Binbaşı En Etkili Kadın Liderler

En beğenilen on en etkileyici kadın lider

Bireylerin dünyadaki nüfuz figürlerini üstlenmeleri üzerine, Bill Gates, Vladamir Putin ve tabii ki Başkan Barack Obama gibi erkek isimler akla geliyor. Fakat etki ve güç dünyası artık sadece erkeklere ait değil. Kızlar artık yerlerinde güçlerini ellerinde tutuyorlar ve çabucak herhangi bir zamanda sağlanmıyorlar. Amerika’daki en etkili on bayandan oluşan bu liste, siyasette, oyunculuk, spor, hukuk, müzik, aktivizm ve ekstra alanlarda popüler olan bir şeye sahip isimlerle doludur ve çabucak tanınırlar. Bu şiddetli, bağımsız ve inanılmaz etkili kadın liderler, her yerde, herkesten, onun en yüksek rüyalarını yerine getirebileceğini gösteren genç kızların yolunu açıyor.

1. Hillary Clinton

Kısa bir süre önce, şimdiki cumhurbaşkanı Barack Obama’nın hemen hemen yarıdan bir fazlasının, Birleşik Devletlerin ilk kadın cumhurbaşkanına girmek üzere olduğu bankaya bahse gireceği şaşkınlıkla siyasi dünyayı ele geçirmesinden hemen önce vardı. Sadece kaçınılmaz gibiydi. Bayan Clinton, halihazırda Jackie Kennedy ve Nancy Regan’ın yanısıra güçlü bir senatör ve Devlet Sekreteri olarak zamanımızın en etkili ilk bayanlarından biri olarak damgasını vurdu ancak ancak onun için hazırlanıyor olabilir gibi görünüyor 2016 seçimlerinde cumhurbaşkanlığı için bir kez daha önermek ve oldukça az sayıda Demokrat lider onu kaçıracak bir yola sokuyor.

iki. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey, zorlu çocukluğunu, dünyanın en tanınmış kızlarından 1 tanesine dönüştürmek için mütevazi bir çiftlik mahallinde cinsel taciz kurbanı olarak gördü. O simgesel bir imaj. Medya devi mesleğinin kapsamını ve alanını açıklamaya başlamıyor. Küçük bir televizyon konuşmasının ev sahipliğinde olduğu gibi alçak gönüllü başlangıçları, gösteri A.M. ile Phil Donahue’nun derecelendirmelerinin nihai olarak telaşlanmasına yol açtı. Chicago. The Color Purple’da kalp kırıcı rolüyle Akademi Ödülü kazandıktan sonra onu durdurmak yoktu. Şu anda net 9 milyar dolarlık net değerine sahip.

3. Christiane Amanpour

Gazeteci Christiane Amanpour bugüne kadarki en güvenilir insanlardan birine dönüştü. Dokuz Emmy Ödülü ve bir Peabody ödülü kazandı ve şimdi CNN’in uluslararası muhabiri oldu. Bosna krizi ile Irak’taki ilk savaş onu izledi ve uluslararası alanda tanınmasını sağladı. Çünkü dünyanın en riskli çatışmalarından bazılarını kapsayacak şekilde ilerleme göstergesi göstermedi.

dört. Sandra Bullock

Oscar ödüllü bir oyuncu ve Hollywood’un önde gelen liderlerinden biri olmak için büyümek için “şimdi tüm restoranlar Taco Bell” gibi anlaşılmaz tırnak işaretleriyle, Yıkım Adamı gibi önceki bir filmi oynatmak çok acıır. Bullock’un Kör Taraf’daki rolü, gezegene, sadece bir gişe hediye oyunu olmaktan çok daha fazlası olduğunu gösterdi. En kritik derecede alkışlanan ve ticari açıdan başarılı Gravity’deki en güncel bölümüyle bazıları Hollywood’un en güvenilir isimlerinden biri haline geldiklerini söylüyor.

5. Madonna

İlk günlerinde Madonna’yı tanıyanlar için punky bubble-pop prensesi şimdiye kadar etkili olan mega-megafon müziği olarak büyüyecekmiş gibi düşünmek zordu. Ancak mesleği ilerledikçe, sinirli biçimi, önceleri hiç meydan okumadıkları yaklaşımlarda cinsiyet ve cinselliğe ilişkin önyargılı kavramları bastırdı. Yirmi yıl sonra, bu Material Girl, yaklaşık 500 milyon dolar değerinde net bir servise sahip olmak istediği bir şey yapabilir ve yine de turne yapıyor.

altı. Gloria Allred

Kanunda en etkili kadın liderlerin kim olduğuna sorulduğunda, neredeyse herkesin başında gelen tek bir isim var. Sadece sivil haklar sözcüsü olan avukat Gloria Allred, her yerde ayrımcılara endişe ve korkutma getiriyor. Azınlıklar ve kadınlar adına öncülük ettiği performans, sayısız şerefini kazandı ve zaman ve zaman adaletine bir kez daha ayrımcılık failleri getirdi.

7. Angelina Jolie

Çoğu kişi Angelina Jolie’ye inanırken oyunculuk mesleğini düşünüyor ancak Jolie, 2001’de Kamboçya’da Tomb Raider adlı Laura Croft’u vurduğunda hayatını değiştirdi. Jolie, dünya çapında insani krizin yaşandığı konusunda son derece ihtiyatlı davrandıktan sonra, mülteciler adına büyük bir aktivist haline gelmeye başladı. O halde dünyayı bilinçlendirmek için gezmiş ve yerinden olmuş ve evsiz olan siyasi kargaşa kurbanlarına yardım etmek için mevzuata başvurdu.

sekiz. Ruth Messinger

Batılı gezegende bu kadar az sayıda güçlü dişi lider var ki, bu eksiklik kendisinin ve içindeki birkaç makalenin ortaya çıkmasına neden oldu. Öte yandan, birçok zihin için tek bir isim gelir. New York Times’ın çok satan yazarı Rahibe Joyce Meyer, dünyaya tercüme edilmiş ve dağıtılan 80’den fazla kitap yazmıştır. İncil’in öğretilmesine yönelik pratik yöntemi milyonlarca kişiye İsa Mesih aracılığıyla umut çıkarması için ilham kaynağı olmuştur.

9. Jackie Joyner-Kersee

Tarihteki en büyük Olimpiyat atletlerinden biri olan Jackie Joyner-Kersee, dünyanın dört bir yanında kalpler kazanmak için efsanevi cesaret ve lütuf ile kadınların sporuna patladı. Joyner-Kersee, çocukluk çağı aşırı astıma rağmen heptatlon ve atlamalı yarışmalara katıldı ve üç altın, tek bir gümüş ve iki bronz Olimpiyat madalyası kazanmaya başladı. Bir bakıma, parlak atletizmi, her yerde kız atletleri için yeni bir altın çağ başlattı ve dünyanın en büyük koşucusu olma hayalini kuran genç kızların veya Nascar şoförünün veya tenis oyuncusunun umutlarını tetikledi. En önemlisi, kadınları her yere gösterdi ki, sıkıntı bir adım atmaktan başka bir şey değildir.

10. Maya Angelou

Yazar Maya Angelou’nun şiiri ve nesiri, Afrikalı Amerikalı bakış açısını gerçekten Amerika’nın ruhunun ön planına getirdi. Sözleri kuşaklara esin kaynağı olmuş ve gelecek nesillere ilham vermeye devam edecektir. En popülerlerinden biri “Kişilerin belirttiğiniz şeyleri gözden kaçıracağını, bireylerin yaptıklarınızı ihmal edeceğini öğrendim, ancak erkekler ve kadınlar, onları gerçekten nasıl hissettiğinizi gözardı etmeyecek”. O, bu listede etkili kadın liderlerin hepsi gibi, tartışmasız bir şekilde dünyadan ilham alıyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın