Bir Değerlendirme “Değerlendirme”: Köprü İnşası: Hıristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad tarafından)

Makale Başlığı: Bir Kitap “İnceleme”: Köprü İnşası: Hıristiyanlık ve İslam (Fouad Elias Accad)
Gönderen: Craig Lock Kategori / Anahtar kelimeler / Etiketler: Gelişen Köprüler: Hıristiyanlık ve İslam, Fouad Elias Akad, Din, İslam, İsa, İnanç, İnançlar, Barış, Manevi, Ruhsal Büyüme, Manevi Birlik, Din Birliği (Dinler) ( dur – şimdi orada yeterli
Web web siteleri: (e-kitaplar)
Craig & rsquos blogu (makalelerinin, kitaplarının ve yeni el yazmasının eserleri ile)
Diğer Makalelere erişilebilir: ve
(Özel gelişim, kendi kendine yardım, yazı, dünya çapında web reklamcılığı, manevi, & lsquospiritual yazıları & rsquo (nasıl & lsquoairey-fairey & rsquo), ilham ve fon yönetimi kelimeleri, şimdi ne sıkıcı, craig)
Yayınlama Önerileri:
Bütün makalelerim elektronik olarak veya basılı olarak yayınlanmış olabilir. Eğer insanların sevinçlerini teşvik ederek ya da bir neşe getirerek insanların hayatlarında bir ayrım yaparlarsa, o zaman inanılmaz derecede tatmin oluruz.
“Bildiklerimizi paylaşıyoruz, böylece hepimiz gelişebilir”
                                                                                                                    *
Bir Kitap “Değerlendirme”: Gelişmekte Olan Köprüler: Fouad Elias Accad (Paperback) tarafından Hıristiyanlık ve İslam
Hristiyanlığa Müslüman olan Müslümanlar genellikle kendi topluluklarında düzgün bir şekilde alınmaz. Pek çok aile, yeni çevirilerin Hıristiyanlıkla sevdikler arasında seçim yapmasını sağlıyor. Bazı ülkeler aslında Hıristiyanlığa geçmek için bir sermaye suçunu göz önünde bulundururlar. Ama ya Müslümanları, onları geri çevirmeyecek ve topluluklarında tanık olarak kalmalarına izin verecek bir şey olsaydı ne olurdu? Bina Köprülerinde Fouad Elias Accad, Müslümanların ailelerine veya mahallelerine yabancılaştırmak için ellerinden geldiği yerlerde, uygun bir strateji olarak gördüklerini ortaya koymaktadır.
Accad, Rum Ortodoks kilisesinde Lübnan’da büyüdü. Hayatının büyük bir bölümünü Kur’an ve İslami hayatı inceleyerek geçirdi. Müslümanların kendi mahallelerinde kalmasına izin veren dönüşümler için yüzde altmış bir başarı fiyatını talep ediyor. Kuran’ı ve İslam kültürünü anlamayan İslam’a her türlü misyoner, iyi sonuçların olmadığını ya da çok az olacağını görecektir. Fakat Kuran’ı ve İslam kültürünü anlayan misyoner, Müslüman’ı, Kuran’dan, İsa’nın nasıl Tanrı olabileceğini gösterebilecektir. Ve bu, Accad’a göre iyi sonuçlar elde etmek için önemlidir, Müslüman oldukları yere ulaşırlar. Müslümanlar ve Hıristiyanların her biri 1 Allah’a ibadet eder. Aslında, popüler olan çok şey var. Müslümanlar ve Hıristiyanları içeren tarih en etkili şekilde gerilmiş olsa da, bu şekilde olmak zorunda değildir. Bu kitap, okuyuculara, Müslümanlarla diyaloga girerken gerekli olan bilgi, somut örnekler ve içgörüler sağlar.
Bu derleme: Gelişen Köprüler: Hıristiyanlık ve İslam
Bu kitabın başından beri yazarın İslami insanlar için gerçek bir taptığını biliyorsunuz. Okuduktan sonra, umarım kendinize daha yakın hissedersiniz. Hıristiyan cemaatinin fantastik çoğunluğunun, müslümanın kesinlikle düşündüğü bir fikri olmadığını garanti ederim. Mesih’e Tanrı olarak inanmadıkları için, sadece onları kâfir olarak yaratırlar ve onlara ve dinlerini daha fazla düşünmezler. Bu kitap, Hıristiyanların ve Müslümanların dini diyalog için bir temeli olduğu gerçeğine gözlerinizi açacaktır. Yazar, bu kitabın Müslümanlar için değil, Mesih’i Müslüman dostlarla paylaşmak isteyen Hıristiyanlar için olduğunu belirtmektedir. Burada anahtar kelime “yakın arkadaşlar” dır. Bu kitap, Müslüman bir arkadaşının doğru bir bakışıyla arkadaşlık kurarak bir Hıristiyanın, inançların paylaşılmasını mümkün kılan bir temel oluşturabileceğini göstermektedir. Bu kitap inançsız Müslümanın inançsızlığıyla yüzleşmek için değil, Mesih’i sevgiyle paylaşmanıza izin veren, onunla güvene dayalı bir ilişki geliştirmek için yazılmamıştır. Akademinin kitabı aslında gözlerimi, Hıristiyanların ve Müslümanların birbirlerinden bir milyon mil ötede olmadıkları gerçeğine, ama bakıma muhtaç bir şekilde geçilebilecek “köprüler” olduğunu gözler önüne serdi.
Bir zamanlar benim Müslüman bir tanıma üç kutsal halkın olduğunu belirtti: Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar. Bu kitap, bunun bir Müslüman’ın rastlantısal düşüncesi olmadığını, Müslümanların ve Hıristiyanların arasında, Müslümanların Tanrı’ya ve Hıristiyan’a olan derin inancını paylaşmasına olanak veren bir bağlantı olabileceğini göstermektedir. tüm insanlık.
Gönderen:
                                                                                       *
Umarım bu bilgi sizin için ilgi çekici olabilir ve belki de bu “derin ve kritik konular” hakkında düşünmenizi sağlayabilir … ve bu benim paylaşım amacım.
“Din bölünürken hakikat bir araya gelir.”
“İçimizdeki yol, düşündüğümüzden çok daha kritik.”
“İttifak için uzayan bizler, mantıklı diyalog ve farklı inançlar arasında bir anlayış ruhuyla karmaşık zorlukları anlama umuduyla devam edecekler.”
İnsanlık, farklılıklarımızı, bizi ayıran şeylerden çok daha fazla ortak noktası var.
Öyleyse, ABD’NİN NELERDİĞİ NEDİR?
ANLAYIŞ ile TOLERANS geliyor ve TOLERANS ile ANLAYIŞI geliyor.
Kişisel yolunuzu En Yüksek Gerçeğe doğru yürüyün ve tatmin olun.
Craig tarafından paylaşıldı
Cape Town, Güney Afrika Desmond Tutu’nun eski Başpiskoposu, bu bilge ve ilham verici sözleri belirttikten sonra: “Gezegenin tarihinde, barış yolunu yeniden keşfetmemiz gereken bir zamana geldik ve barış yolunu asla Bu yol, dünyanın bir arada yaşama ve birlikte yaşama kavramıyla kaplıdır.
“Eskiden yeniye, bir yaş bittiğinde ve bir milletin ruhu, genişletilmiş bir biçimde bastırıldığında, konuşmayı bulduğunda, tarihe nadiren gelen bir an gelir.” – Hindistan’ın 1. Başbakanı Jahrulal Nehru
“Her inançtan, kültürden ve ulustan, insanlığın tehdit ettiği korkunç bir tehlikenin farkına varma vakti gelmiş insanlar. Milletler arasında partizan çekişmeyi bir kenara bırakmalı ve önümüzde yatan tehlikeyle yüzleşmek için birbirimize katılmalıyız. Dünyanın dört bir yanındaki halklar arasında popüler bir yer arayışına girelim … çünkü bizi birleştiren şey bizi ayırandan çok daha önemli. ”
“Ne doğu ne de batı, kabile, etnik, erkek ya da kadın, Müslüman, Hindu, Budist. Hıristiyan ya da Yahudi yoktur. Sadece Tanrı dolu bir insanlık vardır.”
“Her birimizin, duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler oluşturmasına izin verin. Uzak ufuklara bir kabul, yardım, işbirliği ve barış ruhuyla birlikte bakalım. Liderlerimizin geleceğe bir vizyonla bakmalarına izin verin. puanları oldukları gibi değil, belirli bir günün ne olabileceğini görüyoruz. ”
Duvarlardan ziyade bariyerler, açıklıktan ziyade köprüler yaratalım. Sınırlardan ziyade, birbirimizle uzak ufuklarda ortaya çıkalım … ortak bir insanlığın değerinin ve onurunun yaygın ruhuyla – gezegen dünyasının vatandaşı olarak ortak insanlığımız.
– craig
“İnsanların kalpleri tapıyorum, dünya umutla dolu.”
“Bireysel yaşamlarımızda tutku ve amaç ile diğer insanlara dokunabiliriz ve böylece insanlığın kalbini ve akıllarını daha iyi bir gezegen haline getirmek için (‘kolektif bilinci’ yükseltmeye yardımcı olarak) liderlerimizi bir alternatife yönlendirelim. Dünyayı kucaklamak için vizyon: 1. Hoşgörüsüzlüğün fanatik ideolojisini ve ortaya çıktığı karanlığa duyulan nefreti ortadan kaldırıyor … Kendi küçük tekniklerimizdeki her birimiz, bu yeni ufukta (ve en önemlisi, Reside) verebiliyoruz. : parlaklık ve adalet, hoşgörü, diğer geleneklere ve değerlere saygının parlak bir geleceği. Özellikle, en karanlık geceyi aydınlatacak ebedi ateşin körüklediği huzur ve umutlar vizyonu … her zaman “- ben
“Tanrı, Yaşamın Özü, Her Varlığın Zemini, bizlere ışık tutuyoruz. Karanlıkta ne bulduk, sonsuz ışıkta paylaşacağız.”
“Yapabileceğim hiçbir şey, evrenin yapısını değiştirmeyecek. Ama belki, sesimi yükselterek, dünyadaki erkekler ve insanlar arasında iyi niyetle sonuçlanan en büyük sonuçlara yardım edebilirim.”
– Albert Einstein
“Neye inandığımızın, birbirimizle nasıl ilişki kurduğumuz, birbirimizle nasıl etkileşim kurduğumuz ve nasıl yaşadığımız kadar önemli olmadığı. Sadece şunu söyleyebildiğimiz zaman,” Ben her şeyden önce bir insanım, ikincisi de bir Yahudi, Müslüman, Shi ‘Sünni, Budist, Hristiyan, Hindu ya da bir Sih’i tekrar edelim … halklar, milletler ve kültürler arasındaki doğu ve batıdaki engelleri yıkıp yıkacağız, inancımızı değil, paylaştığımız insanlığı (hepimiz ) gerçekte kim olduğumuzu tanımlayın.
– craig
“Sınırların (ülkelerin ve zihinlerimizin) sınırlarından ziyade, bizim ve liderlerimizin olasılık duygumuzu genişletmesine izin verin … ve birbirimizle uzak ufuklara uzak ufuklara köprüler geliştirmeye bakalım. Gözlerimizi biraz daha yukarı kaldır. ”
– craig
Toplu olarak, belirli bir düşünce, tek bir kalp, bir seferde belirli bir hayat, tohumlar, üstün ve parlak bir gelecek umudu üretelim.
Bu yazılar tedarik web sitesine teşekkür ile serbestçe yayınlanabilir, teşekkürler