Benguela, Angola Resimleri: Şehrin Çene Kayan Fotoğrafları

Benguela, Angola Resimleri: Şehrin Çene Kayan Fotoğrafları

Angola Cumhuriyeti, bir Portekiz sömürgesi olduğunda, Afrika’nın güney orta bölümünde, güneyde Namibya, doğuda Zambiya, kuzeyde Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve batıda Atlas Okyanusu bulunan bir ülkedir. Ormanlar, yaban hayatı ve fosiller kadar yağ, altın, elmas ve bakır içeren zengin toprak, ülke için biliniyor.

Angola’nın nefes kesici fotoğrafları

Kırsal alanlarının büyük bir kısmının 1975’te başlayan ve 2002’de sona eren iç savaş boyunca tahrip olmasına rağmen, ulusun manzaraları ve görüşleri açısından size sunabileceği kayda değer bir husustur. Bu Afrika ülkesi, aynı zamanda, ulusların konuklarının aldığı ve dünyanın dört bir yanında net üzerinden seyahat eden çok sayıdaki fotoğrafta görülebilen kültürden zengindir.

Mussulo, Bué veya Angola’daki diğer illerin en güzel fotoğraflarını keşfetmek istiyorsanız, ulusun nasıl göründüğüne ve sizin gibi potansiyel turistlere neler kazandırdığına dair açık bir görüş elde etmek için dünya çapında interneti tarayın ve siz de Bunlardan birçoğunu bulmak için. Çok sayıda hevesli fotoğrafçılar, hatta uzman olanlar muhtemelen ziyaret ettikleri bir fotoğrafta yer alırlar ve şanslı iseniz Angola’nın nefes kesici fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Görülecek yerler: Benguela’nın fotoğrafları

Sao Felipe de Benguela, ya da sadece Benguela, Angola ülkesinde nüfus büyüklüğü bakımından sıralamada ikinci sırada yer alıyor. Kent 1587’den Portekiz limanı olmuştu ve Manuel Cerveira Pereira tarafından 1617’de tekrar kuruldu. Benguela tarım, kahve, mısır, tütün, sisal ve şeker kamışı arttıkça yaşıyor. Benguela’daki bu tür ürünler, şehrin güzel manzarasını sunar.

Bununla birlikte, bu turistik yerlerin dışında, Benguela’nın resimleri, kentin dört bir yanına yerinde bir çok gelişme gösterecekti. 20. yüzyılın başlangıcında Benguela, tatilcilerin şehirle ilgili mükemmel işletmeleri geliştirip korumak suretiyle yatırımcılar kadar etkin bir şekilde tatilcilere kavuşması için çeşitli yaklaşımlar gerçekleştirdi. San Felipe ve San Antonio kiliseleri ve taştan inşa edilmiş birkaç ev gibi belki de kentteki bazı eski cazibe merkezleri hala tespit edilebilir.

Benguela fotoğraflarında avcılık yaparken karşılaşabileceğiniz en etkili konuların başında gelen ünlü Baia Azul, muhteşem çöl kumsallarına mülkiyet eder. Kent ayrıca, filmde de yakalanabilecek olan art deco mimarisine sahiptir. Kenti Lobito Şehri’ne bağlayan 30 km’lik haricinde iç savaş sebebiyle kapatılan Benguela Demiryolu Yolu, kartpostallara dönüştürmeye layık muhteşem manzara sunmaya devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın