Bir Değerlendirme “Değerlendirme”: Köprü İnşası: Hıristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)

Kısa Makale Başlık: Bir Kitap “Eleştiri”: Köprü İnşası: Hıristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad)
Gönderen: Craig Lock Kategori / Önemli kelime / Etiketler: Yapım Köprüleri: Hıristiyanlık ve İslam, Fouad Elias Accad, Din, İslam, İsa, İnanç, İnançlar, Barış, Manevi, Ruhsal Büyüme, Manevi Birlik, Din Birliği (Dinler) ( çıkın – şimdi orada yeterli
Web sayfası: (e-kitap)
Craig & rsquos blogu (birkaç yazıdan alıntılar ile: makaleler, kitaplar ve yeni yazılar)
Diğer Makaleler: ve
(Özel gelişim, kendi kendine yetme, yazma, web reklamcılığı ve pazarlama, manevi, & lsquospiritual yazıları & rsquo (nasıl & lsquoairey-fairey & rsquo), ilham ve nakit yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Tüm makalelerim elektronik olarak veya basılı olarak serbestçe yayınlanabilir. İnsanların hayatlarında bir neşeyi teşvik ederek ya da bir neşe getirerek bir ayrım yaparlarsa, biz oldukça içerikliyiz.
“Bildiklerimizi paylaşıyoruz, böylece hepimiz belki de gelişebiliriz”
                                                                                                                    *
Bir Kitap “Değerlendirme”: Gelişmekte Olan Köprüler: Fouad Elias Accad (Paperback) tarafından Hıristiyanlık ve İslam
Hristiyanlığa Müslüman olan Müslümanlar genellikle kendi topluluklarında etkili bir şekilde alınmaz. Pek çok aile, yeni çevirilerin Hıristiyanlığı ve sevdiklerini dahil etmeyi seçmesini sağlıyor. Bazı ülkeler, onu Hıristiyanlığa geçmek için bir sermaye suçunu hesaba katmaktadır. Ama ya Müslümanları uzaklaştırmayacak bir yol varsa onları uzaklaştıracak ve topluluklarında tanık olarak kalmalarını sağlayacak mıydı? Bina Köprülerinde Fouad Elias Accad, Müslümanların ailelere veya topluma yabancılaşmadan bulundukları yerlere ulaşabilmeleri için ulaşılabilir bir sistem olarak gördüklerini ortaya koymaktadır.
Accad, Rum Ortodoks kilisesinde Lübnan’da büyüdü. Hayatının büyük bir bölümünü Kur’an ve İslami hayatı inceleyerek geçirdi. Müslümanların kendi mahallelerinde kalmasına izin veren dönüşümler için yüzde altmış bir başarı bedeli olduğunu iddia ediyor. Kuran’ı ve İslam kültürünü anlamayan İslam’a her türlü misyoner çok az sonuç görür veya hiç sonuç vermez. Fakat Kuran’ı ve İslami kültürü anlayan misyoner, Müslüman’ı, Kuran’dan, İsa’nın nasıl Tanrı olabileceğini gösterebilecektir. Ve bu, Accad’a göre sonuçların, Müslüman oldukları yere ulaşmaları için çok önemlidir. Müslümanlar ve Hıristiyanlar hem tek bir Tanrı’ya ibadet ediyorlar. Aslında, yaygın olarak çok şeyleri var. Müslümanlar ve Hıristiyanları içeren tarih en etkili şekilde gerilmiş olsa da, bu şekilde olması gerekmez. Bu kitap, Müslümanlar ile diyaloga girerken hayati önem taşıyan detaylara, somut örneklere ve kavrayışlara okuyucuları ulaştırmaktadır.
Bu derleme: Gelişen Köprüler: Hıristiyanlık ve İslam
Bu kitabın başından beri yazarın İslami insanlar için doğru bir takdiri olduğunu biliyorsunuz. Okuduktan sonra, umarım kendinize daha yakın hissedersiniz. Hıristiyan topluluğun müthiş çoğunluğunun, Müslümanların gerçekte ne düşündüğü hakkında hiçbir fikri olmadığını garanti ediyorum. Mesih’e Tanrı olarak inanmadıkları için, çoğu zaman onları kâfir olarak yazarlar ve onlara ve dinlerini daha fazla düşünmezler. Bu kitap, Hıristiyanların ve Müslümanların dini diyalog için bir temeli olduğu gerçeğini gözlerinize açacaktır. Yazar, bu kitabın Müslümanlara değil, Mesih’i Müslümanlarla paylaşmak isteyen Hıristiyanlar için olduğunu belirtmektedir. Buradaki anahtar kelime “arkadaş” dır. Bu kitap, Müslüman arkadaşının doğru bir bakışıyla bir dostluğun kurulmasıyla bir Hıristiyanın, inançların paylaşılmasına izin veren bir temel oluşturabileceğini göstermektedir. Bu kitap inançsız Müslümanın inançsızlığıyla yüzleşmek için değil, Mesih’i sevgiyle paylaşmanızı mümkün kılan, onunla güvenilir bir ilişki kurmak için yazılmamıştır. Akademinin kitabı kesinlikle Hıristiyanların ve Müslümanların birbirlerinden 1 milyon kilometre uzakta olmadıkları gerçeğini gözler önüne serdiler, ama bir bakıma geçilebilecek “köprüler” var.
Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar olmak üzere üç kutsal halkın varlığından bahsettiğim zaman Müslüman bir tanıma. Bu kitap, bunun 1 Müslüman’ın rastgele bir düşüncesi olmadığını, Müslümanların ve Hıristiyanların, Müslümanların Tanrı’ya ve Hıristiyan’a olan derin inancını paylaşmasına izin veren bir bağlantı olabileceğini göstermektedir. .
Gönderen:
                                                                                       *
Umarım bu bilgi ve gerçekler ilginizi çekebilir ve muhtemelen bu “derin ve önemli konular” hakkında düşünürsünüz … ve bu benim paylaşma sebebim.
“Din bölünürken hakikat bir araya gelir.”
“İkamet ettiğimiz şey düşündüğümüzden çok daha önemli.”
“Ilımlılık için uzayan bizler, mantıklı diyalog ve çeşitli inançları içeren bir anlayış ruhuyla karmaşık sorunların anlaşılması için ümit etmeye devam edecektir.”
İnsanlık, farklılıklarımızdan çok daha sık, bizi ayıran şeydir.
Öyleyse, ABD’NİN NEDENİDİR?
ANLAYIŞ ile TOLERANS geliyor ve TOLERANS ile ANLAYIŞI geliyor.
Kişisel yolunuzu En Yüksek Gerçeğe doğru yürüyün ve tatmin olun.
Craig tarafından paylaşıldı
Cape Town, Güney Afrika Desmond Tutu’nun eski Başpiskoposu, bu zeki ve ilham verici sözlerden bahsettiğinde: “Dünya tarihinin tam zamanında, barış yolunu yeniden keşfetmemiz gereken yerlere ve barış yoluna gidebiliriz. hiçbir şekilde savaş olmaz. Bu yol, gezegenin birlikte yaşama ve birlikte yaşama fikriyle kaplıdır. ”
“Eskiden yeniye, bir yaş bittiğinde ve bir milletin ruhu uzunca bir şekilde bastırıldığında, konuşmayı bulduğunda, tarihe nadiren gelen bir an gelir.” – Jahrulal Nehru, başlangıçta Hindistan Başbakanı
“Her inançtan, kültürden ve ulustan fantastik irade sahibi insanlara, korkunç bir tehlikenin insanlığı tehdit ettiğini fark etmeleri vakti geldi. Milletler arasında partizan çekişmeyi bir kenara bırakıp, bizden önce gelen tehlikeyle yüzleşmek için topluca bir araya gelmek zorundayız. Dünyayla ilgili halkları içeren popüler bir zemin arayışına girelim … çünkü bizi birleştiren şey bizi ayırandan çok daha önemli. ”
“Ne doğu ne de batı, kabile, etnik, erkek ya da kadın, Müslüman, Hindu, Budist. Hıristiyan ya da Yahudi yoktur. Sadece Tanrı dolu bir insanlık vardır.”
“Her birimizin, duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler kurmasına izin verin. Uzak ufuklarda, kabul, yardım, işbirliği ve barış ruhuyla birlikte görelim. Liderlerimiz geleceğe bir vizyonla baksınlar. Faktörleri oldukları gibi değil, belirli bir günün nasıl büyüyebileceğini görmek için.
Duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yaratalım. Sınırlardan ziyade, birbirleriyle uzak ufuklara bakalım … ortak bir insanlığın değerinin ve onurunun sık ruhunda – gezegen dünyasının vatandaşı olarak yaygın insanlığımız.
– craig
“İnsanların kalpleri gerçekten tamamlandığında, dünya umutla doludur.”
“Bireysel yaşamlarımızda tutku ve amaç ile, diğer insanlara dokunabiliriz ve böylece insanlığın kalplerini ve zihniyetlerini, gelişmiş bir gezegen haline getirmek için (‘kolektif bilinci’ yükseltmeye yardım ederek) aydınlatabiliriz. Gezegenin kucaklanması için alternatif bir vizyon: hoşgörüsüzlüğün fanatik ideolojisini ve ortaya çıktığı karanlığa karşı nefret uyandıran tek bir şey… Her birimiz kendi küçük yaklaşımlarımızda bu zorlayıcı yeni ufku sunabiliriz (ve en önemlisi, Reside) : Adalet ve adalet, hoşgörü, diğer geleneklere ve değerlere saygının parlak bir geleceği. Özellikle karanlık geceyi aydınlatacak aşkın sonsuz ateşi tarafından beslenen bir umut ve düşüncenin vizyonu…
“Tanrı, Yaşamın Özü, Herşeyin Yerine Getirilmesi, bize ışıktır. Karanlıkta öğrendiğimiz, sonsuz ışıkta paylaşacağız.”
“Yapabileceğim hiçbir şey, evrenin yapısını değiştirmeyecek. Ama muhtemelen, sesimi yükselterek tüm dünyadaki insanlara ve barışa iyi niyetle sonuç verebilirim.”
– Albert Einstein
“Neye inandığımızın, birbirimizle nasıl ilişki kurduğumuz, birbirimizle nasıl etkileşim kurduğumuz ve nasıl yaşadığımız kadar önemli olmadığı. Sadece şunu söyleyebildiğimiz zaman,” Ben öncelikle ve en önemlisi bir insan olsun, ikincisi de bir Yahudi, Müslüman, Shi ‘Sünni, Budist, Hristiyan, Hindu, ya da bir Sih’i tekrar edelim …’ halkların, milletlerin ve kültürlerin doğu ve batıdaki engellerini ilerletecek ve yıkacağız, inancımızı değil, paylaştığımız insanlığı (ALL. biz) gerçekte kim olduğumuzu tanımlayın.
– craig
“Sınırların (ulusların ve aklımızın) sınırları yerine, bizim ve liderlerimizin olasılık duygumuzu genişletmesine izin verin … ve kolektif olarak uzaktaki ufuklara, uzaklara ve köprülere köprüler inşa etmemize izin verin. biraz daha büyük gözler.
– craig
Toplu olarak, belirli bir akıl, tek bir kalp, bir seferde 1 yaşam, tohumları ekileyelim, daha gelişmiş ve daha parlak bir gelecek umudu.
Bu yazılar tedarik internet web sitesine teşekkür ile serbestçe yayınlanabilir, teşekkürler