Altı İfade Vergi Sorumluluğunun Vergi Mevsimi Hakkında Öğrettikleri Neyin Yanıtı Var?

Ben girişimciydim çünkü yüksek okulda mahalle çim biçmeye başladım. Hızlı bir şekilde takip ederek, dostum ve ben 3 kamyon, römork, ticari biçme makineleri ve mezuniyet öncesi hepsi de sekiz kişilik bir personelle komple bir peyzaj işlemi başlattık. Er ya da geç, repertuarıma çok daha girişimci girişimler katmak için bu teşebbüs sattım ve 20’li yılların başında sadece bir milyon dolar kazandım.
Tüm hesaplarla, etkili, kârlı bir girişimci oldum ve neden altı rakamlı bir vergi yükümlülüğü ile sonuçlandı?
Birkaç girişimci gibi, kendi emek vergilerimi doğru veya etkili bir şekilde muhasebeleştirmedim ve bana maliyeti geldi. Vergi sorumluluğu hakkında kollarımı sarmak beş yılımı aldı. Bunu düşündüğümde, Ben & Rsquove, girişimci olarak vergileri yönetmeyle ilgili çok şey öğrendi.
Vergi Şemsiyesinin Altındaki Kovalar
Tipik Joe için, vergi zamanı bir W-2 ve basit bir form gerektirir. Birkaç öğe çıkarmak zorunda kalabilir, ancak çoğunlukla doğrudan bir yaklaşımdır. Buna karşılık, girişimciler, soloprenörler ve küçük girişim sahipleri daha zor bir vergi programında gezinmek zorundalar. Küçük bir işletmeyi kişiselleştiren ve işleten millet için iki parantez vardır: LLC veya 1099.
Küçük bir işletme sahibi iseniz, büyük ihtimalle bir şekilde kurulmuşsunuzdur. Bir çalışanı bulunmuyor olsanız bile, bir LLC size yaratma ve diğer vergi teşviklerinden yararlanma imkânı verir. Personeliniz varsa, 1099’u, W-2’leri ve benzerlerini göndermeniz gerektiğinden bu biraz karmaşıklık katar.
Diğer kova 1099 yüklenicisidir. Eğer bir satış elemanı veya bağımsız bir yüklenici iseniz, muhtemelen bu kovaya girersiniz. 1099 rota gitmek için istenmeyen bir yol değildir, ancak siz & rsquoll, işletme masraflarınızı takip etmek konusunda oldukça gayretli olmak zorunda. Aren & rsquot, sadece ayarlanmış brüt geliriniz oldukça yüksek olacak, aynı zamanda vergi faturanız da olacak.
Vergi Mevsiminde Pro Gibi Seyrüsefer
Vergiler muhtemelen karmaşık görünebilir, ancak korkutucu sözcüklerin önüne geçebilirseniz, yönetmek gerçekten çok zor değil & rsquoll ortaya çıkarın. Yıllar geçtikçe, ben ve rsquove yöntemi düzene sokmak için birkaç numara keşfetti.
1. Bazı ağaçları ve mdash’ı ve bazı baş ağrıtlarını saklayın.
Harcanan zamanı ve kağıtları yıl boyunca manuel olarak elden geçirmek yerine, dijital çözümlere yatırım yapın. Girişimcilere ve işletme işletme sahiplerine gerçek zamanlı olarak vergilerinin ödenmesine devam etmek için yardımcı olan pek çok uygulama ve programa rastlarız. Quicken ve TurboTax gibi büyük oyuncular, fiziksel vergi iadelerini hazırlamak için mükemmel. Artı, Quicken ve diğer muhasebe yazılımı, faturalar, maliyetler ve diğer ekonomik istekleriniz doğrultusunda sizi koruyacaktır.
Puanların en fazla puan aldığı yerlerde kalabilmek için daha granüler uygulamalar da var. BizXpenseTracker’ı harcamalar, kilometre ve hatta zaman gibi faktörleri izlemekten seviyorum. Size (veya muhasebecinize) yıl boyunca faktörleri takip etmesine yardımcı olacak meşru gider raporları üretmek üzere kurmuştur.
