Bir Kitaba Genel Bakış: Dr.

Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’

Yazma Başlığı: Bir Kitap Eleştirisi: Dr. Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’
Gönderen: Craig Lock
Kategori / Konu: Kitap, Kitap Önerileri, Kitap Değerlendirme, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Vermeyeceğim, Güçlü, Okuma, Eleştiri, Gazze Doktoru, İlham, İlham Hikayeleri
Net internet siteleri: ve

Submitter & rsquos web sitesi:
Gönderenin blogu +
Craig’in diğer makaleleri de şu adreste bulunabilir:
(Özel büyüme, kendi kendine yardım, yazı, dünya çapında pazarlama ve reklamcılık, manevi, ‘ruhsal yazılar’ (nasıl ‘hava-adil’), ilham ve gelir yönetimi sözleri, şimdi ne kadar sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Bütün makalelerim serbestçe yayınlanabilir. Bu yazılırsa, lütfen tedarik web sayfalarını kabul edin. Teşekkürler. Teşekkürler.
#
Bir Kitaba Genel Bakış: Dr. Izzeldin Abuelaish tarafından Nefret Edilmeyeceğim
23 Haziran 2010
Etiketler: Kitap, Kitap Önerileri, Kitap İnceleme, Dr. İzzeldin Abuelaish, Nefret Etmiyorum, Etkili, Okuma, Eleştiri, Gazze Hekimi

LR tarafından
I & rsquom tam olarak nerede romanı gözden geçirmeye başlamak için kesinlikle olumlu değil, & ldquoI Arzu Etmeme & rdquo temelde bu yüzden bu kitabı layık bir yazı oluşturmak için birkaç gün almak zorunda nefes almak çok rsquos çünkü. Bu yazıdan bir şey alırsanız, bu anıyı okumaya zaman ayırmanızı ve Dr. Abuelaish’in üçüncü gezegen uluslarında barış için temasta bulunan okuyuculara iletmeye çalıştığı mesajı anlamanız için zaman ayırmanızı rica ediyorum.
Eğer Kanadalı’yı suçluyorsanız, bilirsiniz, ABD sınırına geçmenin sıkıcı ve uzun olabileceğini, ancak Dr. Abueelaish’in evinden ayrılmaya çalıştığı her seferinde, Dr. Gazze ya da içine gir, hiçbir koşulda tekrar şikayet etmiyorsun. Görüntü sürekli sorgulanmakta, tam olarak nerede olduğunuzu ve başkalarının genel sağlığına katılacağınızı düşündüğünüz bir ülkeye girmeyi reddediyor, ancak zaman içinde oraya ulaşabiliyor, neredeyse her bir haftada sınırda bir saatlik bir zaman geçiriyor. Bu, Abuleaish’in hayatındaki bir günün, İsrail’in Gazze kentinde bir İsrail hastanesinde faaliyet göstermesi için İsrail’e giderken olduğu gibi oldu. Abuelaish (aynı zamanda & ldquoGaza doktoru & rdquo olarak da tanımlanmıştır) Filistinlidir fakat iki ülke arasındaki savaşın anlamsız bir savaş olduğuna inanması nedeniyle haftalık olarak bir İsrail hastanesinde çalışmıştır.
Anı, ailesinin hikâyesini ve Gazze şehrinde yaşarken yaşadıkları mücadeleleri anlatıyor. Üçüncü dünya ülkesinin bu kısmının haritasını size bildirmek için:
Görebildiğiniz gibi, Gazze şeridi İsrail sınırında ve İsrail askerleri Gazze sakinlerine bir saldırı başlattığında, ne yazık ki üç kişi Dr. Abuelaish & rsquos kızları, bir kabuğunun ikametgahına fırlatıldığında yeğeni kadar öldürüldü. Auelaish ve küçük çocuklarının kardeşlerinin / kızlarının bir anda öleceğini hissetmeleri gerektiği konusunda, aile üyelerine neler olduğuyla ilgili pasajı okudum.
Bütün acı ve trajedinin yanı sıra, Dr. İzzeldin, iki ülke arasında barış olabileceğine ve nefret duygusunun gerçekten var olmamasına inanıyor. O & rsquos şöyle demişti:
Kızlarımın Filistinlilerle İsrailliler arasında barış yolundaki son kurban olduğunu bilseydim, o zaman kayıplarını kabul ederdim.
Ailesini parçalayan birisini affetmenin ne kadar zor olacağını düşünün, cesaretini ve gücünün, trajedinin savaşı bitirmesi için ilham vermesi durumunda, kızlarına ne olduğu konusunda iyi olacağını söylemek için ne kadar güçlü olduğunu düşünün. Izzeldin Abuelaish, başkalarının gereksinimlerini kişiselinden önce açıkça ortaya koyan inanılmaz bir insana benziyor.
Bir kutu kleenex (tercihen losyon infüzyon tipi) satın alın ve orta doğu savaşı sırasında bencil bir insan ve hanehalkı deneyimleri hakkında bu bilgilendirici ve eğitici anılarını inceleyin.

*****************
Izzeldin Abuelaish: Nefret Edilmem
Gözlemde Rachel Cooke:
Gönderen:
Savaş süresince, İsrail hükümeti hiçbir gazetecinin Gazze’ye yalnızca sınırda toplanabilmelerine izin vermedi ve bombardımanı dinledi. Ancak Abuelaish, bir çok inisiyatif uzmanı olarak çalışmasından dolayı çok sayıda İsrailli biliyordu, birçok İsrailli hastanede çalışmıştı ve diğer taraftaki birkaç arkadaşı arasında İsrail’in on kanalındaki muhabiri Şlomi Eldar vardı. Eldar, her öğleden sonra geç saatlerde meydana gelen olayları sormak için Abuelaish’i aramaya başladı. Havaya yeniden bakacak olursak, arkadaşının yaşadığı yer penceresinin bakış noktasındaki sahneyi anlatacaktı, bütün mahallelerin akşam haberleri izleyicilerinin yararı için yok edildiğini görebiliyordu. Abuelaish, kitlesinin kendi bakış açısına özel bir sempati duyma olasılığının olmadığını biliyordu. Çoğu İsrailli, Gazilerin bu krizi kendilerine getirdiğine inanıyordu. Ayrıca, kendi tarafındaki birinin İsrail’e hitap etmesine karşı gelme olasılığının olduğunu ve bunun muhtemelen hanehalkına karşı misilleme yapılmasını gerektirdiğini biliyordu, ancak çağrıları almaya devam etti. “Sesi kulaklarımdaki sesleriyle, İsrailliler Filistinlilere askeri harekatlarının masraflarını tamamen göz ardı edemezdi.”
Filistinli doktor Izzeldin Abuelaish silahsızlandırıcı bir figürdür. Gazze’de doğmuş ve yıllarca İsrail’de yaşıyordu ve şimdi çocuklarıyla birlikte Kanada’da ve şimdi ABD’ye yaptığı son tur, The Angry Arab tarafından taciz edilmesine neden oldu (& ldquohe inanılmaz derecede parlak ve rdquo değildir).
Dün, Dr. Jaipur’da Hindistan ile birlikte, uluslararası edebiyat festivalinde, kendisi ile resmi bir sohbet yürütmek kadar güzel vakit geçirdikten sonra, kararlılığı ve tutkusuyla etkilenmemesi gerçekten çok zor. Ve Siyonist devlet için özür dilemedi.
Sıklıkla klişe, nefrete ve şiddete karşı ve barışa yardımcı olur. Halka açık konuşmamızda onu bazı önemli noktalara ittim. Boykot, tecrit ve yaptırımlar (BDS) konusunda, İsraillilerin davranışlarını yapmak zorunda olduklarını ve kendilerini savunmak zorunda olduklarını (ne desteklediğini ne de doğru karşı olduklarını) anlayabilmeleri için bir karar olarak göründü. Tek devletli bir çözümle hiç problemi yok gibi görünüyordu, ancak en iyi iki durumlu bir denklem olurdu. İsraillilerle Filistinliler arasında ortak bir varoluştan bahsediyordu. & Ldquothem & rdquo ve & ldquous & rdquo ama & ldquowe & rdquo. Böyle düşünmek, hayal etmek gerçekten zor iki durumlu bir seçenek yapar. Gazze ve Batı Şeria’daki işgal gerçekliği hakkında çok konuştu. Hem Filistin hem de Hamas’ın bireylerden olduğunu söylese de, önemli Filistin partilerini sevmiyor.
Kendisi ve eski İsrail Başbakanı Ehud Barak ile on yıldan uzun bir süre önce bir fotoğraftan oluşuyor. Bu günlerde, İsraillileri bile küçüklerini öldürdüğü için özür dilemeyi başarabiliyor. & ldquoThey bana küçük çocuklarımın & lsquocollateral damage & rsquo olduğunu söyleyen bir mektup gönderdi. Nesneler değil, insanlardı. Bu kabul edilemez. & Rdquo Şimdi İsrail’e dava açıyor ve ldquobecause çünkü seçimim yok, başka ne yapabilirim? & Rdquo
Abuelaish, çocuklarından bahsetmişken, onların kaybından ve onları öldürenlerden nefret etmekten nasıl kaçınılacağından bahseder. Onun Müslüman inancı ona yardım eder. Günümüzde seyirci ve yüzlerce insan, başta Hintliler ve yabancılar olmak üzere, gözle görülür biçimde taşınmıştı ve birkaç kişi onunla konuştu. Gözyaşlarını tutmak zorundaydım.
Fakat Dr, İsrail imajına karşı bir tehdit olarak açıkça görülmektedir. Siyonist devlete hoş geldin, orada çalışmasına izin ver ve Yahudiler arasında hareket etmesine izin vermez, bu günlerde onlar için gerçekten üzülüyor gibi görünüyorlar. & ldquoEven, İsrail’de çalışırken, Filistinlilerin nasıl bir yoldan gittiğini kavramak isteyen insanlarla tanıştım. & rdquo
Final gecesi burada bir İsrailliyle konuştum ve genel performansıyla birlikte çok ağırlaştığını belirtti. Ama neden konuştuğumuzda, temel olarak bunun esas olduğunu ortaya çıkardı çünkü İsrail’e, İsrail’e karşı gösterdiğinden çok daha fazla öfke duymadığını tam olarak kavramak zordu. Sürekli olarak dünyayı dolaşarak ve ölümleriyle ilgili konuşma yaparak küçük çocuklarını istismar edip etmediğini merak ettik. Fakat biz onun için değil, sadece siyasetçilerin denklemi terk etmesi halinde İsraillilerin ve Filistinlilerin kollektif olarak yaşayabilecekleri bir mesaj varmış gibi görünüyor.
İsrail’in bugünkü faşist yolunda devam etmesi ve sivil toplum ve Filistinliler üzerindeki baskıyı arttırması halinde ne olduğunu sordum. Daha fazla İsrailli Yahudi, Arap kardeşleri ve kız kardeşleri hakkında umursamıyorsa ne olur? Şüphesiz o zaman, BDS aslında ileriye giden tek yoldur. O kabul etti.
ABD’nin karşısındaki sıcak yanıtını bugünkü kitap turu sırasında karşıladı. Yahudi diasporasının İsrail’e karşı durmak ve İsrail’e karşı durmak zorunda kaldıklarını ve yüreklerini reddettiklerini söyledi. Birçok Amerikan Yahudisinin bunu yaptığını düşünüyordu.
Her ne kadar Elie Wiesel kitabını onaylıyorsa da, İsrail baskısı ve Abhishish dışındaki birçok insan hakları ihlalini önemseyen bir erkeğin meraklı bir seçkisi güçlü bir mesaj gönderiyor. Sadece kişisel olarak söylediği her şeyle tamamen aynı fikirde olduğumdan değil, İsrail’in ne kadar önemli finansal ve psikolojik rahatsızlık hissetmediği ve ne kadar zeki bir şey olduğunu, ancak Batı medyasında Siyonistleri savunan bir Filistinli kalıntısını dinlemediğini görmezden geliyorum.
LR
Gönderen:
                                                                           *
Craig tarafından paylaşıldı (“sadece üstün ve ekstra huzurlu bir dünya için bir savaşçı / yazar”)
& ldquoWhen (ya da muhtemelen eğer varsa) cennete varırsınız, inancınızı bırakın ve sizi orada taşıyan kanatlar olsun. & rdquo
– New England, Massachusetts’teki eski bakan Jonathan Edwards’ın ilham verici sözlerinden uyarlanmıştır.
& ldquoThe Greatest Race: İnanç ile yaşayın, umut ve benzeri herhangi bir kişinin ulaşabileceği en yüksek podyumdur, herkesin üzerinde durduğu Tanrı ve rsquos podyumu. & rdquo
“Sınırların (ülkelerin ve zihinlerimizin) sınırlarının yerine, bizim ve liderlerimizin olasılık duygumuzu genişletmesine izin verin … ve topluca uzaktaki ufuklara, uzaklara ve köprülere köprüler kurmaya bakalım. Gözler biraz daha büyük. ”
– craig
& rdquoTogether, bir zihin, bir seferde bir ruh, izin ver & rsquos, nefretten gerçekten ve hellip gibi nasıl çok sayıda kalbin dönüştürülebildiğini görelim
Tanrı ve rsquos ile etkinleştirin ”
Kral,
Geçmiş için bizi bağışlayın, bugünün gücü ve hellip ve gelecek için umut verin.
“Toplu olarak, 1 düşünce, 1 kalp, bir seferde 1 hayat, yarın yeni bir canlıya adım atalım