Bir Denetleme Hesabında Neler Ve Gelecek

FDIC Tüketici Haberleri, neye bakacağınız ve aşağıdakilere dikkat etmeniz gerektiği hususunda aşağıdaki yönergeleri ve gerçekleri sunar: bir çek hesabı seçerken ve kullanırken. 21. Yüzyıl Yasası için Çek Takibi. 28 Ekim 2004 tarihinde yürürlüğe giren ve parasal kurumların, orijinal çeklerin her iki tarafında yüksek kaliteli kâğıt reprodüksiyon metodu “değiştirme kontrolleri” yapılmasına izin veriyor.

1. Zıplayan çekleri önlemek için gerçekten çok daha fazla önemlidir. Bir bankaya yatırılan bir doğrulama normalde uçak ve kamyonla, ödeme bankasına ulaşana kadar normalde bir veya iki gün sonra dolaşır. Verify 21’in sonucu olarak, çok daha fazla kontrol elektronik olarak işlenecek … ve daha çabuk. Bu, bir çek yazarken ya da çek sıçrama tehlikesi ile karşılaşırsanız hesabınızda yeterli paraya sahip olmanız gerektiğini önerir.

Hesabınızı bir çek yazmadan önce yeterli para kazanmanın ipuçlarımıza çoğu zaman uymamıza rağmen, bazı erkek ve kadınların bunu sık sık yapmadığını anlıyoruz – maaşlarını beklemekle birlikte ayın 28’inde bir çek yazacaklar bu doğrulamayı karşılamak için ayın 30’unda yatırıldı. FDIC elektronik bankacılığı uzmanı William Henley, Jr, “Çek doğrulama 21’in sonucunda çekler daha erken ortaya çıkarsa,” doğrulanamadığında hesabınızda yeterli fon bulunmaması durumunda doğrulamanın geri dönmesi daha yüksek bir tehdit oluşturuyor. yazılmış.”
Verify 21’in sonucu olarak çok daha fazla kontrol elektronik olarak işlenecek … ve daha hızlı. Bu, bir doğrulama yazarken veya çek sıçrama tehdidiyle karşılaşırsanız hesabınızda yeterli miktarda nakit paraya sahip olmanız gerektiğini gösterir.

Doğrulanmış doğrulama, doğrulama başına genellikle 15 ila 30 dolar arasında ücretlerle masraflı olabilir.

Geri alınan çeklerden uzak durmak için ne yapabilirsiniz? FDIC Kıdemli Müşteri Hizmetleri Sorumlusu Janet Kincaid, ilk adımının çek defterinizi güncel tutmak olduğunu söyledi. ATM’den para çekme, banka masrafları ve bankamatik kartı alımlarını düşündüğünüzden emin olun. Çek defterinizi aylık bildiriminizle inceleyin. Denge bilgisine ATM makbuzunuza güvenmeyin çünkü olağanüstü çek veya banka kartı işlemlerini muhtemelen yansıtmamaktadır.

Kincaid, “Bu ortak bir hesap ise, diğer kişinin ürettiği her bir çek, ATM çekilmesi ya da bankamatik kartı işleminin dolar miktarını bildiğinizden emin olun, böylece hesabı yanlışlıkla yere çekmeyin” dedi. “Belirli bir kişi hesabı uygularken öğelerin izini sürmek zordur.”

Ayrıca, hesaba yeterli fonunuz olmamasına rağmen banka tarafından otomatik olarak yazdığınız çekleri (kabul edilen miktara kadar) otomatik olarak karşılayacağını öne süren bir kredibaşı krediye kaydolmanın avantaj ve dezavantajlarını titizlikle düşünün. Ayrıca, bazı bankaların kendi takdirine bağlı olarak ve genellikle bir ücret karşılığında, tüketici benzersiz bir sisteme kaydolmadığı halde belirli koşullar altında para çeklerini ödeyebileceğini bilmelisiniz.

Bu ve diğer para çekme özümleri ve masrafları bankadan bankaya göre önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Kincaid, “Bu hizmetin esasen bir kredi olduğunu hatırlamaya çalışmak gerçekten çok önemlidir, böylece faiz masrafları veya diğer ücretler olabilir” diyor Kincaid. Ayrıca, krediburutu ödemezseniz ve banka hesabı kapatırsa, büyük olasılıkla bir banka hesabını başka yerlerde açmakta zorlanacaksınız.

Check 21’in sonucunda doğrulama işleminin daha hızlı gerçekleştirilebilmesi, doğrulama yazarları için diğer etkilere sahiptir. Özellikle, yazdığınız bir doğrulamada bir “durak ödeme” yeri belirlemek için daha az zamanınız olabilir.

iki. Orijinal onay iptal edilmemiş çeklerin bir alternatifi olarak, ödeme belgesi olarak bankanızdan yedek çek almak için güvenin. Birkaç yıldır, bankacılık kurumlarının bazı müşterileri için “kesilmiş” kontrolleri var. Bu, kurumların aylık ekstrelerde iptal edilen çekleri iade etmediklerini gösterir. Alternatif olarak, kısa bir süre orijinal çekleri ellerinde tutarlar ve iptal edilen çeklerin resimleri gösteren ifadeler gönderirler. Veya bazı bankalar sadece aylık bildirimlerde işlemleri kontrol eder ve asla düzenli olarak iptal edilen çek veya resimleri göndermez. Şimdi, Check 21’in, orijinal kontrollerin ifadelerle birlikte gönderildiği durumları azaltması bekleniyor. İşte gerçekleşen şey:

Öncesinde olduğu gibi, bankanızdaki hesap sahibi olmayan bir kişiye bir doğrulama oluşturursanız, orijinal doğrulamanız bir başka kurumda biriktirilir. Onaylama daha sonra ödeme için bankanıza gider. Fakat Check 21 etkili olması gerektiğinde doğrulamanın yapıldığı banka iki alternatife sahip olacak. Alternatif olanı, orijinal çekin, önceki bölümde olduğu gibi bankanıza iade edilmesi. İkinci seçenek, Kontrol 21’in altında, doğrulamanın elektronik bir imajını üretmek, bir yedek doğrulama üretmek ve onu bankanıza göndermek olacak. Bu ikinci seçenek, iptal edilen orijinal çekinizin artık sizin için elde edilemediğini gösteriyor.

Henley, “Doğrula 21’den önce, iptal edilen çeklerinizi beyanname ile birlikte geri getirip getirmemeye karar vermeniz bankanızdı” diyor Henley. “Çabuk olarak, bankanız, iptal edilen çeklerinizin tümünü arzu etse bile geri gönderme alternatifine sahip olmayabilir.”

Anlaşmaz bir ödeme kanıtlamanız gerekirse ve bankanız size iptal edilen orijinal çekinizi değil de, iptal edilen bir çek ibraz ettirdiyse ne olur? İkame kontrolü, Onaylama 21 standartlarını karşıladığı sürece yasal olarak ödeme belgesi görevi görür. Peki ya bir bankanın ikamet doğrulaması bu gerekliliklerden kısaca düşerse? FDIC avukatı Michelle Borzillo “Check 21, tarafların bu işlemi korumak için garanti ve çözümler sağladığını” söyledi.

Not: Bankalar, orijinal çekleri almayan milyonlarca alıcıya yıllarca çek çekimleri imza atıyorlar. Bu görüntüler, genellikle, IRS, mahkemeler ve diğer taraflar tarafından ödeme belgesi olarak kabul edilir belirli özellikleri karşılamak sundu.

3. Kontrol dolandırıcılığına karşı savunmak, dolandırıcılık giderek sofistike hale gelmektedir. Banka güvenliği prosedürleri, dolandırıcılıklardan çıkılamaz; bu, dolandırıcılıkları bastırmaya veya değiştirmeye veya hesaplardan “ödemeler” düzenlemek için hesap numaralarını almaya katılabilir. Her ayda banka ekstrenizi derhal inceleyerek ve yetkisiz işlemleri derhal rapor ederek yardımcı olabilirsiniz. Veya daha da iyisi, internet üzerinden veya bankanızdaki telefon bankacılığı uygulamalarıyla hesabınızı sürekli olarak izleyin. Bir sorunun derhal bildirilmesi, muhtemel sorumluluğunuzu sınırlandırabilir, bir dolandırıcılıktan vazgeçebilir veya bir soruşturmada yardımcı olabilir.