2. P & L bildiriminizi tuşlayın.
Girişimciler tam hızlı sprint, büyük imaj inceleme ve bilginin sadece kendilerini ayıran türden olması ümidiyle duyuruluyor. Çevik bir iş oluşturmak için hız ve bakış açısı harika, ancak maliyetler ve üç aylık vergi ödemeleri gibi ayrıntıları olasılığa göre yönetmeye bırakabilirsiniz.
Şimdi banka ekstrelerinizi her ayda uzlaştırarak bazı disiplin geliştirmeye başlayın. Gelir ve harcamalarınızı takip etmek temiz bir P & L bildirimi sunacaktır, böylece & rsquoll, gelir açısından gerçekten nerede olduğunuzu normalde bildirecektir. Her gün yaklaşık 15 Nisan gibi davranın; hayatınız yol boyunca çok basit bir helikopter haline dönüşecektir.
üç. Tüm yumurtalarınızı bir masraf sepetine koymayın.
Düşün beni, ne kadar sinir bozucu kategorizasyon maliyeti olabileceğini biliyorum. Düşüncelerinizde, işletme girişiminizde herhangi bir dolar ayırırsanız, bir masrafa neden olur. Ancak bu şekilde gerçekten işlev görmemektedir.
Örneğin, bazı müşterileri akşam yemeğine alacağınızı söyleyelim. Bu faturanın yarısını & ldquo’mals & eğlence altına düşürebilirsiniz. & Rdquo Bu masrafı “Çok çeşitli” olarak kategorize ederseniz, karışık bir denetimle karşı karşıya kalabilir ve yüksek bir IRS cezası ödeyerek yer değiştirebilirsiniz.
Hedefiniz çok kazanç sağlamaktır. Ancak, vergi sezonu sırasında, gerçek anlamda olduğundan çok daha fazla kazanç elde etmediğinizden emin olabilirsiniz. İş yerindeki malzemeleri, yemekleri, seyahatleri ve cep telefonu faturalarını yalnızca farklı kesintileri yapıyor oldukları için 1 kategoride toplayabilir ve bu şekilde üstlenmek taahhütte bulunarak kar sayınızı arttıracak ve sonuçta vergi faturanızı artıracaktır.
dört. Yaratılışlarınızı bilin.
Borcunuzu ödediğiniz vakit harcadığınızda veya gelirinizi bildirdiğinizde ve bu vergi kaçakçılığı yaparsa. Bu yasa dışıdır. Öte yandan, vergiden kaçınma, faturanızı düşürmek için ne düşülebileceğini anlamaktır. Vergi kanunu, küçük işletmelerin kendi örgütlerini büyütmelerine olanak tanıyan haklı harcamalar çıkarmasına yardımcı olur. Bu, girişimcilerin işletmelerinde çok daha fazla gelir elde edebildiklerini gösterir.
Vergi kaçakçılığı, meşru olarak almaya izin verdiğiniz kesintileri almanızı gerektirir. Vergi kredileri, vergi ertelenmiş emeklilik hesapları ve (doğru sınıflandırılmış) harcamalarınızdan yapılan tüm kesintileri göz önünde bulundurun. Amaç muhtemel olabildiğince küçük ödemenin nasıl yapılacağını bulmaktır. Elde edebileceği kadar yazmaktan vazgeçmeliyiz.
Girişimcilik yolculuğumun başında, vergilerle gezinmeye gelince çok hataya düştüm. Ancak bu karşılaşmayı bir şey için ayarlamam. Bu nedenle, bazı harika insanlarla bir araya geldi, gerçekten yararlı dersler aldım, girişimci olarak büyüdüm ve başkalarına yardım etmekten duyduğum tutkunun aynı renklerden uzak durduğunu gördüm. Bu 4 tavsiyeyi göz önünde bulundurun ve siz & rsquoll, vergi-sezon baş ağrısının arka planda solup kaybolduğunu hissetmeye başlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın