7 Umutsuzluk Öncesinde “Bilmeniz Gereken” Önemli Noktalar Mağduriyete Yol Açıyor

Umutsuz örneklerin süresi boyunca, umutsuz erkekler ve kadınlar çaresiz şeyler yaparlar! Ekonomimizin durgunluk ve bugünkü durumu, geçmişte yaşanan birçok planın yeniden canlanmasını ve yeni, kurtarıcı dolandırıcılığın yaratılmasını gözlemledi. Ne yazık ki, bu kadar çok sayıda insanın, özellikle de finansal sıkıntıları yaşayanların, kurtarmaya geldikleri ve çaresiz ikilemlerini çözdüğü ortaya çıkan dolandırıcılar ve dolandırıcılar tarafından asıl hedefler haline geldiklerini de ortaya koyuyor. Aynı zamanda yalnızlıktan, yalnızlıktan ve arkadaşlıktan muzdarip olanlara, gerçekte kendilerinden ya da hayatlarından yoksun olan herhangi bir şey için çok az ihtiyaç duyanlar gibi, bu acılara karşı çıkan failleri de alıyoruz. Mağdurlar, riskli olsalar bile, yapılabilecekleri bir ümit göstergesi olduğunu anlama eğilimindedirler.
Normalde, bugün hiç kimseyi “tanımayan” insanlara av veren insanlar hakkında raporları okuyoruz ya da duyuyoruz ve şüphelendikleri şüphelenmeden önce araştırmaktan çekinmeyecekler. Bilinmeyen, savunmasızlığa, köleliğe, esarete ve kalelere yol açar. Zayıf, eğitimsiz, zayıf ve aç olanları avlayan yırtıcı hayvanlar, çok iyi bir “know-how” savunması yoksa, sizi canlı olarak yiyecektir. Eğer birisi sizi bağırsak hissinin beklemenizi istediği için aceleci bir seçim yapma konusunda baskı yapmaya çalışırsa, o zaman daha sonra pişman olacağınız bir durumun içine sıçramak için “hayır” deyin. Ruhundan bir uyarı. Birkaç düşüncenizi karıştırmak ve sislemek için endişe taktikleri kullanın. Eğer gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, her ihtimalde.
Con-artistler ayrıca organik felaketler süresince kadın ve erkeklerin yararınadır. Görevlerini kesinlikle saygın görüyorlar ve şimdiden mağdur olan samimi, zorlu işleyen erkek ve kadınları parçalara ayırıyorlar. Bu sahtekarlar, yasal olarak ve yasal olarak faaliyet gösteren gerçek iyi niyete dayanan bu girişimlere güvenmemizi ve himaye etmemizi zorlaştırmaktadır.
Mağduriyet her zaman kanun koyucular tarafından yapılmaz. Tüketici borçları son derece yüksek ve önemli suçlular kredi kartıdır. Oldukça az sayıda meşru firmanın sözleşmelerinde (örn. Kredi kartı işletmeleri) verilen iyi baskı, normalde asla okumak için uğraştığımız karmaşık jargonları içerebilir, çünkü verilerin anlaşılmaz olması ve kullanımının gerektirdiği bir yazı tipi boyutu nedeniyle. Büyüteç! Şimdi, çok sayıda tüketici, aşırı harcamalar ve aşırı faiz oranlarındaki artışlar nedeniyle aslında bir borç denizinde boğuluyor. Adil görünüyor mu? Hayır. Yasal mı? Evet öyle. Bu, sonunda insanların fiziksel iyilik hali, zihinsel gerginlik ve istikrar, evlilik, sevdikler, işler ve sahip olabileceğiniz her türlü anlamlı ilişki üzerinde bir etkiye sahip.
Burada siber uzayda dolanan dolandırıcılığın birkaçı ve sızabilecekleri diğer herhangi bir iletişim kaynağı var:
& Bull ID Hırsızlığı: Kimliklerinizi tehlikeye atabilecek çok sayıda özel bilgi ve gerçekleri bırakmanızı gerektiren doğru konulara hizmet eden hizmetlere dikkat edin.
& boğa Kıdemli vatandaşları hedefleme
& boğa Piyango Dolandırıcılar
& boğa Zincir harfleri ve piramit dolandırıcılığı: Zengin hızlı şemalara dikkat edin. Birçok erkek ve kadın bu dolandırıcılığı bir mil uzağa götürebileceklerini düşünüyor olsa da, birçoğu gerçekten karmaşıklaşıyor ve kesinlikle tespit edilmiyor.
& bull İş bulma dolandırıcılığı (Herhangi bir bilgi birikiminden yoksun binlerce dolar ödemeyi garanti eden mülk edinme olanaklarından bazılarını araştırın).
& boğa Web dolandırıcılığı
& boğa Bankacılık dolandırıcılığı (net ve çevrimdışı)
& boğa Gelir aklama cover-up
& boğa Cep telefonu dolandırıcılığı
& boğa Yatırım dolandırıcılığı
& boğa Sağlık / İlaç dolandırıcılığı
& boğa Charity Dolandırıcılar
& bull Arkadaşlık Dolandırıcılar
Burada, müşteri koruma konusunda umutsuz zamanlarda “bilmeniz gereken” 7 önemli öğe var:
1. Çalışmak için zaman ayırın. Gerekirse veya diğer müşteri savunma grupları varsa Çok Daha İyi İşletme Bürosu ile doğrulayın. Çok sayıda şüpheli suç uygulaması esas olarak daha önceki kurbanların şikâyeti yapılmadığı için çalışmaya devam etmektedir. Bunu yapmak için genellikle bir avukata ihtiyacınız yoktur.
2. Eyaletinizin Avukatı Ortak’ına şikayette bulunmak için haklarınızı kullanmak. Başsavcılığınızın web sitesine giderseniz, tüketici sahtekarlığı, müşteri koruma ve mağdurun çözümlerinden korunma konusunda bazı fantastik bilgiler bulacaksınız.
3. Sizi, “Gerçekten ya şimdi ya da hiçbir şekilde!” Diye inandırdığınızı gösteren bir finansal seçim yaratmaya zorlamak için taktiklerden kaçının.
4. Sizinle uğraştığınız saygın bir alacaklı ile ödeme düzenlemeleri ayarlamadığınız sürece kişisel verileri, sosyal güvenlik numaralarını, kredi kartını veya hesap gerçeklerini kontrol etmeyin.
beş. Asla, şifreleriniz ya da bireysel kimlik numaralarınızı, kayıtlarınızı ele geçirmiş olduğunuzdan emin olmak için, herhangi bir kişiyi teyit etmek ya da e-postayla göndermek için vermeyin. Kayıtlarını, sizden almaları gereken gerçekleri alır almaz tehlikeye atmaya hazır olanlar onlardır.
6. Kredi raporunuzun ücretsiz yıllık kopyasını edinin.
7. Bankanızı ve kredi kartı ekstrelerini sık sık kontrol edin.
Milletler büyük miktarlarda para kazanmaya çalışıyorlar, ancak ellerinden geleni yapıyorlar. Artık her zamankinden daha fazla, dolandırıcılar ve dolandırıcıların sellerinin geniş açık olduğunun bilincinde olmalıyız. Muhtemelen bu hücrelerin hepsini silemeyiz, ancak şüphesiz uluslararası operasyonlarında bir göçme yapabiliriz. Mağduriyetten uzak durmaya çalışırken, yanmazlık bir çözüm değildir. Genelde bir tür kurban olmaktan kaçamazsınız, ama bağırsağınızda bir endişe duygusu uyandıran şeyler ve senaryolar için, bazı üstün ole popüler hissini kullanın ve ondan uzaklaşın. Yaptığına sevineceksin.