2010’da e-Kitap Okuyucularının Gelişimi

2009’da, e-kitap okuyucularının satışlarında ve popülaritesinde bir gelişme kaydedildi; bununla birlikte, kişilerin kağıttan ziyade ekranlar üzerinde çalışmaya gönülsüz bir isteği olmasına rağmen. 2010, e-mürekkep ve kağıt gelişmelerine yönelik bir vurgu yapacak ve bloktaki yeni çocuklar çok daha fazla kurulmuş olan Amazon ve Sony’nin tek başına dövüşmeyi taklit etmekte zorlanacak vites sağlayacak.

 Şüphesiz eBook okuyucuları itibara yükselmeye devam ediyorlar, ancak birçok potansiyel kullanıcı teknolojileri artıracağı için satışların arka plan seviyesine yerleşeceğine inanıyor. Pek çok kişi bir e-Kitap okuyucusunun rahatlığını ve bir kitap kütüphanesini bir makineye yükleyebilme özelliğini istiyor olmasına rağmen, e-mürekkep ve e-kağıt teknolojilerinin her birinde ve ayrıca yüksek kalitede iyileştirmeleri beklemek istiyorlar e-Okuyucuların Listesi.

 Çoğu kişi, Kindle’ın en büyüğü olduğu takdirde daha çok bekleyeceğini düşünüyor. Söyledikten sonra, taşınabilir e-Kitap okuyucularının ideal bir niş müşteriye sahip olacağına inandıkları birçok işletme şu anda beklenmedik şekilde büyük bir talebe sahip olduklarını ispatlayan bir teknolojinin kişisel sürümlerini oluşturduklarından, çok uzatılmış olarak beklemiyor olabilirler.

 Görünüşe göre, e-Okuyucuların satışları, 2010’da planlanan satış ve iyileştirmede kabarcıklanma aktiviteleri için bir şey planlanıyorsa roket atacak gibi görünüyor. Alışverişte e-Kitaplar ve okuyucuları ile olan birçok sorun ele alındı ​​ve bu gelişme sadece sadece daha büyük ve üstün makinelerin üretimi için değil, aynı zamanda yeni teknolojilere de sınırlanıyor gibi görünüyor. E-Okuyucuların gerçek meseleye karşı avantaj ve dezavantajlarını düşünen şu anda perakendecide ne var?

 Plastik Logic ve Barnes and Noble gibi firmalar arenaya girerek, cihazların kendileri giderek sofistike hale geliyor. İkincisi, çok renkli dokunmatik ekranıyla kaidenin Kindle’unu devirmek için yeterince sıcak görünen ‘Nook’u yeni açtı. Plastik Logic, 3G bağlantılı, iş odaklı bir e-Okuyucu ile pazar alanına giriyor.

 Plastic Logic proReader 7 Ocak 2010’da Las Vegas’ta düzenlenen Müşteri Elektroniği Fuarı’nda halka duyurulacak. 8.fif x 11 inç dokunmatik ekranlı QUE, kullanıcıların PDF, Excel, Word ve PowerPoint dosyalarını okuyabilmelerini sağlayan ilk gerçek e-Okuyucu’dur. “QUE e-Reader: Blokta Yeni Çocuk” başlıklı kısa makalede anlatıldığı gibi, ekran sadece kırılmaya karşı dayanıklı değildir, aynı zamanda bu katmanlı ekranların sıklıkla gösterdiği hassasiyet kaybı olmaksızın kapasitif (Dijital Kitap Okuyucular). Plastic Logic CEO’su Richard Archuleta’ya göre “QUE proReader kurumsal işletme işlevselliğini geliştiriyor ve size rekabet üstünlüğü sağlıyor” dedi.

 Şu anda Amazon’un Kindle’ın hakim olduğu bir pazarda iki bilgisayar devi olan Apple ve Microsoft’un, alıcılarına bilgisayar sistemi ve multimedya işlevleri de verecek çok işlevli bir tablet cihaz üzerinde ayrı çalıştıkları belirtiliyor. Sony de eReader ürün yelpazesini hızla geliştiriyor ve yeni IREX DR800SD eBook okuyucu, 8.1 inç ekranıyla boyut zorluğuna yardımcı olmak için bir yol buluyor.

 Bir sürü potansiyel kullanıcı, daha önceki ürünlerin ekran boyutuna göre kapatılmış ve bu yeni sekiz inç + ürünler son derece çekici görünmeye başlamış durumda. Bununla birlikte, yükselen kablosuz bağlantı ve daha geniş ekran boyutları dışında, 2010 yılında başka ne arıyor olmalıyız?

 Ekran boyutları gazetelerdeki tek zorluk değil, bazıları zorlu bir bağlantı istemekle derhal güncelleme olanağı sağlayan 3G teknolojileri ile çözülecektir. Gerçekte, sayısal gazeteler kavramı, çok sayıda insana dikkat çeken bir kavram ve kesinlikle çevre dostu. Baskı ve dağıtım maliyetlerinde kaydedilen tasarrufa ek olarak, daha büyük gazetelerin epeyce birinin öncelikli olarak bir 3G ve dijital abonelik modeline dayanan denemeleri düşündükleri şaşkınlık içindedir.

 Gelecekteki donanım, şu anda dergiyi ve tabloid biçimlendirmeyi tercih eden önemli sayıda insanı dönüştüren ince, kaydırılabilir ekranlar içerebilir. Bununla birlikte, bu haberi çevrimiçi olarak kolayca elde edilebilir olarak sundu, e-News pratik deneyimi, herhangi bir dizüstü bilgisayar veya avuçiçi kişisel bilgisayarda belirlenebilen şeyin üzerinde ve üzerinde bir şey vermek zorunda kaldı.

 Muhtemelen Asus tarafından geliştirilen yeni ürün herkesin taleplerini de karşılayabilir. Bu e-Okuyucunun, bir ciltli kitap gibi açılabilen ikiz renkli dokunmatik ekranları olduğu söyleniyor; dolayısıyla, e-kitap okuyucularının bir defada açık olan bir okuma okurunun okuma uzmanlığını olumsuz etkilediği şikayetlerin tek biriyle tanışıyorlar. E-Okuyucu’nun bir hoparlör, mikrofon ve web kamerası da olacak; bu nedenle Skype videocalls’ı etkinleştirebilecek.

 Aslında, Amazon, şekli yükseltmişti, çünkü kelime, Asus’un Kindle’dan çok daha az masrafa vereceği ve eklenen tüm özellikleriyle satışlarda öne çıkmakla yükümlüdür. 2010, özellikle Amazon ve Seiko’nun defne üzerinde biraz dinlenme olması durumunda, şöhretde büyük bir deniz kayması görebilirsiniz. Bunun için artık vaktiniz yok, çünkü sonraki 12 ayda Ar-Ge ve mevcut çözümlerdeki gelişmelerde büyük bir artış göreceksiniz.

 Orijinal kitap severlerin sancılarından bir diğeri, baskının görünüşüdür. E-mürekkep bu zorluğu gidermek için uzun bir yol kat etti ve sadece Prime View International dışındaki sağlayıcılar tarafından hem mürekkep hem de e-kağıt teknolojilerinin geliştirilmesi, e-Kitap okuyucu metninin görünümünde ve ayrıca ekipmanı. 2010 yılının başında, bu teknolojide müşterilerin cebine ve okuma uzmanlığına fayda sağlayacak daha fazla rekabet getirilecek.

 Bu cihazların ünü gelişmeye devam ederken, bilgisayar ve cep telefonu üreticileri, esas olarak 3G teknolojilerine dayanan ve onlara erişebilen en iyi e-mürekkep ve e-kağıt teknolojilerini kullanarak kişisel eşdeğerlerini verecektir. Taşınabilir aygıtların ekran boyutundaki kısıtlamalarla orantılı olarak kaydırılabilir ekranlar içerecek olan taşınabilir aygıtlar olmasına rağmen aygıtlar daha büyük olabiliyor. Renkli ekranların hemen sonraki yıllara kadar sıklıkla sunulmayacağı gerçeğine rağmen, cihazların miktarı arttıkça 2010 boyunca dokunmatik ekran sağlıyor olacak.

 Ayrıca e-kitap okuyucuları ve ilgili teknolojiler için sadece mağazalar bir kenara bırakılmış mağazalar göreceksiniz. Bugüne kadar, bu gibi teçhizat diğer elektronik uygulamalar arasında gizlidir, ancak şimdi kendi promosyonlarını hak eden ana teknolojiler olarak kabul edilmektedir.

 Son olarak, asla Asya’yı unutmayın! 2010, muhtemelen Çin, Tayvan ve diğer Asya ülkelerinden ucuz e-Kitap okuyucularında önemli bir artış görecektir. Bununla birlikte, ekran ve mürekkep teknolojileri ve müşterilere satılan, satan bu e-Okuyucuların ve bunları içermeyenlerin arasında nihai olarak ayrım yapacak çeşitli kitap, dergi ve nihayetinde gazete olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın