Bir Kitaba Genel Bakış: Dr.

Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’

Kısa Makale Başlığı: Bir Kitap Değerlendirmesi: Dr. Izzeldin Abuelaish tarafından ‘Nefret Edilmeyeceğim’
Gönderen: Craig Lock
Kategori / Konu: Kitap, Kitap Önerileri, Kitaba Genel Bakış, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Etmiyorum, Güçlü, Okuma, Eleştiri, Gazze Doktoru, İlham, İlham Hikayeleri
Net web siteleri: ve

Submitter & rsquos web sayfası:
Gönderenin web günlüğü +
Craig’in diğer makaleleri de sunulmaktadır:
(Kişisel gelişim, kendi kendine yardım, yazı, net reklam ve pazarlama, manevi, ‘manevi yazılar’ (nasıl ‘airey-fairey’), ilham ve gelir yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Bütün makalelerim serbestçe yayınlanabilir. Bu makale yayınlanırsa, lütfen tedarik web sitelerini kabul edin. Teşekkürler. Teşekkürler.
#
Bir Kitaba Genel Bakış: Dr. Izzeldin Abuelaish tarafından Nefret Edilmeyeceğim
23 Haziran 2010
Etiketler: Kitap, Kitap Önerileri, Kitap İnceleme, Dr. Izzeldin Abuelaish, Nefret Etmiyorum, Güçlü, Okuma, Değerlendirme, Gazze Tıp uzmanı

LR tarafından
I & rsquom romanı gözden geçirmeye başlamak için nereye gerçekten emin emin değilim, & ldquoI Sadece nefret & rdquoi sadece bu yüzden bu kitabı layık bir yazı yazmak için birkaç gün almak zorunda kaldı rsquos. Bu yazıdan bir şey alırsanız, bu anıyı okumaya vaktinizi ayırmanızı ve Dr. Abuelaish’in üçüncü dünya ülkelerinde barış için temasta bulunan okuyuculara iletmeye çalıştığı mesajı anlamanızı öneririm.
Eğer Kanadalı’yı suçluyorsanız, bilirsiniz, Birleşik Devletler sınırını geçmenin sıkıcı ve uzun olabileceğini, ancak Dr. Abueelaish’in Gazze’deki mülkünü terketme girişimi sırasında her seferinde gitmesi gereken sıkıntıları duyduktan sonra. ya da içine tekrar girersen, bir daha asla şikayet etmeyeceksin. Görüntü sürekli sorgulanmakta, tam olarak nerede olduğunuzu ve başka insanların sağlığına katılacağınızı düşündüğünüz bir ülkeye girmeyi reddediyor, ancak zaman içinde oraya gidebiliyor, neredeyse her hafta sınırda 10 saatlik bir gün geçiriyor. Bu, Abuleaish’in hayatındaki bir günün, İsrail’in Gazze’deki bir İsrail hastanesinde faaliyet göstermesi için İsrail’e giderken olduğu gibi oldu. Abuelaish (aynı zamanda & ldquoGaza tıp uzmanı & rdquo olarak da bilinir) Filistinlidir fakat haftalık bir İsrail hastanesinde çalışmıştır, çünkü bu iki ulus arasındaki savaşın anlamsız bir savaş olduğuna inanmaktadır.
Anısına, aile üyelerini ve Gazze şehrinde yaşamalarına rağmen katlandıkları mücadeleleri anlatıyor. Üçüncü dünya ülkesinin bu kısmının haritasını size bildirmek için:
Gördüğünüz gibi, Gazze şeridi İsrail sınırında ve İsrail askerleri Gazze sakinlerine bir saldırı başlattığında, ne yazık ki üçü Dr. Abuelaish & rsquos kızları, bir kabuğunun evlerine fırlatıldığında yeğeni kadar öldürüldü. Auelaish ve küçük çocuklarının, kardeşlerinin / kızlarının bir anda öleceğini hissetmelerinin duyduğu hisler hakkında, sevdiklerine neler olduğuyla ilgili pasajı okudum.
Bütün bu rahatsızlık ve trajediden dolayı, Dr. İzzeldin yine de iki ulus arasında barış olabileceğine ve nefret duygusunun varolmayacağına inanıyor. O & rsquos şöyle demişti:
Kızlarımın Filistinliler ve İsrailliler arasında barış yolundaki son kurban olduğunu bilseydim, kayıplarını kabul ederdim.
Aile üyelerinizi parçalayan birinin affedilmesinin ne kadar zor olacağını hayal edin, cesaretin ve muharebenin savaşı sona erdirmesi halinde kızlarına ne olduğunu anlatan cesareti ve gücü elde etmeyi hayal edin. Izzeldin Abuelaish, diğer insanların kendi isteğiyle kendi isteklerini açıkça ortaya koyan muhteşem bir insana benziyor.
Bir kutu kleenex (tercihen losyon infüze edilen tür) edinin ve orta doğu savaşı sırasında bencil olmayan bir adam ve ailelerinin deneyimleri hakkında bu bilgilendirici ve eğitici anılarını okuyun.

*****************
Izzeldin Abuelaish: Nefret Edilmem
Gözlemde Rachel Cooke:
Gönderen:
Savaş süresince, İsrail hükümeti hiçbir gazetecinin Gazze’ye yalnızca sınırda toplayabilecekleri ve bombardımanını dinleyebilecekleri bir yer olmadı. Ancak Abuelaish, bir çok inisiyatif uzmanı olarak çalışmasından dolayı çok sayıda İsrailli’yi tanıyordu, birkaç İsrailli hastanede çalışmıştı ve diğer bir çok arkadaşı arasında İsrail’in Kanal 10 muhabiri Shlomi Eldar vardı. Eldar, Abuelaish’i aramaya başladı. Her öğleden sonra geç saatte ne olduğunu sordu. Canlı yayında, arkadaşı daha sonra yaşam alanı penceresinin bakış noktasından manzarayı anlatacaktı, akşam haberleri izleyicilerinin yararı için tüm mahallelerin yok edildiğini görebilecekti. Abuelaish, kitlesinin kendi bakış açısına özel olarak sempatik olmadığının farkındaydı. Çoğu İsrailli, Gazilerin bu krizi kendilerine getirdiğine inanıyordu. Ayrıca, kişisel tarafında birisinin İsrail’i ele geçirmesine karşı çıkma ihtimalinin olduğunu ve bunun aile üyelerine karşı misilleme yapılmasını gerektirdiğini biliyordu, ancak çağrıları almaya devam etti. “Sesi kulaklarındayken, İsrailliler Filistinlilere askeri harekatlarının bedelini tamamen görmezden gelemiyorlardı.”
Filistinli doktor Izzeldin Abuelaish silahsızlandırıcı bir figürdür. Gazze’de doğmuş ve İsrail’de yıllarca yaşamakta olan ve şu anda Kanada’lı genç çocuklarıyla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son turu, The Angry Arab tarafından tacize uğramış bir tiradın yaratılmasına neden olmuştur (& ldquohe oldukça parlak ve rdquo değildir).
Dün, Dr. Jaipur’da, Hindistan’da uluslararası edebiyat festivalinde, aynı zamanda onunla resmî bir konuşma yaparak, vakit geçirdikten hemen sonra, kararlılığı ve tutkusuyla etkilenmemesi için zorlu bir çabadır. Ve Siyonist devlet için özür dilemedi.
Düzenli olarak tavırlarda, nefret ve şiddete karşı ve barışa destek olarak konuşur. Halka açık konuşmamız sırasında onu bazı önemli noktalara ittim. Boykot, tecrit ve yaptırımlar (BDS) konusunda, İsraillilerin davranışlarını sürdürmek zorunda olduklarını (ne desteklediklerini ne de doğrudan karşı çıktıklarını) anlamaları için bir karar olarak belirsiz görünüyordu. Tek devletli bir çözümle hiç bir güçlük çekmemiş gibi görünüyordu, ancak mükemmeli iki devletli bir denklem olurdu. İsrailliler ve Filistinliler arasında ortak bir varoluştan bahsediyordu. & Ldquothem & rdquo ve & ldquous & rdquo ama & ldquowe & rdquo. Böyle göz önünde bulundurulması iki aşamalı bir çareyi resmetmek için çok zor. Gazze ve Batı Şeria’daki işgal gerçekliği hakkında çok konuştu. Hem Filistin hem de Hamas’ın bireylerden olduğunu söylese de, Filistinli önemli partileri sevmiyor.
Kendisi ve eski İsrail Başbakanı Ehud Barak ile on yıl önce bir fotoğraftan oluşuyor. Bu günlerde, İsraillileri bile çocuklarını öldürdüğü için özür dilemeyi başarabiliyor. & ldquoThey bana küçük çocuklarımın & lsquocollateral damage & rsquo olduğunu söyleyen bir mektup gönderdi. Nesneler değil, insanlardı. Bu kabul edilemez. & Rdquo Şimdi İsrail’e dava açıyor ve ldquobecause çünkü seçimim yok, başka ne yapabilirim? & Rdquo
Abuelaish, küçük çocukları hakkında konuşurken, onların kaybından ve onları öldürenlerden nefret etmekten nasıl kaçınılacağından bahseder. Onun Müslüman inancı ona yardımcı olur. Günümüzde seyirci ve yüzlerce insan, esasen Hintliler ve yabancılar ve ndash gözle görülür biçimde taşındı ve bir kaç kişi onunla konuşuldu. Gözyaşlarını tutmak zorundaydım.
Fakat Dr, İsrail imajına açıkça bir tehdit olarak görülüyor. Siyonist devlete hoş geldin, orada çalışmasına izin ver ve Yahudiler arasında hareket etmesine izin ver, bu günlerde onlar için daha fazla acıma hissi duyuyorlar. & ldquoEven, İsrail’de çalışırken, Filistinlilerin ne aradan geçtiğini anlamak isteyen çok az sayıda insanla tanıştım. & rdquo
Son bir gece burada bir İsrailliyle konuştum ve seans hakkında neredeyse bir rahatsızlık duyduğunu belirtti. Ama neden konuştuğumuzda, bunun sadece İsrail’e karşı olduğundan daha fazla öfke duymadığını nasıl kavradığını tam olarak kavramakta zorlandığını açıkladığını açıkladı. Gezegeni sürekli gezerek ve ölümleriyle ilgili konuşarak çocuklarını istismar edip etmediğini merak ettik. Ama onun için değil, İsrail’le Filistinlilerin birbirleriyle yaşayabilecekleri bir mesaj gibi görünüyor, eğer sadece politikacılar denklemden ayrıldıysa.
İsrail’in bugünkü faşist yolunda devam etmesi ve sivil toplum ve Filistinliler üzerindeki baskıyı arttırması halinde ne olduğunu sordum. Eğer başka İsrailli Yahudiler Arap kardeşleri ve kız kardeşleri hakkında umurunda değillerse ne olur? Kesinlikle o zaman, BDS kesinlikle ileriye giden tek yoldur. O kabul etti.
Mevcut kitap turu boyunca ABD üzerinden aldığı sıcak yanıtı memnuniyetle karşıladı. Yahudi diasporasının İsrail’e karşı lübre ve İsrail’e karşı durması gerektiğini söyledi. Birçok Amerikan Yahudisinin bunu yaptığını düşünüyordu.
Her ne kadar Elie Wiesel, İsrailli zulüm ve Abhishish dışında etkili bir mesaj gönderdiği için çok sayıda insan hakları ihlali ile ilgili bir ömür boyu geçirmiş bir adamın meraklı bir tercihini onaylıyor olsa da. Temel olarak, kişisel olarak şunu söylediği her küçük şeyle tamamen aynı fikirdeyim, çünkü İsrail’in kayda değer ekonomik ve psikolojik rahatsızlık duymadığı sürece değişeceğini ve Siyonist Batı medyasını savunan bir Filistinli kalıntının zekice ve açık bir ifadesini dinlemediğini görmüyorum. .
LR
Gönderen:
                                                                           *
Craig tarafından paylaşıldı (“daha iyi ve çok daha huzurlu bir dünya için sadece bir savaşçı / yazar”)
& ldquoWhen (ya da belki de hiç) cennete varırsanız, inancınızı bırakın ve sizi orada taşıyan kanatları takdir edin. & rdquo
– New England, Massachusetts’teki eski bakan Jonathan Edwards’ın ilham verici sözlerinden uyarlanmıştır.
& ldquoThe Greatest Race: İnanç ile yaşama, umarım ve eğlencenin, herhangi bir kişinin ulaşabileceği en yüksek podyumdur, herhangi biri üzerinde durduğu Tanrı ve rsquos podyumu. & rdquo
“Sınırların (alternatiflerin ve akılların) sınırlarının bir alternatifi olarak, bizim ve liderlerimizin, olasılık anlamımızı genişletmesine izin verin … ve hep birlikte, uzaktaki ufuklara, uzaklara ve büyüklere köprüler geliştirmeye bakalım. Gözlerimizi biraz daha büyütün. ”
– craig
& rdquoTogether, 1 düşünce, bir defada 1 ruh, izin ver ve rsquos, kalplerin birçoğunun nefretten nasıl gerçekten hellipine dönüşebileceğini görelim
Tanrı ve rsquos yardımı ile
Kral,
Bir önceki için şimdiki gücü, şimdiki gücü ve gelecek için umut ve umut verin.
“Birlikte, 1 düşünce, bir yürek, bir seferde belirli bir hayat, yarın parlak bir yeni haline geçelim