Ayrıca hesap bilgilerinizi de savunun. Örneğin, güvenilir olduğunuzu bildiğiniz şirketlere, yalnızca doğrulamanızın altındaki yönlendirme numaraları gibi çek hesabı miktarınızı verin. Haksız yere istenmeyen bir kişiye veya e-postaya yanıt olarak hiçbir şekilde kontrol etme veya kredi kartı bilgileri, Sosyal Güvenlik numaraları veya diğer bireysel verileri sağlamayın. Hırsızların sahte İnternet web sitelerini ve e-postaları kullandığı ve alıcıları önemli kişisel bilgilerini açığa vurmaya yönlendiren dolandırıcılık dolandırıcılıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, FDIC Consumer News’ın kış 2003/2004 durumunu news / cnwin0304 / phishing.html adresinde görüyorsunuz. .

Muhtemelen sattığınız bir şeyi elde etmek ya da sözde kazandığınız piyango kazançlarını elde etmek için para göndermek için istekte bulunun – ve bir kasiyerin gereğinden fazla onaylamasını kabul etmesi ve “fazlalık” geri ödemesini geri getirmesi istenir. Kasiyerin doğrulaması tipik olarak taklit olur ve konçere bağladığınız paradan hesap verecektir.

Çeklerinizle de güvenlik önlemlerini alın. Asla kullanmadığınız takdirde ekstra çekler taşımayın, fazladan çekleri güvenli bir yerde saklayın ve çekleriniz kaybolursa veya çalınırsa derhal bankanızla temasa geçin.

Ayrıca, sosyal güvenlik ödemeleri gibi kaybolan, yanlış yerleştirilen veya çalınan posta kutularından kaçınmanın bir yolu olarak, maaş kontrolünüzün ve diğer kazançların doğrudan almasını bekleyin. Kincaid, “Doğrudan depozito, kağıt çeklerini elden geçirmekten ve postalamaktan daha güvenli değil, aynı zamanda daha hızlı” diyor. “Ayrıca, bazı bankalar, doğrudan mevduat kullanırsanız, çek hesap maliyetlerini azaltacaktır.”

Dolandırıcılık ve diğer ekonomik dolandırıcılıklara karşı nasıl savunacağınız konusunda daha fazla çalışmak için, Bahar 2003 FDIC Tüketici Haberleri’ndeki sahtekarlıkla ilgili özel raporu inceleyin.

dört. En iyi anlaşmayı elde ediyorsanız periyodik olarak kendinize ve bankanıza sorun. Tüm çek hesaplarının oldukça benzer olduğunu düşünüyorsanız, inanmaya bir kez daha başardınız demektir.

Bankanızın, muhtemelen, çeşitli niteliklere, ücretlere, getirilere, hesap açmak için minimum tutara ve belirli müşterilere özel diğer niteliklere sahip çeşitli denetim şekilleri vardır. Ve çeşitli bankalar farklı kontrol kalemleri sunuyor. Bankanın sokakta veya hatta İnternetteki hesapları kontrol etmek, beğeninize göre çok daha fazla olabilir.

Bu karar özgürlüğünden nasıl faydalanabilirsiniz? “1. muhtemelen bankanızdaki müşteri hizmetleri temsilcisinin desteğiyle oturun ve ihtiyaçlarınızı değerlendirin,” diyor Kincaid. Kendinize sorun: Her ay ne kadar çok çek yazarım? Faturalarımın çoğunu çek olmadan, belki de telefonla mı yoksa Online üzerinden mi harcama stratejim mi var? Bir ATM veya bankamatik kartı düzenli olarak mı kullanıyorum? Hesabı düzenli olarak tutmak için ne denli dengeli bir strateji oluşturuyorum?

Bu tür incelemeleri her yıl veya iki yılda bir gerçekleştirin. Mevcut çek hesabınızın sizin için uygun olduğunu veya çeşitli hesaplara (bankanızda veya başka yerlerde) geçiş yapmanızın size gelir kaydedebileceğini veya size daha iyi bir değer getireceğini belki de öğreneceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın