, mantıklı diyalog ve benzersiz inançları içeren bir anlayış ruhuyla karmaşık zorlukları anlama umutlarını sürdürmeye devam edecekler.”
İnsanlık, farklılıklardan çok, bizi ayıran şeyden çok daha fazladır.
Öyleyse, ABD’YE NEDEN BUNLARIN ÜZERİNDE NELERDİR?
ANLAYIŞ ile TOLERANS geliyor ve TOLERANS ile ANLAYIŞI geliyor.
Kişisel yolunuzu En Yüksek Gerçeğe doğru yürüyün ve tatmin olun.
Craig tarafından paylaşıldı
Cape Town, Güney Afrika Desmond Tutu’nun eski Başpiskoposu, bu bilge ve ilham verici sözleri şöyle ifade etti: “Dünya tarihinin, barış yolunu yeniden keşfetmemiz gereken bir zamana geldik ve barış yolunu hiçbir zaman asla başaramayacağız Bu yol, gezegenin birlikte yaşama ve birlikte yaşama kavramıyla kaplıdır. ”
“Eskiden yeni olana, bir yaş bittiğinde ve uzunca bir ulusun ruhunun uzun sürdüğü zaman söylediği gibi, tarihte neredeyse hiç gelmeyen bir an gelir.” – Hindistan’ın ilk Başbakanı Jahrulal Nehru
“Her inançtan, kültüre ve ulustan mükemmel iradeye sahip bireylerin, korkunç bir tehlikenin insanlığı tehdit ettiğini fark etmeleri zamanıdır. Milletler arasında partizan çekişmeyi bir kenara bırakmalı ve hemen önümüzde duran tehlikeyle yüzleşmek için bir araya gelmeliyiz. Dünyanın dört bir yanındaki halklar arasında yaygın bir zemin arayışına gireriz … bizi birleştiren şey, bizi ayıran şeyden çok daha önemli olduğu için. ”
“Ne doğu ne de batı, kabile, etnik, erkek ya da kadın, Müslüman, Hindu, Budist. Hıristiyan ya da Yahudi yoktur. Sadece Tanrı dolu bir insanlık vardır.”
“Her birimiz duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yapalım. Kabul, yardım, işbirliği ve barış ruhuyla birbirimizle uzak ufuklara bakalım, liderlerimiz geleceğe bir vizyonla baksınlar. noktaları olduğu gibi görmemek, ama bir gün ne yapabildiklerini. ”
Duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yapalım. Sınırlardan ziyade, birbirimizle uzak ufuklarda görünmemize izin verin … ortak bir insanlığın değeri ve haysiyetinin tipik ruhuyla – gezegen dünyasının vatandaşları olarak bizim popüler insanlığımız.
– craig
“İnsanların kalpleri gerçekten tamamlandığında, dünya umutla doludur.”
“Bir insanın tutkusu ve hedefi ile başkalarına dokunabiliriz ve böylece insanlığın kalbini ve akıllarını daha iyi bir gezegen haline getirmek için (kollektif bilincin artmasına yardım ederek) aydınlatabiliriz. Gezegenin kucaklanması için alternatif bir vizyon: hoşgörüsüzlüğün fanatik ideolojisini ve ortaya çıktığı karanlığa duyulan nefreti körükleyen özel bir bakış: Her birimiz kişisel küçük yollarımızda bu çekici yeni bir şey (ve en önemlisi, Canlı) verebiliriz. ufuk: adalet ve adalet, hoşgörü, diğer geleneklere ve değerlere saygının canlı bir geleceği. Özellikle karanlık geceyi aydınlatacak olan sonsuz ateşin ateşi ve umutları vizyonu … sürekli “- ben
“Tanrı, Yaşamın Özü, Her Varlığın Yöneği, bize ışıktır. Karanlıkta ne anlıyoruz, sonsuz ışıkta paylaşacağız.”
“Yapabileceğim hiçbir şey, evrenin yapısını değiştirecektir. Ama muhtemelen, sesimi yükselterek, dünyadaki insanlarla barış arasında iyi niyet yaratabildiğim en iyisini sağlayabiliyorum.”
– Albert Einstein
“Düşündüğümüz şey, birbirimizle nasıl ilişki kurduğumuz kadar önemli değil, birbirimizle … ve nasıl yaşadığımızla ilgili. Ne zaman söyleyebildiğimiz zaman,” Ben, her şeyden önce bir insan, ikinci olarak da bir Yahudi, Müslüman, Shi ‘Sünni, Budist, Hristiyan, Hindu ya da bir Sih’i tekrar edelim …’ doğu ve batıdaki halkları, milletleri ve kültürleri içine alan engelleri ilerletecek ve yıkacağız, inancımızı değil, paylaştığımız insanlığı (hepimiz ) kesinlikle kim olduğumuzu tanımlayın.
– craig
“Sınırların (milletlerin ve zihinlerimizin) sınırlarına alternatif olarak, bizim ve liderlerimizin olasılık anlamımızı genişletmelerine izin verin … ve birbirimizle, uzak ufuklara uzak ufuklara köprüler kurmaya başlayalım. Rabbimiz, hepimizi destekleyin. Gözlerimizi biraz daha büyütün. ”
– craig
Toplu olarak, bir düşünce, bir kalp, bir kerede tek bir hayat, tohumları ekilelim, daha gelişmiş ve daha parlak bir gelecek umudu.
Bu yazılar muhtemelen kaynak internet web sayfasına teşekkür ile yayınlanabilir, teşekkürler